Norton Tablet Security – system ochrony dla tabletów z Androidem

Kamil Rogala
rozwiń więcej
Norton Tablet Security
Już od lat ochrona komputera osobistego z pomocą najróżniejszych systemów ochrony w postaci pakietów antywirusowych jest praktycznie standardem. Każdy użytkownik komputera wie, że zagrożenie czyha praktycznie na każdym kroku – w mailach, na podejrzanych stronach internetowych, na portalach społecznościowych etc. Mało osób jednak zdaje sobie sprawę, że zagrożenia te powoli przenoszą się na urządzenia mobilne, takie jak telefony komórkowe oraz coraz popularniejsze ostatnio tablety. Czy jest jakaś recepta na tabletowe zagrożenia?

Większość osób, słysząc stwierdzenie „ochrona tabletu” myśli o estetycznym i solidnym etui chroniącym urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ale co z cennymi danymi zapisanymi w pamięci urządzenia? Ostatnio coraz częściej słyszymy informacje o programach, które niecnymi sposobami próbują włamać się do tabletów i smartfonów. Autorzy takich złośliwych programów chcą zazwyczaj wykraść jak najwięcej informacji o użytkowniku. Czy jest jakiś sposób, aby bronić się przed tego typu zagrożeniami?

Jednym z pierwszych rozwiązań tego typu jest aplikacja Norton Tablet Security. Nowa aplikacja już wkrótce będzie dostępna w sklepie Android Market. Program będzie dedykowany systemom Android w wersji 2,2 lub wyższej. Do głównych zadań aplikacji należy przede wszystkim ochrona przed wirusami typu malware, kradzieżą i zagrożeniami płynącymi z sieci. Oczywiście interfejs oprogramowania dostosowany jest do obsługi na dużym ekranie dotykowym.

Warto przeczytać: Czy za wysyłanie spamu firmie grozi kara grzywny?

Do jednych z funkcji oprogramowania należy również możliwość lokalizacji urządzenia za pośrednictwem sieci. Oprogramowanie lokalizuje tablet, dzięki czemu możliwe jest jego odnalezienie w przypadku zgubienia lub kradzieży. Taka funkcja z pewnością przyda się osobom, które często podróżują i narażają swoje urządzenia na kradzież lub pozostawienie w przypadkowym miejscu. W takim przypadku przyda się również możliwość blokady urządzenia na odległość, co uniemożliwi osobom niepowołanym na uzyskanie dostępu do prywatnych danych.

Sprawdź również: Nowy i unikalny pomysł na e-biznes – czy to możliwe?

Aplikacja Norton Tablet Security blokuje również podejrzane strony internetowe, które mogą stanowić zagrożenie dla naszego tabletu i prywatnych danych. Oprócz tego aplikacja skanuje pobierane pliki w poszukiwaniu zagrożeń. Bardzo ciekawie wygląda również możliwość dzielenia się spostrzeżeniami ze społecznością Norton. Dzięki temu gromadzone są informacje od użytkowników oprogramowania Norton, aby przyspieszać wykrywanie i walkę z nowymi rodzajami zagrożeń.

Zobacz też: Zabezpieczenie systemu kluczem USB – jak to zrobić?

Roczna licencja na aplikację Norton Tablet Security jest droga – 39,99 dolarów to wysoka cena. Oczywiście ochrona swoich danych osobowych powinna być warta każdej sumy, jednak można się spodziewać szybkiego wysypu tańszych oraz darmowych aplikacji na różne systemy operacyjne, które nie powinny znacząco odbiegać od poziomu opisywanego wyżej rozwiązania.

Moja firma
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej
26 kwi 2024

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?
25 kwi 2024

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić
25 kwi 2024

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?
24 kwi 2024

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]
23 kwi 2024

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać
23 kwi 2024

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm
23 kwi 2024

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję
22 kwi 2024

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

pokaż więcej
Proszę czekać...