Ranking lokat terminowych – kwiecień 2012

Pieniądze / Fotolia / Fotolia
Ranking lokat terminowych – kwiecień 2012. Likwidacja lokat z dzienną kapitalizacją odsetek i nowe propozycje na rynku. Dowiedz się jaką lokatę terminową wybrać.

Ranking lokat terminowych – kwiecień 2012

W ofertach depozytowych banków pojawiły się nowe propozycje lokat – Lokata z Premią Kredyt Banku – zwyciężczyni zestawienia lokat 6-miesięcznych, Depozyt Plus Toyota Banku czy Lokata Wiosenna Banku Ochrony Środowiska. Oznacza to, że mimo likwidacji lokat z dzienną kapitalizacją odsetek, osoby chcące ulokować pieniądze w banku nadal mają z czego wybierać.

Ci, którzy myśleli, że banki nie będą w stanie zaproponować nowych, ciekawych dla klientów ofert, byli w błędzie. Krótko po publikacji poprzedniej edycji rankingu lokat terminowych, w Alior Banku pojawiła się 6-miesięczna lokata łącząca korzystne oprocentowanie (6,2% w skali roku) z możliwością przedterminowego zerwania bez utraty odsetek! Od pewnego czasu Kredyt Bank oferujący półroczną Lokatę z Premią udowadnia, że w dużym banku też można korzystnie ulokować pieniądze. Standardowe oprocentowanie Lokaty z Premią wynosi 6,5% w skali roku, a może być jeszcze wyższe – konkretnie o 0,2%. Trzeba też wspomnieć o nowej propozycji Toyota Banku – Depozycie Plus czy o Lokacie Wiosennej Banku Ochrony Środowiska. Przejdźmy zatem do konkretów i przyjrzyjmy się ofertom banków.

Znajdź najlepszą lokatę dla siebie, dającą największy zysk!

Lokata 1-miesięczna w eurobanku i BGŻOptima najlepsze

Na pierwszym miejscu zestawienia lokat 1-miesięcznych znalazła się, otwierana przez Internet lub telefon, lokata standardowa o oprocentowaniu stałym eurobanku (5,10%). Na miejscu drugim – ex aequo – znalazła się ta sama lokata – otwierana w oddziale oraz lokata standardowa BGŻOptima. Oprocentowanie obu tych lokat wynosi 5% w skali roku. Na trzecie miejsce awansowała (z czwartej pozycji) lokata standardowa Alior Banku (4,25%). W przypadku lokat 1-miesięcznych jedynie oprocentowanie produktów z czołówki przewyższa stopę inflacji. Trzeba tu zauważyć, że w porównaniu do ubiegłego miesiąca, obniżyło się oprocentowanie lokat z czołówki zestawienia. W przypadku obu lokat eurobanku obniżka wyniosła 0,3%, a w przypadku lokaty BGŻOptima – 0,1%. Niejako na pociechę, BGŻOptima podniósł oprocentowanie konta oszczędnościowego, niezbędnego do korzystania z usług tej instytucji. W ramach promocji trwającej do 10 lipca wynosi ono, dla nowych umów – 6,5% w skali roku (dla kont z saldem nie przekraczającym 40 000 zł).

Lokata 3-miesięczna - Pierwsza Lokata Meritum Banku

Nie znalazł się jeszcze bank (i pewnie szybko nie znajdzie) bank, który przebije ofertę zdobywcy pierwszego miejsca. Trzeba tylko pamiętać o tym, że Pierwszą Lokatę Meritum Banku (8,50%) mogą założyć jedynie nowi klienci banku otwierający Konto Zarabiające (jeden klient może założyć tylko jedną lokatę). Na drugiej pozycji znalazła się FM Lokata FM Banku (6,10%) a na trzeciej - eq aequo - Lokata onLINE 3M neoBANKU onLINE i Lokata terminowa Get Banku. Oprocentowanie obu tych lokat wynosi 6% w skali roku.

Lokata na pół roku - Kredyt Bank

Bezapelacyjnym zwycięzcą zestawienia lokat półrocznych została nowa propozycja Kredyt Banku – Lokata z Premią. Jej oprocentowanie wynosi 6,5% w skali roku. Jak wspomnieliśmy na wstępie, może ono być wyższe o 0,2%. Z premii tej mogą skorzystać osoby posiadające konto osobiste w Kredyt Banku, na które w okresie lokaty przez minimum 4 miesiące będzie wpływało wynagrodzenie w wysokości powyżej 2 000 zł. Można tu jeszcze dodać, że Ekstrakonto Plus oprocentowane jest (dla środków do 3 000 zł) oprocentowane jest w wysokości 7% w skali roku! Drugie miejsce zajęła FM Lokata FM Banku (6,30% w skali roku), a trzecie przypadło Alior Bankowi i jego Lokacie standardowej (6,20% w skali roku). Tym, co wyróżnia tę lokatę od większości innych jest możliwość jej przedterminowego zerwania bez utraty odsetek!

Lokaty bez wychodzenia z domu? Sprawdź, w którym banku założysz je online

Jak lokata roczna to tylko w…

… FM Banku. Zwycięzcą wśród lokat zakładanych na 12 miesięcy okazała się FM Lokata (6,40% w skali roku). Drugie miejsce zajęły (eq aequo) Lokata Standardowa Internetowa Meritum Banku i lokata Direct+ Internet Santander Consumer Consumer Banku. Ich oprocentowanie wynosi 6,20% w skali roku. Na trzeciej pozycji zaś uplasował się Get Bank i jego Lokata terminowa (6,15%).

Rynek lokat terminowych zaczął się już chyba powoli stabilizować. Przykładem tego mogą być nowe produkty depozytowe, które zadebiutowały w kwietniowym rankingu. Wśród nich znalazła się druga – po Lokacie Bezkarnej BGŻOptima – lokata terminowa, której posiadacz może zerwać ją przed upływem terminu umownego nie tracąc odsetek. Pozostaje więc tylko czekać na to, czym zaskoczą nas jeszcze banki. Pewne jest jedno – „zaskórniaków” nie będziemy musieli trzymać w skarpecie czy zakopywać w słoiku pod krzakiem w ogrodzie.

Eksperci Totalmoney

Moja firma
OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać
02 maja 2024

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt
30 kwi 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?
30 kwi 2024

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?
30 kwi 2024

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?
30 kwi 2024

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?
30 kwi 2024

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu
30 kwi 2024

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów
29 kwi 2024

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?
29 kwi 2024

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

pokaż więcej
Proszę czekać...