Program Aktywizacja - wsparcie dla nowych firm

Program Aktywacja
Wystartowała kolejna edycja programu wspierającego młodych przedsiębiorców. "Program Aktywizacja" to projekt pomagający polskim przedsiębiorcom wkraczać w świat biznesu. Patronat medialny nad Programem objął portal Infor.pl.

Cel Programu Aktywizacja

Chcemy wspierać ideę mikroprzedsiębiorczości, bowiem to małe i średnie przedsiębiorstwa determinują sukces gospodarki i wpływają na rozwój całego kraju. - komentuje Andrzej Lazarowicz, Prezes Dolnośląskiej Grupy Wspierania Biznesu, organizatora projektu.

Rozwój postawy przedsiębiorczej i moda na start-upy wpływają na rynek pracy. W efekcie coraz więcej osób decyduje się nad założenie własnego biznesu. Często jednak rezygnują, albowiem już na starcie nie mogą liczyć na dostateczne wsparcie. Właśnie dlatego chcemy to zmienić, udzielając im faktycznej i realnej pomocy w tym początkowym - jakże newralgicznym dla nich okresie.

Jak potwierdzają organizatorzy: Sukces pierwszej edycji, który przejawił się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony  początkujących przedsiębiorców, jak i instytucji popierających jego idee, przekonał nas o jego słuszności i konieczności kontynuacji. Dostrzegając potrzebę, zdecydowaliśmy się na uruchomienie kolejnej edycji programu wspierającego młodych przedsiębiorczych Polaków.

Korzyści dla przedsiębiorców

Aby oszczędzić czas i pieniądze przedsiębiorców, staraliśmy się wesprzeć ich, udostępniając pakiet najbardziej niezbędnych usług. Obejmuje on kompleksowo najważniejsze obszary zarządzania firmą nie tylko początkowym okresie jej działania - powiedział prezes DGWB. Naszym nadrzędnym celem jest  wspieranie mikroprzedsiębiorczości w całym kraju, a tworzenie warunków sprzyjających zakładaniu własnych działalności gospodarczych oraz poprawa konkurencyjności sektora małych i średnich przedsiębiorstw to idea, przyświecająca wszystkim naszym działaniom.

Program Aktywizacja to inicjatywa na rzecz rozwoju polskiej przedsiębiorczości, dzięki której nowo powstałe firmy mogą zupełnie za darmo otrzymać narzędzia informatyczne niezbędne do sprawnego jej funkcjonowania. Roczny darmowy dostęp do systemu fakturowania, zarządzania magazynem, oprogramowanie do prowadzenia kadr i płac, rozliczania podatków oraz prowadzenia księgowości online, wsparte pomocą ze strony specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, to bez wątpienia ogromny bonus dla wszystkich rozpoczynających swą przygodę z biznesem.

Warunki uczestnictwa w programie

Wymogiem skorzystania ze wsparcia jest czas, jaki upłynął od chwili założenia własnej działalności. Natomiast niepodważalną korzyścią, płynącą z udziału w Programie Aktywizacja, jest minimalizacja obciążeń finansowych w początkowym okresie funkcjonowania jego firmy. Zgłoszenie do Programu Aktywizacja jest bardzo proste - wystarczy zarejestrować się bezpośrednio na stronie programu: www.programaktywizacja.pl, a udział jest całkowicie darmowy.

Program Aktywizacja - partnerzy

Partnerem strategicznym projektu jest wFirma.pl, jednak każda instytucja, popierająca idee projektu,  może do niego dołączyć  i aktywnie promować go wśród potencjalnych uczestników.

Wszelkie organizacje i instytucje, które aktywnie wspierają ideę przedsiębiorczości oraz aktywizacji zawodowej bezrobotnych, w szczególności centra przedsiębiorczości, stowarzyszenia wspierające rozwój MŚP i organizacje studenckie, jak np. Uczelniane Biura Karier, zachęcamy do objęcia patronatu nad Programem Aktywizacja i przyłączenia się do szczytnej idei wspólnego wspierania polskiej przedsiębiorczości.

Jesteś młodym przedsiębiorcą?

Nie zwlekaj i skorzystaj z darmowych korzyści, jakie daje Ci Program Aktywizacja.

Reprezentujesz instytucję, stawiającą sobie za cel wsparcie i aktywizację rodzimej przedsiębiorczości? Napisz do nas - biuro@dgwb.pl

Organizator Programu Aktywizacja:

Dolnośląska Grupa Wspierania Biznesu Sp.z o.o.

adres: ul. B. Krzywoustego 105/21 | 51-166 Wrocław

mail: biuro@dgwb.pl

www: dgwb.pl

Program Aktywizacja: programaktywizacja.pl

Moja firma
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej
26 kwi 2024

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?
25 kwi 2024

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić
25 kwi 2024

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?
24 kwi 2024

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]
23 kwi 2024

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać
23 kwi 2024

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm
23 kwi 2024

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję
22 kwi 2024

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

pokaż więcej
Proszę czekać...