Windows Vista Enterprise

Edycja Enterprise to kolejny produkt z serii przeznaczonej dla biznesu. W przeciwieństwie do Visty Business, Enterprise został zaprojektowany dla dużych organizacji mających rozbudowaną infrastrukturę informatyczną.

Oprócz funkcji pochodzących z wydania Windows Vista Business w systemie Windows Vista Enterprise udostępniono funkcje umożliwiające uzyskanie wyższych poziomów ochrony danych przy użyciu technologii szyfrowania sprzętowego. Ponadto dodano w nim narzędzia zwiększania zgodności aplikacji oraz umożliwiające organizacjom wprowadzenie określonego standardu przy użyciu jednego obrazu wdrażania we wszystkich oddziałach firmy na całym świecie.

System Windows Vista Enterprise zostanie udostępniony wyłącznie klientom z komputerami, które objęto pakietem Software Assurance lub umową Enterprise Agreement firmy Microsoft.

Ochrona danych

W systemie Windows Vista Enterprise dodano nowe narzędzie szyfrowania dysków metodą BitLocker, które ułatwia ochronę poufnych danych i własności intelektualnej w przypadku kradzieży lub utraty komputera. Narzędzie Windows BitLocker korzysta z technologii szyfrowania sprzętowego, która w większym stopniu chroni własność intelektualną i strategiczne zasoby firmy. W programie Windows BitLocker jest szyfrowany cały dysk twardy, dzięki czemu zmniejsza się koszt likwidacji starych komputerów PC.

Zgodność aplikacji

W system Windows Vista Enterprise wbudowano narzędzia zwiększające zgodność aplikacji z poprzednimi wersjami systemów operacyjnych firmy Microsoft, jak również systemami operacyjnymi UNIX. System Windows Vista Enterprise zawiera licencję instalacji czterech wirtualnych systemów operacyjnych umożliwiających uruchamianie starszych aplikacji w niezmienionej wersji w środowisku wirtualnym ze starym systemem operacyjnym Windows uruchamianym w systemie Windows Vista Enterprise. Dzięki tej funkcji można zaoszczędzić czas i pieniądze w przypadku, gdy bezpośrednia migracja starej aplikacji do systemu Windows Vista pociąga za sobą zbyt wiele trudności.

Dodatkowo w systemie dodano podsystem przeznaczony dla aplikacji systemu UNIX, który umożliwia uruchamianie oryginalnych aplikacji systemu UNIX na komputerze z systemem Windows Vista Enterprise. Obecnie, administrator systemu lub bazy danych systemu UNIX oprócz komputera z systemem Windows musi mieć osobną stację roboczą z systemem UNIX. Komputer z systemem Windows Vista Enterprise może zastąpić oba te komputery.

W celu uniknięcia problemów związanych ze zgodnością aplikacji, klienci korzystający z systemu Windows Vista Enterprise mogą dokonać subskrypcji Pakietu optymalizacji komputerów stacjonarnych dla programu Software Assurance. Ta usługa umożliwia przyspieszenie wdrożeń, np. dzięki narzędziu SoftGrid do wirtualizacji aplikacji umożliwiającemu ograniczenie konfliktów pomiędzy aplikacjami. Usługi inwentaryzacji aktywów umożliwiają szybsze gromadzenie informacji dotyczących aplikacji wykorzystywanych w firmie.

Porady, triki i tutoriale  (Windows, Office, Firefox, IE, Outlook Express) - czytaj na komputer.wieszjak.pl

Obsługa wielu języków

Język interfejsu użytkownika to język używany w menu Start systemu Windows, systemie pomocy, wbudowanych narzędziach obsługi oraz oknach dialogowych systemu Windows. W systemie Windows Vista Enterprise udostępniono wszystkie wersje językowe interfejsu użytkownika.

Dzięki dostępowi do wszystkich wersji językowych interfejsu użytkownika systemu Windows organizacja może utworzyć jeden obraz wdrażania i zastosować go we wszystkich swoich oddziałach na całym świecie, zapewniając przy tym obsługę wielu języków na wszystkich komputerach jednocześnie. System Windows Vista w wydaniu Enterprise jest dostępny tylko dla klientów korzystających z opcji licencjonowania grupowego, nie jest dostępny w sprzedaży detalicznej.

Wymagania sprzętowe:

  • Procesor : 1GHz 32 lub 64 bitowy
  • Pamięć RAM : 1GB
  • Karta Graficzna : SVGA 800x600 z supportem dla DirectX 9, driverem WDDM, 128MB pamięci graficznej, Pixel Shader 2.0 32bity na piksel
  • Dysk Twardy : 40GB
  • Wolne miejsce na dysku : 15GB
  • Inne : DVD-ROM, Audio, Internet

Źródło: Microsoft Polska

Moja firma
OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać
02 maja 2024

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt
30 kwi 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?
30 kwi 2024

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?
30 kwi 2024

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?
30 kwi 2024

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?
30 kwi 2024

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu
30 kwi 2024

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów
29 kwi 2024

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?
29 kwi 2024

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

pokaż więcej
Proszę czekać...