Sektor B2B stawia na technologie mobilne

Dorota Smoleńska
Dziennikarka, redaktor
rozwiń więcej
Internet
Sektor B2B jest ukierunkowany na wprowadzanie nowego sposobu komunikacji, obsługi klienta i pracy wewnątrz firmy. Wprowadzanie technologii mobilnej oraz mobilnego Internetu jest elementem strategii przedsiębiorstw krajowych i międzynarodowych.

Koszty takich inwestycji są znaczne, kolejne lata będą okresem rozpowszechniania się i popularyzacji nowości technologii mobilnych. Możliwości wykorzystania technologii dla firmy jest wiele.

Urynkowienie technologii mobilnych opiera się na korzyściach biznesowych oraz oszczędnościach dla firmy. Oszczędności przy wprowadzeniu mobilnego biura zachęcają firmy w kraju do inwestycji. Mobilne biuro to również wprowadzanie automatyzacji – wirtualnych asystentów, programy do obsługi klientów czy partnerów oraz programy IT zastępujące pracowników.

Usprawnienie i obniżka kosztów pracy biura zachęca do szukania nowych rozwiązań IT oraz technologii mobilnej. Potrzeby rynku są równocześnie zachęta dla firm z branży telekomunikacyjnej, firm od lat zaangażowanych innowacje technologiczne. W tym sektorze kolejne lata będą okresem rozpowszechniania i popularyzacji mobilnego dostępu do internetu o nieograniczonym zakresie. Smartfony, palmtopy, notebooki i tablety są zapowiedzią nowego sytemu pracy i zarabiania.

Polecamy: Wszystko o firmie dla przedsiębiorców

Mobilne technologie są ukierunkowane na wprowadzenie oszczędności w firmach i instytucjach, na poprawę produktywności oraz ograniczenie ryzyka. Wzmocnienie systemu komunikacji w firmach jest projektem ogólnopolskim, dzięki takim zmianom obok lepszej koordynacji działań firmy oczekują pozytywnego wizerunku u klientów. Mobilność i automatyzacja komunikacji dotyczy wymiany danych, wymiany dokumentów oraz koordynacji procesu produkcji, marketingu i sprzedaży. Obecnie firmy często opierają swoją pracę o system współpracy w branży lub o system przedstawicielstw franchisingu czy sieci afiliacyjnych.

Od kilku lat wprowadzane technologie mobilne pozwoliły wielu firmom zaprezentować się na rynku oraz zdobyć zaufanie i akceptację klientów. Rozbudowa sieci informacji to sprawdzian i eksperyment działalności na rynku oraz sprawdzian dla klientów. Sieci lojalnościowe i klienckie wiele osób przekonały do marki, jednak brak zaufania i oczekiwania wobec programów zniechęciły wielu kupujących.

Polecamy: Będzie unijny system obrotu pieniądzem elektronicznym?

Wirtualne biura, wirtualni pracownicy przyciągają przedsiębiorstwa szukające efektywnych i pewnych systemów obsługi klienta, biura i firmy. Automatyzacja pracy biura, przy ograniczeniu wkładu pracy jest wykorzystywana w wielu firmach. Obecnie programy IT oraz mobilne technologie pozwalają na wprowadzenie automatyzacji w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.

Wprowadzanie innowacji IT oraz rozbudowa rynku mobilnego staje się podstawą dla budowy i rozbudowy firm z branży handlowej, usługowej i informacyjnej.  Wymiana informacji w skali kraju opiera się o sieć internetową, a szybkość i łatwość komunikacji wpływa na rynek i warunki pracy oraz zasięg działania. Handel produktami i usługami poprzez sieć pozwala na prezentacje w skali całego kraju firmy i marki. Dzięki temu produkty są oceniane przez setki osób z różnych rejonów, branż i sektorów. Mimo upowszechnienia firm rozwija się sektor działalności o sprecyzowanej grupie odbiorców.

Moja firma
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej
26 kwi 2024

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?
25 kwi 2024

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić
25 kwi 2024

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?
24 kwi 2024

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]
23 kwi 2024

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać
23 kwi 2024

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm
23 kwi 2024

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję
22 kwi 2024

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

pokaż więcej
Proszę czekać...