Happiness at Work

Happiness at Work
19-20 września w Krakowie odbędzie się pierwsza w Polsce Konferencja Happiness and Work. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

Happiness at Work jako nowa koncepcja pojawiła się w Polsce od niedawna dzięki Kasi Kern, która jest w naszym kraju pierwszym Chief Happiness Officer i skutecznie prowadzi organizacje i firmy do stworzenia takich warunku dla pracowników, aby można było mówić o szczęściu w pracy nie jako o pojęciu, ale realnych relacjach i atmosferze, która sprzyja rozwojowi pracowników i stwarza miejsce do wzrostu potencjału. Szczęśliwe organizacje to te, które mimo trudności i wyzwań z którymi się trzeba mierzyć na co dzień są w stanie określić swoją misję opierając się na podstawowej potrzebie człowieka jaką jest szczęście i podążać za nią każdego dnia.

Konferencja Happiness at Work, którą organizuje Kasia Kern to pierwsze tak ważne wydarzenie dla zmieniającej się rzeczywistości i nowej potrzeby w organizacjach.

Zaangażowaliśmy międzynarodowych prelegentów, którzy wniosą wartość i merytorykę popartą wieloletnim doświadczeniem.

Miejsce pracy mam być miejscem do realizacji pełni danego potencjału i wykorzystanie możliwości pracownika, aby tworzyć wspólnie lepszy świat.

Wśród prelegentów, których zaprosiliśmy będą autorytety znane na całym świecie, które wspierają proces tworzenia szczęśliwych organizacji i szczęścia w pracy.

Alex Kjerulf

Alexander jest założycielem Woohoo inc i jednym z wiodących światowych ekspertów od szczęścia w pracy. Jest mówcą, konsultantem i autorem, prezentującym i prowadzącym warsztaty na temat szczęścia w pracy w firmach i konferencjach na całym świecie. Jego klienci to firmy takie jak Hilton, Microsoft, LEGO, IKEA, Shell, HP i IBM. Alex jest autorem 3 książek, w tym międzynarodowego bestsellera Happy Hour is 9 to 5 - How to Love Your Job, Love Your Life and Kick Butt at Work.

Monika Hilm

Dla Moniki najważniejsze jest szczęście pracowników i szczęśliwe miejsce pracy. Podczas swojej kariery w hotelu natknęła się na wielu dobrych menedżerów, jednak niestety spotkała też wielu destrukcyjnych menedżerów, którzy bezpośrednio doprowadzili pracowników hotelu do opuszczenia firmy. Podczas swojej pracy w grupie Daramis miała wspaniałą okazję przetestować teorie na temat tworzenia szczęśliwego zespołu pracowników i szczęśliwego miejsca pracy. Wyniki były niezwykle satysfakcjonujące i dały odwagę, by podzielić się z swoimi doświadczeniami. Teraz pracuje nad wdrożeniem sprawdzonych sposobów na tworzenie szczęśliwych miejsc pracy w innych firmach.

Randa Farah

Randa jest specjalistą w dziedzinie HR z 14-letnim doświadczeniem w tej dziedzinie i certyfikowanym Happy Officer Menager. Jest założycielką "I Have Learned Academy", a także jest instruktorem uniwersyteckim na Saint Joseph University w Bejrucie (USJ). Jest także pomysłodawcą udanego kalendarza wydarzeń cyfrowych Tech Startup: Lebtivity.com. Randa posiada 3 stopnie naukowe; HRM, Psychologia organizacyjna i biznes, reklama i marketing. Cyklicznie organizuje konferencje "Pierwsze szczęście w pracy" w Bejrucie, z udziałem międzynarodowych prelegentów.

Griet Deca

Griet mieszka i pracuje w Belgii. Wraz ze swoim zespołem organizuje szkolenia, coaching i teambuilding na temat szczęścia i dobrego samopoczucia w pracy. Jako dyrektor ds. Szczęścia w Tryangle ma wiele obowiązków i trudną pracę. Opowie o tym podczas swojego wystąpienia. Omówimy, jakie kompetencje, umiejętności osobiste, wykształcenie i wiedzę powinien posiadać Chief Happiness Officer.

W Polsce temat "Happines at Work" jest bardzo ważny w miejscach pracy i chcemy podczas wystąpień polskich prelegentów przedstawić przykłady wprowadzania szczęścia wśród zespołów, aby efektywniej pracować.

