Imprezy integracyjne dla firm

Barbara Hubal
rozwiń więcej
inforCMS
Mimo kryzysu nadal firmy organizują swoim pracownikom imprezy, które zwykle łączą w sobie kreatywne szkolenia, burze mózgu, aktywny wypoczynek, rozrywkę oraz integrację.

Wyjazdy integracyjne są coraz modniejsze i coraz bardziej atrakcyjne. Każda firma ma jednak inne oczekiwania i inne wyobrażenia o takim wyjeździe, dlatego pomysłowość organizatorów musi być nieograniczona. Niektórzy te wyjazdy nazywają integracyjnymi, inni szkoleniowymi, a jeszcze inni motywacyjnymi. Na jednych szefowie zdobywają wiedzę o poszczególnych osobach, ich możliwościach funkcjonowania na określonym stanowisku, predyspozycjach, ograniczeniach, słabych i mocnych stronach. Na innych chodzi o poprawę skuteczności działania i zarządzania, motywację swoich pracowników do większego wysiłku i efektywniejszej pracy, a na jeszcze innych, po prostu o dobrą zabawę. Efekt oczekiwany to lepsze i sprawniejsze funkcjonowanie firmy, większa skuteczność w podejmowanych działaniach, prestiż i lojalność pracowników wobec firmy, umiejętność rozwiązywania konfliktów i odnalezienia się w sytuacjach kryzysowych. Wreszcie lepsza komunikacja wewnątrz firmy oraz ta między pracownikami a klientami.

Dobrym rozwiązaniem są wyjazdy w plener, które pozwalają na luźną atmosferę, a co za tym idzie - lepszą integrację. Po zajęciach organizowane są rozgrywki sportowe, wspólne budowanie tratwy, biegi terenowe, taniec, wycieczki krajoznawcze.

Im więcej profesjonalizmu w organizowaniu imprez integracyjnych i położenia nacisku na grupowych działaniach pod okiem specjalistów, tym większy sens takich wyjazdów. Do asystentki często należy wybór firmy, która zaproponuje spontaniczną zabawę, pozwoli pracownikom lepiej się poznać i czegoś nauczyć. Firm specjalizujących się w organizowaniu plenerowych imprez integracyjnych jest coraz więcej. Nazywa się je fachowo firmami specjalizującymi się w team buildingu, czyli budowaniu zespołu (pracowników). Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło „wyjazd integracyjny”, aby przekonać się, jak szeroka jest oferta, obejrzeć prezentacje multimedialne, zdjęcia przedstawiające miejsce zabaw. Za pomocą sieci można nie tylko wybrać formę rozrywki, ale także od A do Z zorganizować całą imprezę.

Wybór miejsca

Jakie kryteria trzeba wziąć pod uwagę, szukając miejsca na zorganizowanie spotkania integracyjnego? Należy zwrócić uwagę na:

• niezbyt długi dojazd do wybranej miejscowości dla osób, które przyjadą własnymi samochodami i dla tych, którzy skorzystają z autokaru firmowego,

• infrastrukturę - jak można wykorzystać czas przeznaczony na zabawę i wypoczynek (korty tenisowe, pole golfowe, basen, przejażdżki konne, ognisko, dyskoteka),

• warunki hotelowe, które spełnią wymagania w zakresie komfortu i wyposażenia sal konferencyjnych, pokojów, dostępu do Internetu,

• posiłki - ich jakość, rozmaitość, czas, szczególne preferencje (dieta, np. dla wegetarian),

Na szkolenia, które mają być połączone z zajęciami integracyjnymi, wybiera się najczęściej hotele, które mają co najmniej trzy gwiazdki. Muszą mieć odpowiednie zaplecze, np. basen, centrum odnowy biologicznej czy chatę grillową, odpowiednią liczbę miejsc w restauracji i dobre sale konferencyjne. Przy spotkaniach dla większych grup często wynajmuje się cały hotel.

Więcej w miesięczniku Sekretariat - Zamów prenumeratę >>

 

Moja firma
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej
26 kwi 2024

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?
25 kwi 2024

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić
25 kwi 2024

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?
24 kwi 2024

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]
23 kwi 2024

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać
23 kwi 2024

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm
23 kwi 2024

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję
22 kwi 2024

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

pokaż więcej
Proszę czekać...