Konferencja Międzynarodowa „Prawa człowieka i tożsamość narodowa w kontekście procesu integracji europejskiej Ukrainy”

Patronatem medialnym konferencji jest portal Infor.pl

Międzynarodowa konferencja naukowa

Prawa człowieka i tożsamość narodowa w kontekście procesu integracji europejskiej Ukrainy

Organizatorzy: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego i Wydział Prawno-Ekonomiczny Uniwersytetu Narodowego w Odessie im. I.I. Mecznykowa

Łódź 15 16 września 2017 r.

w budynku Wydziału Prawa i Administracji

ul. Kopcińskiego 8/12

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji naukowej „Prawa człowieka i tożsamość narodowa w kontekście procesu integracji europejskiej Ukrainy”. Organizowane wydarzenie naukowe to możliwość spotkania badaczy z Polski i Ukrainy, jak i pole do dyskusji w przedmiocie perspektyw rozwoju i bezpieczeństwa regionu Europy Środkowej i Wschodniej od Morza Bałtyckiego do Czarnego, rozumianych pod kątem poziomu ochrony praw człowieka i procesu integracji europejskiej Ukrainy.

Jak zmienia się prawna oraz społeczno-polityczna sytuacja na Ukrainie po Rewolucji Godności? Czy Ukraina może wzbogacić polityczno-prawną kulturę europejską? Na te i inne pytania chcemy porozmawiać w czasie poszczególnych paneli dyskusyjnych w ramach organizowanej konferencji naukowej. 

Zapraszamy naukowców, doktorantów, studentów oraz praktyków z Polski i Ukrainy prowadzących swoje badania w dyscyplinach naukowych takich jak: prawo międzynarodowe, stosunki międzynarodowe, bezpieczeństwo, nauki o polityce, filozofia.

Proponowane panele dyskusyjne dotyczyć będą następujących zagadnień:

1. Współczesne wyzwania dla Ukrainy w procesie integracji europejskiej – perspektywa filozofii prawa i polityki.

2. Poziom ochrony praw człowieka na Ukrainie.

3. Prawa ekonomiczne i socjalne: wymiar europejski oraz ich ochrona na Ukrainie.

4. Stabilizacja polityczna w Europie Środkowej i Wschodnie w świetle tożsamości narodowej społeczeństw regionu.

5. Integracja europejska a system bezpieczeństwa międzynarodowego.

6. Filozoficzno-historyczne podstawy rozwoju idei praw człowieka w Europie.

7. Koncepcja Międzymorza i polska-ukraińska współpraca w kontekście przyszłości Europy.

Języki konferencji: polski, ukraiński, angielski.


Міжнародна науково-практична конференція

«Права людини, національна ідентичність, європейська інтеграція в Україні»

Організатори Факультет права і адміністрації Університету Лодзі та Економіко-правовий факультет ОНУ ім. І.І. Мечникова.

Лодзь (Польща) 15 -16 вересня 2017 р.

в приміщенні Факультету права і адміністрації

вул. Копчиньськєго 8/12

Маємо за честь запросити Вас до участі у Міжнародній науково-практичній конференції «Права людини, національна ідентичність, європейська інтеграція в Україні». Це непересічний майданчик для обміну думками науковців з Польщі та України на тему перспектив розвитку та безпеки регіону Центральної та Східної Європи від Балтійського до Чорного моря під кутом зору прав людини та процесу європейської інтеграції України.

Яким чином змінюватиметься правова і суспільно-політична ситуація в Україні після Революції Гідності і як це вплине на нас усіх? Що в перспективі Україна може привнести в загальноєвропейську скарбницю досягнень? На ці та інші питання ми хочемо почути ваші відповіді оформлені у вигляді тез та презентованих доповідей.

Просимо долучатись науковців, аспірантів, здобувачів, студентів, а також практикуючих фахівців з України та Польщі, які здійснюють науково-практичні дослідження у галузі міжнародного права і міжнародних відносин, безпеки та філософії.

Робота конференції буде здійснюватись у наступних секціях:

1. Культурні і ідеологічні виклики в контексті євроінтеграції.

2. Гарантування прав людини в Україні.

3. Економічні і соціальні права: європейський вимір та проблеми забезпечення в Україні

4. Політичний вимір стабільності в Центральної та Східній Європі і національна ідентичність.

5. Безпековий вимір євроінтеграції.

6. Історія становлення ідеї прав людини на території Європи.

7. Концепція Міжморья і польсько-українська співпраця. ЇЇ значення для майбутнього Європи.

Робочі мови конференції – українська, польська та англійська.

Кінцевий термін подання доповідей:

                                                                                   

                                                                                    З повагою,

Організаційний комітет

Moja firma
OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać
02 maja 2024

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt
30 kwi 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?
30 kwi 2024

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?
30 kwi 2024

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?
30 kwi 2024

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?
30 kwi 2024

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu
30 kwi 2024

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów
29 kwi 2024

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?
29 kwi 2024

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

pokaż więcej
Proszę czekać...