Wśród zaproszonych gości z Polski będą:

Ben Guillou - Happiness Menager w firmie Accenture Poland

Małgorzata Czernecka - właścicielka Human Power, kilkanaście lat doświadczeń w zarządzaniu zespołami pracowników i rozwoju biznesów, m.in. jako wiceprezes zarządu, psycholog, certyfikowany trener, coach indywidulany i grupowy z ponad 11-letnim doświadczeniem

Kamila Wykrota -ekonomistka, doradca inwestycyjny, certyfikowany trener uważności (Institute for Mindfulness-Based Approaches IMA). Posiada 20-letnie doświadczenie pracy w międzynarodowych korporacjach, piastując najwyższe stanowiska, w tym partnera w globalnej firmie doradztwa biznesowego. Obecnie dyrektor Forbes Academy, platformy rozwojowej dla przedsiębiorców i menedżerów, w zakresie budowania kultury i transformacji ­organizacji. Założycielka fundacji Mind Your Mind, której misją jest wprowadzenie autorskiego programu opartego na mindfulness i inteligencji emocjonalnej do świata biznesu.

Marek Kaszyc - pracuje na stanowisku menagerskim, w firmie Xceedance, która postawiła na niestandardowe podejście do pracowników oraz sposobu zarządzania opartego na happines at work.

Marcin Słowiak & Tomasz Kornaś - Ocado Technology

Dominik Juszczyk - pasjonat produktywności i certyfikowany coachem Gallupa (Gallup-Certified Strengths Coach)

O potrzebie zmiany funkcjonowania organizacji i stworzenia szczęśliwych warunków dla pracowników mówi się od dawna. Widoczne są coraz bardziej problemy związane ze stresem, naciskami na coraz większą wydajność. Konferencja, którą organizujemy jest jednym z najważniejszych wydarzeń dla firm, które chcą w swoich strukturach wprowadzić nowy model funkcjonowania i tworzyć środowisko pracy, które dla pracownika będzie miejscem do zaangażowania swojego całego potencjału.

Znaczenie konferencji to realny wpływ na nową jakość dla pracownika w świecie, który do tej pory był wypełniony realizacją celów bez uwzględnienia samopoczucia pracownika. To nowy rozdział w funkcjonowaniu dużych i małych firm, które wiedzą, że to ludzie tworzą firmy nie ich szefowie. Rola szefa/właściciela to wpływ jaki on ma na tworzenie dla pracowników warunków do otwartych i szczerych relacji i atmosfery która mimo codziennych wyzwań i trudności będzie motywacją do działania w poczuciu szczęścia w miejscu pracy. Shawn Anchor, autor „The Happiness Advantage” potwierdza to w badaniach. Oszacował korzyści szczęśliwej firmy i przekazał to w liczbach – 37% wzrost sprzedaży, 31% wzrost wydajności oraz 19% wzrost dokładności wykonywanych zadań.

Pozytywne perspektywy, które będą na konferencji przekazywane:

  • Szczęśliwe organizacje to organizacje, które zarabiają najwięcej pieniędzy – chcemy, aby w Polsce było ich jak najwięcej
  • Pokażemy, co w organizacjach nie działa, aby nie traciły pieniędzy na reorganizację, a wprowadzały skuteczne rozwiązania
  • Inspiracja realnymi przykładami szczęśliwych organizacji będzie motywacją do działania i wprowadzania idei Happiness at Work w swoim środowisku pracy
  • Wiedza ekspertów ze świata biznesu, którzy swoim doświadczeniem będą wspierać Polskę we wprowadzaniu Happiness at Work do rodzimych firm

Na konferencji i warsztatach uczestnicy będą mogli korzystać z wiedzy naszych polskich i zagranicznych prelegentów ucząc się praktyk Happiness at Work. Spotykamy się podczas dwóch dni. Pierwszy dzień to wykłady i prelekcje zaangażowanych twórców idee Happines at Work. Drugi dzień składał się będzie z warsztatów, których tematyka poruszy aspekty Mindfullnes w pracy, uważności i szczęścia.

Konferencja odbędzie się 19-20 września 2019 w Andel’s Hotel przy ul. Pawia 3 w Krakowie.

Zapraszamy do współtworzenia konferencji i pokazywania firm, które w swoim środowisku wprowadzają ideę Happinesss at Work.

Nasza konferencja jest pierwszą w Polsce, która porusza ten temat. Jesteśmy pionerami tworzenia kultury Happiness at Work w rodzimych firmach i organizacjach korporacyjnych.

Jesteśmy pełni entuzjazmu, aby konferencja służyła firmom i ich pracownikom w zdobywaniu nowych umiejętności budowania środowiska wzrostu w oparciu o szczęście. Jeżeli temat konferencji jest dla Waszej firmy wartościowy czekamy na kontakt.

W otwartości na drugiego człowieka czekamy na rozmowę i służymy naszym doświadczeniem.

Katarzyna Kern

Mail: Kasia@kasiakern.pl

Aneta Rydz

Tel. 505 493 663

Mail: contact@happinessatwork.p

Moja firma
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej
26 kwi 2024

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?
25 kwi 2024

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić
25 kwi 2024

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?
24 kwi 2024

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]
23 kwi 2024

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać
23 kwi 2024

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm
23 kwi 2024

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję
22 kwi 2024

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

pokaż więcej
Proszę czekać...