Ocena ofert leasingowych

Sławomir Buchta
Specjalista ds. leasingu
rozwiń więcej
Ocena ofert leasingowych
Przeważnie oferty leasingowe zawierają wszystkie ważne informacje – trzeba je jednak umieć odnaleźć i przede wszystkim trafnie ocenić ich znaczenie przy porównywaniu firm leasingowych.

Oceniając propozycje leasingowe zwróć uwagę na kilka elementów.

  • Jeżeli w otrzymanej symulacji opłat leasingowych jest komunikat, że „zaprezentowane warunki zależą od poziomu określonej stopy procentowej”, to koniecznie sprawdź, czy jej wartość na ofercie nie jest zaniżona.
  • Suma opłat leasingowych, często stanowi najważniejszy element oceny propozycji – sprawdź, czy zawiera ona wykup, jaka jest jego wysokość i czy nie ma „z boku” dodatkowych niepoliczonych opłat manipulacyjnych.

Polecamy: Wpłata początkowa

  • Porównując raty kwotowo zwróć uwagę na ich ilość – różne towarzystwa, przy tym samym okresie lat leasingu, stosują inne ilości rat – w jednych ilość ta jest zgodna z wielokrotną ilością 12 miesięcy w roku, a w innych jest o jedną ratę mniej.
  • Może się zdarzyć, że w otrzymanej propozycji, wykup będzie płatny w ratach miesięcznych jako kaucja doliczana do każdej opłaty – wtedy rzeczywista kwota płatności miesięcznej będzie nie tylko większa, ale na jej część nie otrzymasz faktury.
  • Jeżeli Twój pojazd będzie podlegał podatkowi drogowemu to zadaj pytanie o jego wielkość – nie wierz w obietnice, że masz go „za darmo” lub że jest wliczony.
  • Jeżeli do każdej raty masz mieć doliczaną kwotę na ubezpieczenie i podatek drogowy to zsumuj te wartości i sprawdź jakie są to koszty.
  • Jeżeli kryterium Twojej oceny to wartość miesięcznej raty – kontroluj od jakiej wartości pojazdu są one policzone.

Cena leasingu jest ważna, ale równie istotny, a może i ważniejszy jest profesjonalizm, sprawność i rzetelność doradcy leasingowego. Pamiętaj, że współpraca z firmą leasingową nie kończy się na odbiorze przedmiotu.

Polecamy: Zakup samochodów oraz paliwa a prawo do odliczenia VAT 2012

Najtańsza oferta może nagle okazać się dużo gorsza, gdy nagle zaskoczą Cię jakieś opłaty, będziesz potrzebował porady lub pojawią się nieprzewidziane problemy.

Moja firma
ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.
21 lis 2024

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć?
21 lis 2024

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć przed zagrożeniami? Przedświąteczny sezon zakupowy może stwarzać zagrożenia nie tylko dla klientów ale także dla sklepów.

Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier
20 lis 2024

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.
20 lis 2024

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy
19 lis 2024

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów
19 lis 2024

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]
19 lis 2024

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu
18 lis 2024

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.
18 lis 2024

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

Rynek usług kurierskich w Polsce 2024: ostatni okres przyniósł dynamiczne zmiany w obsłudze przesyłek: jak korzystają na nich klienci
17 lis 2024

Polski rynek usług kurierskich, określany fachowo: KEP (Kurier, Express, Paczka) w ostatnich latach przeszedł intensywne zmiany. Są one odpowiedzią na szybki rozwój e-commerce, zmieniające się oczekiwania konsumentów i postępującą cyfryzację usług logistycznych.

pokaż więcej
Proszę czekać...