Jak działa HTC G2 Touch? - recenzja

HTC G2 Touch

HTC G2 Touch jest to  HTC Hero występujący pod zmienioną marką. Czy sprosta oczekiwaniom przedsiębiorców? Przeczytaj.

Telefon charakteryzuje się przeciętnymi w tej klasie wymiarami 112 x 56,2 x 14,35 mm i waży 135g. Umieszczone z przodu obudowy przyciski odpowiadają m.in. za odbieranie i kończenie połączeń czy też otwieranie menu. Wyświetlacz TFT zamontowany w urządzeniu umożliwia przedstawienie do 65 tysięcy kolorów w rozdzielczości 320 x 480 pikseli. Dzięki wykorzystaniu tego rodzaju ekranu korzystanie z funkcji dotykowych za pomocą palców jest bardzo komfortowe i wystarcza lekkie dotknięcie, aby spowodować reakcje ze strony sprzętu.

Jakość obrazu jest satysfakcjonująca jednak przy dużym oświetleniu zewnętrznym zdarzały się problemy z widocznością. Wbudowany aparat o matrycy 5 megapikseli ma zaimplementowaną funkcję autofocus. Wykonywane z jego pomocą zdjęcia nie prezentują się powyżej przeciętnej. Na niekorzyść przemawia brak lampy błyskowej przez co możliwości robienia zdjęć w ciemnych miejscach są mocno ograniczone. Niestety możliwość nagrywania filmów nie została dopracowana zbyt dobrze. Nagrania w rozdzielczości 352 x 288 pikseli przy 18 kl./s są niestety bardzo słabej jakości.

Telefon pracuje na systemie operacyjnym Android, a jego sercem jest procesor Qualcomm MSM 7200A 528 MHz przy pamięci 512MB ROM i 288MB RAM. Złącze kart microSD pozwala na uzyskanie dodatkowego miejsca na przechowywanie danych (32GB). Dzięki obsłudze HSDPA, EDGE, WiFi połączenia z siecią nie stanowią żadnego problemu. Może to zainteresować przedsiębiorców, którym zależy np. na ciągłym dostępie do poczty elektronicznej (pisanie wiadomości ułatwia wirtualna klawiatura QWERTY) lub najnowszych informacji.

Polecamy: Jak funkcjonuje Nokia N900? - recenzja

Maksymalna prędkość przesyłania danych to 7,2 Mb/s. Zaimplementowany GPS z aGPS pozwala nam na zwiększony komfort z możliwości nawigacji satelitarnej.

Osoby lubiące słuchać często muzyki nie będą zawiedzione. Jakość dźwięków G2 Touch jest satysfakcjonująca.

Polecamy: Jak prezentuje się Nokia N8

Standardowy akumulator litowo - jonowy o pojemności 1,350mAh pozwala wg danych podanych przez producenta na ok. 470 minut rozmowy, zaś maksymalny okres czuwania wynosi 750 godzin. Podczas testów przy wykorzystywaniu większości funkcji telefonu, bateria pozwalała na ok. 1 dzień użytkowania. Możliwość wykorzystania usługi Android Market sprawia, że nie będziemy mogli narzekać na brak dodatkowych aplikacji do naszego urządzenia.

HTC G2 Touch jest to bardzo dobry telefon, który mogę polecić każdej osobie pragnącej, aby ich telefon posiadał wszystkie najbardziej popularne aktualnie funkcje. Niestety nie aparat bez lampy błyskowej i słaba jakość nagrywanych filmów z pewnością zniechęcą część potencjalnych kupców.

Moja firma
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej
26 kwi 2024

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?
25 kwi 2024

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić
25 kwi 2024

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?
24 kwi 2024

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]
23 kwi 2024

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać
23 kwi 2024

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm
23 kwi 2024

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję
22 kwi 2024

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

pokaż więcej
Proszę czekać...