Pobieramy filmy z YouTube

Sebastian Górski
rozwiń więcej
Internetowe serwisy wideo przeżywają obecnie eksplozję popularności.
Internetowe serwisy wideo przeżywają obecnie eksplozję popularności. Praktycznie każdy internauta może w nich publikować swoje filmy. Większość z nich pozwala wyłącznie na oglądanie przekazu wideo z Internetu. Jednak dzięki dodatkowym narzędziom oraz stronom WWW, można umieszczone w nich filmy pobierać na twardy dysk i oglądać w dowolnym momencie.

Rozwój szerokopasmowego, szybkiego dostępu do Internetu sprzyja rozwojowi takich serwisów, jak YouTube. Dzięki nim można oglądać filmy wprost w przeglądarce internetowej, bez zapisywania ich na twardym dysku. Taka metoda transmisji danych nosi nazwę streamingu, czyli transmisji strumieniowej. Nie zawsze jednak mamy dostęp do Internetu, kiedy chcemy obejrzeć nasze ulubione klipy wideo.

Jak to się robi z YouTube

Domyślnie, takie serwisy jak YouTube nie przewidują funkcji pobierania umieszczonych w serwisie plików na twardy dysk. Jest jednak na to sposób. W Internecie zaczęły pojawiać się specjalne programy oraz strony WWW, które oferują pobieranie filmów z YouTube oraz innych podobnych serwisów internetowych.

Cały proces składa się z dwóch etapów:

  • w pierwszym z nich wprowadzasz adres URL filmu, po czym program lub serwis pobierają jego zawartość. Jest to zazwyczaj plik z rozszerzeniem FLV (Flash Video), który możesz odtworzyć za pomocą VLC media playera;
  • aby plik wideo można było odtworzyć za pomocą innego, standardowego odtwarzacza wideo, trzeba dokonać procesu konwersji, czyli zmiany formatu. Większość programów oraz serwisów internetowych posiada domyślnie taką funkcję. Dzięki niej możesz zapisać plik w formacie AVI, MPEG lub innym, na twardym dysku.


W Internecie dostępnych jest cała masa serwisów oferujących pobieranie plików wideo z YouTube oraz innych podobnych witryn. Zarówno oprogramowanie, jak i serwisy obsługuje się w dość prosty sposób:

  • W odpowiednie pole wprowadzasz wspomniany wcześniej adres URL prowadzący bezpośrednio do pliku wideo w YouTube;
  • Jeśli chcesz dokonać konwersji, wybierasz format oraz jakość;
  • Wskazujesz ścieżkę docelową, pod którą zostanie zapisany plik wideo;
  • Niektóre z serwisów wymagają podania adresu e-mail. Po zakończeniu konwersji zostanie na niego wysłana wiadomość z odnośnikiem do pobrania gotowego pliku.

Polecamy: Trochę prywatności – jak stworzyć niewidzialny folder?


Internetowe pobieracze wideo

Możemy Ci polecić następujące serwisy internetowe:

  • KeepVid
    Po wpisaniu adresu URL zostaniesz poproszony o wybranie docelowego formatu oraz jakości. Masz do wyboru pliku FLV niższej jakości lub plik MP4 o wyższej jakości. Poza YouTube, KeepVid obsługuje również wiele innych serwisów, wśród których sa takie jak Google Video, czy MySpace Video;
  • Vixy
    Serwis oferuje pobieranie oraz konwersję na wiele różnych formatów, między innymi AVI (DivX + MP3), MOV, MP4 oraz samo MP3 z dźwiękiem. Do zalet Vixy należy szeroka gama obslugiwanych serwisów;
  • VideoDownloader
    Bardzo podobny do KeepVid, zapewniający dodatkowo pobranie specjalnej wtyczki dla przeglądarki internetowej Firefox, umożliwiającej korzystanie z tego narzędzia w środowisku Firefoksa.

Oprogramowanie

W zakresie przydatnych programów polecamy Ci następujące aplikacje:

  • VDownloader
  • Orbit Downloader
  • KeepV
Uwaga!
Co zrobić, gdy pobrany plik ma złe rozszerzenie?
Niektóre z internetowych serwisów umożliwiających pobieranie plików wideo zapisuje filmy bez właściwego rozszerzenia. Jeśli masz taki problem, musisz własnoręcznie zmienić rozszerzenie z poziomu systemowego Eksploratora. Aby tego dokonać musisz mieć włączone pokazywanie przez system rozszerzeń plików. Z górnego menu Eksploratora wybierz Narzędzia, a następnie Opcje folderów. W zakładce Widok znajdź opcję Ukryj rozszerzenia znanych typów plików i odznacz pole przy niej. Teraz po jednokrotnym naciśnięciu pliku, będziesz mógł łatwo zmienić jego rozszerzenie.

Polecamy: Jak powstała chmura antywirusowa?

Moja firma
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej
26 kwi 2024

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?
25 kwi 2024

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić
25 kwi 2024

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?
24 kwi 2024

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]
23 kwi 2024

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać
23 kwi 2024

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm
23 kwi 2024

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję
22 kwi 2024

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

pokaż więcej
Proszę czekać...