Pieniądze na e-biznes. Jak uzyskać dofinansowanie z PARP

inforCMS
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczyna nabór wniosków o dofinansowanie e-biznesu. Wnioski można składać w terminie od 9 maja do 3 czerwca 2011 r. Przedsiębiorcy mogą uzyskać z PARP pomoc finansową na tworzenia i rozwój usług elektronicznych.

 

Dofinansowanie można uzyskac w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 - 2013 (Działanie 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej”).

 

Aby projekt został zakwalifikowany do wsparcia finansowego konieczne jest przygotowanie, wdrożenie i świadczenie przynajmniej jednej e-usługi. Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres dwóch lat.
Kto może wystąpić o dofinansowanie?

 

O dofinansowanie  mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy lub mali przedsiębiorcy, którzy złożą wniosek o udzielenie wparcia nie wcześniej niż w dniu wpisu przedsiębiorcy do Krajowego Rejestru Sądowego lub Ewidencji Działalności Gospodarczej i nie później niż przed upływem roku od dnia tego wpisu. Możliwość aplikowania nie dotyczy spółek kapitałowych w organizacji.

 

Przedsiębiorca musi też mieć siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zaś w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, musi on zamieszkiwać na terytorium RP.

 

Każdy przedsiębiorca może złożyć jeden wniosek o udzielenie wsparcia w ramach konkursu.

 

Ile można dostać?

 

PARP rozdysponuje między wnioskodawców ponad 307,5 mln zł.
Wielkość wsparcia zgodnego z zasadami pomocy de minimis może wynosić do 70 proc. wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.
Jeśli jednak mikroprzedsiębiorca lub mały przedsiębiorca będący osobą fizyczną, w roku złożenia wniosku o udzielenie wsparcia ma nie więcej niż 27 lat, wówczas może on uzyskać do 80 % wydatków. Kryterium wieku przedsiębiorcy powinno być spełnione przez każdego wspólnika spółki cywilnej.

 

Natomiast  wartość wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem nie może być niższa niż 20 tysięcy złotych i nie może przekroczyć 700 tysięcy złotych.

 

Jak złożyć wniosek?

 

Wnioski można składać w terminie od 9 maja do 3 czerwca 2011 r.  Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl

 

Wnioskodawca wypełnia wniosek o dofinansowanie w Generatorze Wniosków zgodnie z Instrukcją wypełnienia wniosku o dofinansowanie. Wniosek o dofinansowanie uważa się za wypełniony z chwilą zablokowania. Wypełniony wniosek o dofinansowanie należy zarejestrować z użyciem przycisku „Rejestracja wniosku” udostępnionego w Generatorze Wniosków.

 

Później przedsiębiorca składający wniosek ma 5 dni roboczych od dnia zarejestrowania wniosku o dofinansowanie na formalne potwierdzenie złożenia wniosku poprzez złożenie podpisów osób upoważnionych do reprezentacji wnioskodawcy oraz wysłanie wymaganych załączników. Formalnego potwierdzenia złożenia wniosku o dofinansowanie oraz złożenia załączników do wniosku można dokonać drogą elektroniczną lub w sposób tradycyjny.

 

Należy pamiętać, że kolejność składania wniosków nie ma wpływu na przyznanie bądź odmowę przyznania dofinansowania. O przyznaniu dofinansowania decydować ma liczba punktów uzyskanych w ramach oceny projektu.

 

Kiedy wyniki konkursu?

 

Rozstrzygniecie konkursu i poinformowanie wnioskodawców o wynikach konkursu nastąpi w terminie do 180 dni po zakończeniu naboru wniosków.

 

Regulamin konkursu zamieszczono pod adresem http://poig.parp.gov.pl/files/74/108/208/473/10752.pdf

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w PARP pod numerami telefonów : (22) 432 89 91, (22) 432 89 92, (22) 432 89 93, lub 0 801 33 22 02. Można również skorzystać z kontaktu mailowego: info@parp.gov.pl oraz informacji zawartych na stronie www.parp.gov.pl

 

 

oprac. Katarzyna Suzonowicz-Kaflik

 

Moja firma
OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać
02 maja 2024

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt
30 kwi 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?
30 kwi 2024

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?
30 kwi 2024

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?
30 kwi 2024

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?
30 kwi 2024

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu
30 kwi 2024

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów
29 kwi 2024

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?
29 kwi 2024

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

pokaż więcej
Proszę czekać...