Dodatki do Firefoksa

Sebastian Górski
rozwiń więcej
Przeglądarki internetowe nigdy nie będą do końca zaspokajać potrzeb wszystkich użytkowników. Stąd też pomysł zastosowania wtyczek, które po pobraniu oraz instalacji wzbogacają ich funkcjonalność. Mozilla Firefox może się pochwalić imponującą repozytorium wtyczek. Postanowiliśmy przedstawić kilka najciekawszych z nich.

Wtyczki (ang. plugins), nazywane również dodatkami lub rozszerzeniami to idealny sposób na korzystanie z dodatkowych funkcji w przeglądarkach internetowych. Każdy użytkownik może wybrać sobie wtyczki, które mu odpowiadają i praktycznie samodzielnie kontrolować zakres działania przeglądarki internetowej. W tym względzie Mozilla Firefox wydaje się nie mieć sobie równych. Lista dostępnych wtyczek dla niej jest naprawdę imponująca. Warto również zauważyć, że ich liczba stale rośnie.

Instalacja i zarządzanie wtyczkami

Procedura instalacji wtyczek w przeglądarce internetowej Mozilla Firefox nie powinna sprawić problemów nawet mniej zaawansowanemu użytkownikowi. Po wybraniu konkretnego dodatku ze strony internetowej, automatycznie uruchamia się kreator instalacji wtyczki w przeglądarce internetowej. Wystarczy odczekać chwilę na aktywację przycisku Zainstaluj i przycisnąć go. Wtyczka zostanie pobrana i zainstalowana w Firefoksie. Konieczne będzie ponowne uruchomienie przeglądarki internetowej, aby wtyczka rozpoczęła działanie.

Zarządzanie wtyczkami odbywa się z poziomu panelu Rozszerzenia. Dostęp do niego uzyskasz, wybierając z górnego menu polecenie Narzędzia, a następnie Dodatki. Każdą z wtyczek na liście możesz w razie potrzeby wyłączyć lub odinstalować. Przycisk o nazwie Opcje, daje Ci dostęp do dodatkowych ustawień każdej wtyczki. Na samym dole okna znajdziesz również przycisk Znajdź aktualizacje, który pozwoli zaktualizować wtyczki do najnowszych wersji.

Najciekawsze wtyczki

Poniżej prezentujemy 10 najciekawszych wtyczek dla przeglądarki internetowej Mozilla Firefox, które mogą Ci się przydać przy różnych okazjach:

  • Video DownloadHelper
    Menedżer do pobierania plików z internetowych serwisów wideo, takich jak YouTube;
  • AdBlock Plus
    Narzędzie do blokowania wyskakujących okien reklamowych typu pop-up;
  • DownThemAll!
    Uniwersalny, wielofunkcyjny menedżer pobierania plików;
  • FoxyTunes
    Wtyczka umożliwiająca sterowanie odtwarzaczem audio z poziomu przeglądarki internetowej;
  • gTranslate
    Po zaznaczeniu dowolnego fragmentu tekstu na stronie internetowej, dodatek skontaktuje się z serwisem Google Translate i przetłumaczy jego treść na różne języki;
  • Read It Later
    Dzięki temu dodatkowi można zaznaczyć artykuły do łatwego przeczytania na później;
  • CustomizeGoogle
    Narzędzie do indywidualnej konfiguracji wyszukiwarki internetowej Google;
  • FEBE
    Zestaw aplikacji do backupowania profili użytkownika przeglądarki internetowej Mozilla Firefox;
  • ReminderFox
    Dodatek wyświetla listę zadań oraz ważnych terminów, a także posiada funkcję alarmu;
  • WeatherBug
    Zadaniem tej wtyczki jest dostarczanie aktualnych informacji o pogodzie.


Zapraszamy do dyskusji o ulubionych dodatkach do Firefoksa na forum. Więcej informacji: Internet.WieszJak.pl.

Moja firma
Chmura obliczeniowa - bezpieczeństwo danych w erze cyfrowej transformacji, czyli dlaczego polskiego przedsiębiorcy nie stać na rezygnację z chmury [WYWIAD]
06 maja 2024

Czym jest chmura obliczeniowa? Czy przedsiębiorca korzystający z chmury może czuć się bezpiecznie? Czy to opłacalna inwestycja? O tym wszystkim rozmawiamy z Tomaszem Stachlewskim, Head of Technology CEE w AWS. 

OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać
02 maja 2024

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt
30 kwi 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?
30 kwi 2024

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?
30 kwi 2024

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?
30 kwi 2024

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?
30 kwi 2024

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu
30 kwi 2024

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów
29 kwi 2024

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?
29 kwi 2024

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

pokaż więcej
Proszę czekać...