Nabór wniosków do Działania 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion

Milewski Marcin
rozwiń więcej
Dotacje unijne 2012/2013 / Fotolia
Od 20 sierpnia do 21 września 2012 r. trwa nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Działania 8.3 - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion, Programu Innowacyjna Gospodarka. Kto może ubiegać się o dostępne środki unijne?

Podmioty uprawnione do składani wniosków

W ramach Działania 8.3 - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion o dofinansowanie mogą ubiegać się:  

  • jednostki samorządu terytorialnego;
  • grupy jednostek samorządu terytorialnego - konsorcja, związki, stowarzyszenia i porozumienia;
  • konsorcja jednostek samorządu terytorialnego lub w/w grup jednostek samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi.

Maksymalna kwota dofinansowania projektu obejmuje nie więcej niż 85 proc. wydatków kwalifikowanych. Co najmniej 15 proc. wydatków ponosi wnioskodawca.

Miejsce składania wniosków

Wnioski o dofinansowanie można składać na dwa sposoby. Po pierwsze z wykorzystaniem platformy ePUAP na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą. Jest to podstawowa droga dla wnioskodawcy. Po drugie, w przypadku wystąpienia siły wyższej lub problemów technicznych na platformie ePUAP, wnioski można złożyć w siedzibie Władzy Wdrażającej Programy Europejskie (WWPE) w godzinach 8.15-16.15 (adres: Władza Wdrażająca Programy Europejskie, ul. Żurawia 6/12, II piętro, pokój 302, 00-503 Warszawa).

Przeczytaj także: Nabór wniosków 2012 - terminy

Wnioski składane w siedzibie podlegają dodatkowym wymogom i muszą:

  • zostać złożone w postaci wypełnionego zgodnie z Instrukcją wypełniania formularza wniosku,
  • zawierać załączniki wymagane w tym naborze dla Działania,
  • być sporządzone w języku polskim,
  • być złożone w wersji papierowej w jednym egzemplarzu, oryginalnie podpisanym,
  • być złożone w identycznej jak papierowa wersji elektronicznej (na płycie CD – Word / RTF oraz PDF),
  • koperta powinna być opatrzona pełną nazwą WWPE oraz jej adresem.

WWPE wymaga, aby wniosek wraz załącznikami został złożony w zamkniętej kopercie wraz z dopiskiem: „II nabór 2012 w ramach Działania 8.3 PO IG” oraz zawierającej pełną nazwę wnioskodawcy, jego adres, a także tytuł projektu.

Na co można uzyskać dofinansowanie?

Środki unijne pozyskane w ramach Działania 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion, można przeznaczyć na:

  • całkowite lub częściowe pokrycie kosztów dostępu do Internetu w gospodarstwach domowych na obszarze objętym projektem (maksymalnie przez okres 3 lat);
  • pokrycie kosztów dostarczenia, instalacji oraz serwisowania sprzętu komputerowego i/lub niezbędnego oprogramowania w gospodarstwach domowych wskazanych przez projektodawcę;
  • zakup usługi przeprowadzenia szkoleń dla użytkowników końcowych projektu z zakresu obsługi komputera, korzystania z Internetu  oraz nabycia innych umiejętności niezbędnych dla świadczenia pracy lub skutecznej edukacji przez Internet (z wykluczeniem szkoleń zawodowych);
  • dofinansowanie kosztów operacyjnych, kosztów zatrudnienia i szkolenia pracowników JST i/lub organizacji pozarządowej uczestniczącej w konsorcjum z JST, którzy będą odpowiedzialni za realizację działania oraz kosztów działań koordynacyjnych zmniejszających problem wykluczenia cyfrowego, np. wyposażenie w sprzęt komputerowy i utrzymanie dostępu do Internetu w jednostkach podległych beneficjentowi (w tym: biblioteki publiczne, publiczne instytucje kultury, szkoły, publiczne placówki opiekuńczo-wychowawcze położone na obszarze działania beneficjenta i publiczne domy pomocy społecznej);
  • dofinansowanie promocji projektu na obszarze objętym projektem.

Przeczytaj także: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

Moja firma
OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać
02 maja 2024

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt
30 kwi 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?
30 kwi 2024

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?
30 kwi 2024

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?
30 kwi 2024

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?
30 kwi 2024

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu
30 kwi 2024

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów
29 kwi 2024

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?
29 kwi 2024

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

pokaż więcej
Proszę czekać...