HTC Zeta – nadeszła era potężnych smartfonów

Kamil Rogala
rozwiń więcej
HTC Zeta
Firma HTC zaczyna zadziwiać. Jeszcze jakiś czas temu telefony nie były mocniejsze od kalkulatorów, dziś zaś w naszych kieszeniach pojawiają się smartfon, które swoimi parametrami mogą zawstydzić nie jeden komputer. Jednym z takich wynalazków jest nowy HTC Zeta, którego parametry wręcz powalają. Czym charakteryzuje się ten tytan wśród telefonów?

Niedawno w sieci pojawiły się informacje o nowych urządzeniach HTC o nazwie Ville oraz Edge. Pierwsze z urządzeń wyposażone jest w 4,3 calowy wyświetlacz qHD wykonany w technologii Super AMOLED, aparat 8 Mpix oraz najnowszy układ Qualcomma, czyli dwurdzeniowy Snapdragon S4 o taktowaniu 1,5 GHz. Taka specyfikacja podnosi ciśnienie, ale przebił ją model Edge z czterordzeniową Tegrą AP30 o taktowaniu 1,5 GHz. Dodatkowo, znajdziemy w nim 4,7-calowy ekran 1280×720 SLCD 2 i aparat z matrycą o rozdzielczości 8 Mpix. Może być coś lepszego?

Zobacz również: Kradzież Internetu coraz bardziej popularna – sieci Wi-Fi mniej bezpieczne?

Nowe plotki na temat HTC Zeta (swoją drogą optymistyczna nazwa) biją wszystko na głowę. Otóż w nowym urządzeniu najprawdopodobniej zagości najnowszy, czterordzeniowy układ Qualcomm APQ8064 o taktowaniu aż 2,5 GHz! Nowy procesor to nic innego jak Snapdragon S4 Class. Oficjalnie procesor nie pojawił się jeszcze w żadnym urządzeniu. Jakby tego było mało, towarzyszem modelu APQ8064 jest także super wydajny układ graficzny Adreno 320 składający się z czterech rdzeni. Niektóre komputery nie mogą pochwalić się taką wydajnością.

Sprawdź też: Jak zablokować wysyłanie danych przez system?

Pozostała specyfikacja jest już nieco bardziej przyziemna. Potężny układ wspomagany jest przez 1 GB pamięci RAM. Mogłoby się wydawać, że to mało, ale na dobra sprawę, kto obecnie wykorzysta czterordzeniowy procesor o taktowaniu 2,5 GHz w telefonie? Oprócz tego urządzenie wyposażone jest w 4,5-calowy wyświetlacz HD, 32 GB pamięci wewnętrznej, aparat 8 Mpix z możliwością nagrywania w rozdzielczości 1080p oraz przednią kamerkę do wideorozmów 1,3 Mpix. Nie zabrakło także modułu Bluetooth 4.0 oraz WIFi. Cały ten kombajn postara się zasilić bateria o pojemności 1820 mAh.

Warto przeczytać: Jak zablokować wysyłanie danych przez aplikacje i programy?

W urządzeniu znajdziemy także funkcje Beats Audio, a nad wszystkim będzie czuwał system Android Ice Cream Sandwich. Urządzenie ma wymiary 109,8 x 60,9 x 9,8 mm i zadziwiająco niską wagę - 146 g. Urządzenie wygląda bardzo ciekawie, ramka wokół wyświetlacza jest bardzo cienka, co jeszcze bardziej potęguje ogromne rozmiary wyświetlacza. Czy tak potężne urządzenie pojawi się w oficjalnej sprzedaży? Czy to w ogóle ma sens? Z jednej strony technika galopuje do przodu, choć pogoń za wydajnością zaczyna przyćmiewać praktyczną funkcjonalność telefonu. Zamiast wydajności, która i tak już jest bezsensownie wysoka, w telefonach przydałyby się nowe, ciekawe funkcje.

Moja firma
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej
26 kwi 2024

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?
25 kwi 2024

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić
25 kwi 2024

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?
24 kwi 2024

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]
23 kwi 2024

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać
23 kwi 2024

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm
23 kwi 2024

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję
22 kwi 2024

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

pokaż więcej
Proszę czekać...