LG Viper 4G LTE – dwurdzeniowiec z czystym Androidem

Kamil Rogala
rozwiń więcej
LG Viper 4G LTE
Na odbywających się w Las Vegas targach CES wielu producentów pochwaliło się swoimi najnowszymi produktami. Oczywiście nie mogło zabraknąć firmy LG, która postanowiła zaprezentować model Viper 4G LTE. W pierwszej kolejności nowe urządzenie ma trafić do oferty operatora Sprint, oferującego usługę przesyłu danych w technologii 4G.

Co prawda nowy smartfon nie należy do urządzeń z najwyższej półki, jednak kilka elementów wydaje się dość ciekawych. Po pierwsze, w urządzeniu nie zastosowano nakładki producenta, dzięki czemu system jest niezmącony dodatkowymi, często zbędnymi dodatkami. Do najważniejszych cech nowego Vipera należy przede wszystkim dwurdzeniowy układ (prawdopodobnie Qualcomm Snapdragon S3) o taktowaniu 1,2 GHz.

Zobacz również: W jaki sposób wyróżnić się na rynku e-commerce?

Niezwykle ważnym elementem telefonu jest również 4,0-calowy ekran Nova o rozdzielczości 800 x 480 pikseli oraz aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 Mpix. Nie zabrakło również przedniej kamerki wideo przeznaczonej do rozmów. Ciekawostką jest również wbudowany moduł NFC z obsługą Google Wallet. Tym, czym wyróżnia się nowy Viper to system Android 2.3 Gingerbrad pozbawiony nakładki systemowej.

Sprawdź też: Trochę prywatności – jak stworzyć niewidzialny folder?

Warto również wspomnieć o tym, że smartfon wykonano w 35% z materiałów pochodzących z recyklingu, a obudowa zrobiona jest ze szczotkowanego aluminium. Telefon wygląda ascetycznie i nie robi specjalnie dużego wrażenia pod względem wizualnym, choć dla niektórych może to być zaletą. Jak już wiemy, na pokładzie nowego urządzenia LG Viper znajduje się czysty Android 2.3, wzbogacony jedynie o kilka aplikacji i narzędzi operatora.

Polecamy również: Jak skutecznie zabezpieczyć firmową sieć WiFi?

Przedstawiciel LG potwierdził również, że już wkrótce po wprowadzeniu do sprzedaży, Viper zostanie zaktualizowany do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Niestety nie wiadomo czy model pojawi się na rynku europejskim oraz jaka byłaby jego cena.

Moja firma
Chmura obliczeniowa - bezpieczeństwo danych w erze cyfrowej transformacji, czyli dlaczego polskiego przedsiębiorcy nie stać na rezygnację z chmury [WYWIAD]
06 maja 2024

Czym jest chmura obliczeniowa? Czy przedsiębiorca korzystający z chmury może czuć się bezpiecznie? Czy to opłacalna inwestycja? O tym wszystkim rozmawiamy z Tomaszem Stachlewskim, Head of Technology CEE w AWS. 

OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać
02 maja 2024

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt
30 kwi 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?
30 kwi 2024

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?
30 kwi 2024

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?
30 kwi 2024

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?
30 kwi 2024

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu
30 kwi 2024

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów
29 kwi 2024

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?
29 kwi 2024

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

pokaż więcej
Proszę czekać...