Czy wiesz jak oszczędzać na zakupie ubrań?

kobieta wybiera kreacje, niezdecydowana, fot. fotolia.pl
Najwięcej pieniędzy jednorazowo wydajemy na ubrania. Jeśli chcemy mieć markowe rzeczy, musimy liczyć się z wydatkami rzędu kilkuset złotych. Są jednak sposoby, by kupować ubrania taniej.

Jeśli nie masz zasobnego portfela jesteś niestety zmuszona do pewnej kalkulacji. Zanim wybierzesz się na zakupy, przejrzyj szafę i pomyśl, czego potrzebujesz. Kupuj najlepiej ubrania uniwersalne zarówno pod względem koloru jak i fasonu. Przejdź się najpierw po sklepach i poszukaj takich rzeczy, jakie sobie obmyśliłaś. Po czym porównaj ceny - w rożnych sklepach masz bardzo zbliżone fasony, a ceny w zależności od marki różnią się czami o kilkadziesiąt złotych.

Kupuj większość rzeczy w Internecie. Ceny są tu około 10-15% tańsze niż w tradycyjnych sklepach. Jeżeli boisz się kupowania na oko, proponuję iść do sklepu, zmierzyć tę sama rzecz i sprawdzić, jak leży, jaki rozmiar potrzebujesz. Potem dokonujesz zakupu tego samego towaru w sklepie internetowym lub na aukcji. Aby dodatkowo zaoszczędzić na kosztach przesyłki możesz zrobić takie zakupy wspólnie z przyjaciółką. Zapłacicie wtedy za koszty tylko jednej przesyłki.

Żebyś kupowała na wyprzedażach, w outletach i w second-handach chyba nie muszę cię namawiać. Pamiętaj jednak, żeby kupować tylko rzeczy dobre jakościowa, nawet jeśli wiąże się to z dodatkowymi kilkoma złotymi. Materiał ciuchów droższych marek nie rozciągnie się szybko i kolory nie wyblakną. Kupując tanie bluzki możesz spodziewać się podwójnego wydatku.

Jeśli masz stare rzeczy, w których nie zamierzasz się już pokazywać, nie wyrzucaj ich lecz sprzedaj w secondo-handzie. Zorientuj się, które szmateksy w okolicy skupują używane ubrania (te lepsze na pewno). Suma jaka dostaniesz zależy zazwyczaj od wagi towary, rzadziej od sztuki (o ile ubrania się bardzo drogiej marki i są praktycznie jak nowe).

W miarę możliwości staraj się zawsze płacić gotówką. Używając kart kredytowych z Twojego konta każdorazowo odciągana jest suma związana z kosztami operacyjnymi. Są to małe kwoty, jednak w skali miesiąca mogą pożreć niezła sumkę.

Moja firma
OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać
02 maja 2024

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt
30 kwi 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?
30 kwi 2024

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?
30 kwi 2024

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?
30 kwi 2024

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?
30 kwi 2024

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu
30 kwi 2024

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów
29 kwi 2024

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?
29 kwi 2024

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

pokaż więcej
Proszę czekać...