Telefon z klawiaturą zamiast smartfona – co wybrać?

Kamil Rogala
rozwiń więcej
Sony Ericsson W995
Rynek niemal w pełni został opanowany przez różnego rodzaju smartfony z dotykowym wyświetlaczem. Miłośnicy tradycyjnych rozwiązań szukający telefonu mają twardy orzech do zgryzienia, gdyż na rynku pojawia się coraz mniej urządzeń z tradycyjną klawiaturą. Na szczęście na rynku można znaleźć kilka modeli, które z pewnością przypadną do gustu tym, którzy stawiają na tradycyjne rozwiązania.

Sony Ericsson W995 – dla miłośników muzyki i fotografii

Sony Ericsson W995 to telefon bardzo nietypowy, którego trudno zakwalifikować do konkretnej serii. Z jednej strony jest to pełnoprawny Walkman, czyli telefon muzyczny, z drugiej strony idealnie pasuje do serii C, czyli modeli Cyber-Shot nastawionych na fotografię. Urządzenie wyposażono w funkcjonalne przyciski po bokach obudowy i rewelacyjne oprogramowanie do odtwarzania plików multimedialnych.

Oprócz tego do dyspozycji użytkownika oddano świetnej jakości aparat fotograficzny o imponującej rozdzielczości 8.1Mpx z Autofocusem i funkcją rozpoznawania twarzy. Do tego duży 2,6-calowy ekran, Wi-Fi, GPS, gniazdo jack 3,5mm a nawet tak zwany kickstand. Sony Ericsson W995 to naprawdę ciekawa pozycja dla każdego wymagającego użytkownika, który nie chce korzystać z dotykowego ekranu. Za urządzenie zapłacimy około 800 złotych.

Polecamy: Open Source w firmie – szansa czy zagrożenie?

Sony Ericsson C905 – dla miłośników uwieczniania chwil

Model C905 to kolejna pozycja dla miłośników urządzeń firmy Sony Ericsson. Telefon oznaczony symbolem C905 to flagowy telefon z serii Cyber-Shot. Telefon ten dysponuje nie tylko świetnym aparatem fotograficznym o rozdzielczości 8Mpx ze stabilizatorem obrazu, ale również wcale nie odbiegającym od niego poziomem oprogramowaniem. Całości dopełnia będąca rzadkością w telefonach komórkowych lampa ksenonowa.

Tak jak w modelu W995, tak samo w C905 znajdziemy Wi-Fi, GPS, slot na kartę pamięci czy odbiornik radia FM. Do ciekawostek, nieco zabawnych z pewnością należy obecność opcji wideorozmów przy jednoczesnym braku frontalnej kamery. Można sobie wyobrazić, że połączenia tego typu muszą wyglądać dość zabawnie – na co się zdecydować, oglądać rozmówcę czy pozwolić mu oglądać siebie?

Cena urządzenia nie jest wygórowana i oscyluje w granicach 450-550 na nowe urządzenie. To z pewnością świetna alternatywa dla drogich smartfonów. Jeśli jednak szukamy telefonu nietypowego, następna propozycja powinna zwrócić na siebie uwagę.

Sprawdź również: Kłopoty z siecią – analizator receptą na problemy?

Nokia E55 – nietypowa klawiatura pół-QWERTY

Nokia E55 to ciekawe urządzenie wyposażone przez producenta w nietypową klawiaturę pół-QWERTY. Skąd takie określenie? Otóż telefon ma mniej klawiszy niż typowa konstrukcja QWERTY, ale nieco więcej niż telefon ze zwykłą klawiaturą alfanumeryczną. Klawiszy w zasadzie nie ma wiele, bo zaledwie tylko 2 kolumny więcej niż w standardowym panelu numerycznym, a całość spełnia zadanie pełnoprawnej klawiatury wykonanej w układzie QWERTY. A jak to działa?

Jedno przyciśnięcie klawisza odpowiada pierwszej widocznej na nim literze, kolejne drugiej. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie wymusza na użytkowniku porzucenie wszelkich przyzwyczajeń z poprzednich telefonów i naukę nowego standardu. Całość zapakowana jest w metalową obudowę. Nie zabrakło również takich funkcji jak Wi-Fi, GPS, akceleromter, a także obsługi wszystkich zakresów GSM i UMTS co czyni z niego dobrego kandydata dla osób często podróżujących. Nokię E55 kupimy za około 750 złotych.

Moja firma
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej
26 kwi 2024

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?
25 kwi 2024

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić
25 kwi 2024

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?
24 kwi 2024

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]
23 kwi 2024

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać
23 kwi 2024

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm
23 kwi 2024

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję
22 kwi 2024

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

pokaż więcej
Proszę czekać...