Nie taki Microsoft straszny – poznajmy Windows Live

Kamil Rogala
rozwiń więcej
Wiele osób narzeka na działanie systemu Windows, na poziom zabezpieczeń przeglądarki Internet Explorer czy innych programów spod znaku giganta z Redmond. Prawda jest jednak taka, że ponad połowa takich narzekań bierze się z utartych stereotypów, a ludzie wygłaszający takie opinie najczęściej nie mieli do czynienia z krytykowanym oprogramowaniem. Poznajmy więc od tej dobrej strony zestaw oprogramowania Windows Live, który z pewnością może zastąpić większość innych „lepszych” programów. Zacznijmy od początku, czyli od wyjaśnieniu tym, którzy jeszcze nie wiedzą, czym jest Windows Live?

Windows Live to zestaw oprogramowania oraz usług, składający się z komunikatora, katalogu zdjęć, klienta pocztowego, wirtualnego dysku i serwisu społecznościowego. Jest to dość obszerny pakiet, który pozwala praktycznie „uzbroić” komputer we wszystko, co potrzebne do normalnego użytkowania lub nawet pracy. Warto zaznaczyć, że Microsoft jest niekwestionowanym liderem na rynku oprogramowania komputerowego. Z samego systemu Windows korzysta ponad 90 procent wszystkich posiadaczy komputerów, czemu więc, oprogramowanie dodatkowe nie cieszy się aż takim zainteresowaniem? Szczególnie Internet i oprogramowanie wspomagające pracę w sieci jest mało popularne i w porównaniu z konkurencją wypada dość blado. Wystarczy porównać usługi internetowe Microsoftu z np. Google – wygrana tego drugiego jest pewna i miażdżąca.

Zobacz również: Jak duże e-serwisy budują markę?

Warto pójść dalej tym tropem i przytoczyć kolejne porównania, tym bardziej, że istnieje wiele przykładów noszowych programów autorstwa Microsoftu związanych z Internetem. Nie musimy szukać daleko, spójrzmy na komunikator Windows Live Messenger, z którego w Polsce korzysta niespełna jeden procent użytkowników sieci. Podobnie wygląda popularność, a raczej brak popularności serwisu społecznościowego Spaces, kont pocztowych Hotmail czy witryny MSN.com. Jednak mimo tak drastycznych niepowodzeń, firma z Redmond nie poddaje się i ciągle próbuje przyciągnąć do siebie nowych użytkowników. Częste aktualizacje usług i oprogramowania oraz wprowadzanie nowych narzędzi czy funkcjonalności ma poprawić wizerunek tego typu oprogramowania.

Już od dłuższego czasu Microsoft stara się reklamować kolekcje swoich produktów, które z założenia mają uatrakcyjnić korzystanie z Internetu. W skład pakietu Windows Live wchodzi mnóstwo programów i usług, jednak wielu użytkowników zna jedynie kilka podstawowych aplikacji i funkcjonalności. Do tych najbardziej znanych należy z pewnością komunikator Messenger, serwis Spaces czy Hotmail. Warto jednak zapamiętać, że Windows Live to jednak również cała gama innego oprogramowania, na przykład internetowy dysk Skydrive, program do katalogowania zdjęć, filtr treści niedozwolonych, a nawet mobilne wersje aplikacji czy serwisów. W następnych częściach poradnika przyjrzymy się poszczególnym aplikacjom i usługom, jakie oferuje nam Windows Live.

Zobacz również: Jak przygotować kampanię Google AdWords?

Moja firma
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej
26 kwi 2024

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?
25 kwi 2024

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić
25 kwi 2024

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?
24 kwi 2024

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]
23 kwi 2024

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać
23 kwi 2024

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm
23 kwi 2024

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję
22 kwi 2024

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

pokaż więcej
Proszę czekać...