Stypendium za kreatywność 2012

stypendium, kreatywność, studia, pomysł / Fotolia
Nie status materialny, nie średnia ocen na studiach, a pomysł zdecyduje o tym, kto dostanie „Stypendium z wyboru”. Trwa III edycja akcji, w której studenci i absolwenci z całej Polski zawalczą o pieniądze na spełnienie swoich marzeń.

„Stypendium z wyboru” to pierwszy w Polsce program stypendialny, który daje możliwość zrealizowania projektów związanych z edukacją bądź z rozwojem kariery zawodowej zarówno studentom jak i absolwentom (do roku po ukończeniu studiów), w którym przy podziale funduszy brana jest pod uwagę wyłącznie pomysłowość kandydata.

Mają oni możliwość otrzymania pieniędzy na nawet najbardziej niecodzienne działania, które mają im pomóc wybić się na rynku pracy.

Jakie stypendium dla studentów?

Ubiegłoroczną nagrodę stypendialną przyznano m.in. na takie projekty jak kurs języka arabskiego w Kairze, pokrycie kosztów wolontariatu w ośrodku dla słoni w Nairobi, zakup nowych skrzypiec, czy profesjonalnego roweru. Wszystko po to, by wspomóc ludzi ambitnych, kreatywnych i zdeterminowanych.

- Może to śmiesznie zabrzmi, ale my nie mamy marzeń, my mamy cele - mówi Natalia Strokowska, która wygrała stypendium na wolontariat w Nairobi - Cele zaś to takie marzenia z terminem realizacji.

Stypendium daje szansę nie tylko zdobyć ciekawe doświadczenia, ale także rozwijać swoje pasje i umiejętności. Dla niektórych to szansa na rozpoczęcie kariery zawodowej.

- Udział w konkursie bardzo mi pomógł w realizacji celu jakim było kupno maszyn do szycia - opowiada Katarzyna Szafran, laureatka II edycji - W niedalekiej przyszłości myślę o założeniu własnej działalności gospodarczej, jakim byłaby pracownia projektowania ubioru. Dlatego stypendium jest nie tylko określoną kwotą przeznaczoną na zakup sprzętu, ale też swojego rodzaju inwestycją.

W organizację akcji aktywnie włączyły się polskie przedsiębiorstwa. Dzięki ich wsparciu laureaci mają szansę otrzymać nagrodę do 5 tysięcy złotych.

- Wiemy jak ważny jest dobry start w dorosłe życie, dlatego zachęcamy młodych ludzi do udziału w tym programie– namawia Stefan Umiński Dyrektor Personalny, Sklepy Komfort S.A., Mecenas III edycji „Stypendium z wyboru” - Z chęcią wspieramy młodych ludzi w dążeniu do rozwoju zawodowego. Już sam udział w tym projekcie świadczy o ich ambicji i pracowitości, które są bardzo dobrze postrzegane przez obecnych pracodawców.

W dwóch poprzednich odsłonach wzięło udział już ponad tysiąc osób, z których wyłoniono 39 laureatów.

- Od początku projektu, przy wsparciu Mecenasów, spełniliśmy 39 marzeń wartych ponad 150 tysięcy złotych - mówi z dumą Katarzyna Godlewska, prezes Fundacji Absolvent.pl, organizatora konkursu.

Pierwszy krok do zdobycia dotacji to rejestracja na portalu www.stypendiumzwyboru.pl, gdzie należy umieścić swoją aplikację. Forma jest dowolna, ważne by przekonać innych do poparcia swojego pomysłu.

Pomysł na biznes

Obecny rynek pracy jest skonstruowany tak, że należy czymś przykuć uwagę przyszłego pracodawcy - kontynuuje Stefan Umiński - uważam, że przygotowanie aplikacji to dobry trening przed rozpoczęciem poszukiwania interesującej posady.  

Przyjmowanie wniosków już się rozpoczęło i potrwa do 13 maja. Kolejnym etapem jest głosowanie. Internauci i sponsorzy zdecydują, kto znajdzie się w gronie tegorocznych stypendystów. W I i II edycji oddano łącznie ponad pół miliona głosów.

W gronie firm wspierających inicjatywę „Stypendium z wyboru” oprócz Sklepów KOMFORT S.A. znalazły się między innymi firmy takie jak: Budimex, T – Mobile, Allegro, Bank BPH, Levi’s, , Ernst&Young, TVN.

Więcej informacji o programie stypendialnym „Stypendium z wyboru” można znaleźć na:  www.stypendiumzwyboru.pl.

Sklepy KOMFORT S.A., z siedzibą w Łodzi,  są największą detaliczną siecią w Polsce oferującą ponad 2000 różnych wzorów podłóg drewnianych, paneli podłogowych, dywanów i wykładzin. Sieć aktywnie rozwija ofertę usług, związanych z montażem i pielęgnacją pokryć podłogowych. Sklepy KOMFORT zatrudniają w Polsce około 1000 pracowników. Sieć Komfort liczy obecnie 144 sklepy z czego 136 sklepów w Polsce ( 99 własnych i 37 franczyzowych), 6 sklepów w Czechach  i 2 na Słowacji. Od 2008 roku KOMFORT rozwija sieć franczyzową w miastach liczących 25 - 80 tys. mieszkańców. Obecnie działa  37 salonów partnerskich.

Moja firma
System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt
30 kwi 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?
30 kwi 2024

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?
30 kwi 2024

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?
30 kwi 2024

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?
30 kwi 2024

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu
30 kwi 2024

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów
29 kwi 2024

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?
29 kwi 2024

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

pokaż więcej
Proszę czekać...