LG Optimus Pad – wielkie możliwości za równie dużą cenę

Kamil Rogala
rozwiń więcej
LG Optimus Pad
W trakcie MWC, czyli Mobile World Congress 2011 firma LG Electronics oficjalnie zapowiedziała wprowadzenie na europejskie rynki tabletu Optimus Pad. Urządzenie jest odpowiednikiem modelu G-Slate, który jest już dostępny w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Urządzenie oferuje dość ciekawe parametry techniczne i może być konkurencją dla Samsunga czy Motoroli. Poznajmy bliżej nowe urządzenie marki LG.

Oczywiście w urządzeniach tego typu najważniejszy jest ekran, a LG ma się czym pochwalić. Urżądzenie wyposażono w ekran dotykowy o przekątnej 8,9 cala i rozdzielczości 1280 x 768 pikseli. Sercem urządzenia jest układ SoC (System-on-a-Chip) NVIDIA Tegra 2 oraz procesor dwurdzeniowy Cortex-A9 pracujący z częstotliwością 1 GHz (na jeden rdzeń). LG Optimus Pad wyposażono także w aż 32 GB pamięci flash.

Zobacz również: Jak komunikować się z klientem w przypadku awarii systemu informatycznego?

Jeśli chodzi o łączność ze światem zewnętrznym, nikt nie powinien narzekać. Mamy tu między innymi kontroler sieci bezprzewodowych 802.11b/g/n, Bluetooth oraz wyście HDMI umożliwiające podłączenie zewnętrznego wyświetlacza (monitor, telewizor LCD, projektor etc.). Ciekawostką są dwa aparaty fotograficzne o rozdzielczości 5 megapikseli, umożliwiające robienie zdjęć i nagrywanie filmów 3D. Dodatkowo producent na froncie obudowy umieścił kamerę internetową o rozdzielczości 2 megapikseli.

Kolejną ciekawostka jest obsługa stereoskopowego 3D, przy czym wymagane są specjalne okulary polaryzacyjne. Optimus Pad posiada również moduł 3G, akcelerometr i lampę LED przydatną do robienia zdjęć w ciemności. Całość zasilana jest przez akumulator o pojemności 6400 mAh. LG Optimus Pad pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android "Honeycomb" 3.0. Produkt w sklepach pojawić się powinien w marcu bieżącego roku. Niestety sugerowana cena detaliczna za te wszystkie ciekawostki jest dość zaporowa i wyniesie 999 euro.

Zobacz również: Reklama w mobilnym Internecie – jak przewidzieć reakcję odbiorcy?

Moja firma
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej
26 kwi 2024

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?
25 kwi 2024

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić
25 kwi 2024

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?
24 kwi 2024

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]
23 kwi 2024

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać
23 kwi 2024

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm
23 kwi 2024

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję
22 kwi 2024

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

pokaż więcej
Proszę czekać...