Jak przenieść wszystkie korespondencje z jednego konta e-mail na drugie?

Kamil Rogala
rozwiń więcej
Czasami zdarza się, że po długich latach chcemy zmienić operatora poczty elektronicznej. W takich wypadkach chcielibyśmy przenieść całą dotychczasową korespondencję do nowej skrzynki, aby mieć do niej dostęp także z poziomu nowego konta. Wiele osób rezygnuje z tego pomysłu myśląc, że jest to skomplikowane i czasochłonne. Istnieje jednak na to pewna recepta.

Przenosimy korespondencję do nowej skrzynki elektronicznej

Do tego celu najlepiej użyć klienta pocztowego Thunderbird 3. Na samym początku tworzymy nowe konto za pomocą menu Narzędzia | Konfiguracja kont. W tym celu klikamy przycisk Operacje w lewym dolnym narożniku i wskazujemy polecenie Dodaj konto pocztowe. Na ekranie pojawi się okno, w którym wystarczy podać swoje imię i nazwisko, adres poczty elektronicznej i hasło.

Po potwierdzeniu wpisanych danych przyciskiem Kontynuuj, Thunderbird automatycznie ustali parametry nowej skrzynki wymagane do jej utworzenia. Na koniec klikamy przycisk Utwórz konto. Jednak, co zrobić, aby skopiować swoją dotychczasową korespondencję do nowego konta. W tym celu wykonujemy następujące czynności.

W lewej części okna widać stare i nowe konto. W pierwszym kroku klikamy dotychczasowe konto prawym przyciskiem myszy i wskazujemy polecenie Otwórz w nowym oknie. Po tej czynności na ekranie ujrzymy dwa okna programu Thunderbird. Ustawiamy je obok siebie, a następnie otwieramy w każdym z nich folder Odebrane. W obrębie starego okna zaznaczamy wszystkie wiadomości za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl+A. Możemy również wybrać tylko niektóre wiadomości klikając je z jednocześnie wciśniętym klawiszem Ctrl.

Zobacz również: Komputer/Foto - Podstawowe narzędzia

W następnym kroku przeciągamy zaznaczone wiadomości za pomocą myszy ze starego konta do folderu Odebrane nowego konta. Wówczas klient poczty Thunderbird przeniesie żądane wiadomości do wskazanego folderu docelowego. Jeżeli jednak nie chcemy przenosić wiadomości z jednego konta do drugiego, lecz jedynie je skopiować, przytrzymujemy klawisz Ctrl podczas przeciągania i upuszczania.

Powyższe czynności powtarzamy dla każdego folderu starego konta, który ma być dostępny w nowym koncie. Powyższa metoda działa na kontach typu POP i na kontach IMAP. Jest jednak pewna różnica. Otóż w wypadku kont typu POP, kopiowanie wiadomości z jednego folderu do drugiego odbywa się tylko na dysku twardym komputera. Jeśli jednak dysponujemy kontem IMAP, wiadomości są gromadzone nie tylko lokalnie na twardym dysku, lecz również w folderach na serwerze operatora. Możemy więc uzyskać do nich dostęp, otwierając specjalną witrynę przeglądarką internetową, lub za pomocą programu pocztowego zainstalowanego w innym komputerze.

Zobacz również: Komputer/Foto - Retusz portretu

Moja firma
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej
26 kwi 2024

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?
25 kwi 2024

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić
25 kwi 2024

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?
24 kwi 2024

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]
23 kwi 2024

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać
23 kwi 2024

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm
23 kwi 2024

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję
22 kwi 2024

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

pokaż więcej
Proszę czekać...