Cyberbezpieczeństwo niezbędne dla ochrony wizerunku firmy

Cyberbezpieczeństwo dla reputacji firmy / shutterstock

W dzisiejszych czasach, gdy praktycznie wszystkie  firmy korzystają z internetu i technologii cyfrowych, edukacja w zakresie cyberbezpieczeństwa i pojawiających się nieprawdziwych informacji, staje się niezwykle ważna. Coraz częściej słyszymy o atakach na duże i małe przedsiębiorstwa, instytucje, osoby publiczne, czy marki osobiste, co bezpośrednio zagraża ich reputacji. 

Znaczenie cyberbezpieczeństwa rośnie 

Dlatego też, coraz więcej podmiotów zwraca uwagę na kwestie cyberbezpieczeństwa. Jednym z takich działań jest na pewno inwestycja w edukację pracowników na temat zagrożeń wynikających z korzystania z internetu oraz sposobów, w jaki można zapobiegać atakom. Innym może być skorzystanie z nowoczesnych rozwiązań, takich jak monitoring kryzysowy który pozwala na uniknięcie lub zminimalizowanie skutków kryzysu wizerunkowego. 

Edukacja zatrudnionych to podstawa 

Edukacja pracowników jest szczególnie istotna, ponieważ są oni w przestrzeni medialnej reprezentantami danej marki i od ich świadomości oraz szybkiej reakcji często zależy rozległość kryzysu. Pracownicy powinni wiedzieć, jakie są najważniejsze zasady bezpieczeństwa w sieci, począwszy od kwestii podstawowych takich jak nie “klikanie” w podejrzane linki, weryfikacja źródeł informacji, nie udostępnianie poufnych danych, stosowanie silnych haseł, szyfrowanie plików, aż po znajomość zasad określonych w podręczniku zarządzania kryzysowego. Warto również zaznaczyć, że inwestycja w edukację w zakresie cyberbezpieczeństwa jest także elementem, który z pewnością wpływa na wzrost zaufania klientów do firmy. 

W ostatnich latach sektor PR i marketingu firm kształtujący wizerunek organizacji, marek czy osób publicznych, zmuszony jest stawić czoła coraz większej liczbie zagrożeń.. W internecie, w którym działa wiele różnych podmiotów, kryzys wizerunkowy może pojawić się niespodziewanie i szybko rozprzestrzenić  na wiele kanałów komunikacyjnych, wpływając na reputację danego przedsiębiorstwa lub osoby publicznej. W związku z tym specjaliści muszą być w stanie skutecznie monitorować sygnały płynące z różnych źródeł i szybko reagować na potencjalne zagrożenia.

Prace nad innowacją dla bezpieczniejszej sieci 

W odpowiedzi na te wyzwania, naukowcy z Politechniki Wrocławskiej oraz firma zajmująca się monitoringiem i analizą mediów, pracują nad unikalnym projektem który pomoże w wykrywaniu potencjalnych sytuacji kryzysowych. Rozwiązanie wykorzystując zaawansowane technologie, będzie dokładnie identyfikować i analizować różne źródła informacji w internecie i wykrywać wszelkie anomalie w danych, które mogą być związane z badanym podmiotem. Technologia pozwoli na szybkie i skuteczne wykrywanie ewentualnych zagrożeń, chroniąc marki, organizacje i osoby publiczne przed skutkami kryzysu i utratą reputacji.

Autor: Katarzyna Popławska – kierownik marketingu i public relations w PSMM Monitoring & More

Moja firma
Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?
16 maja 2024

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument
16 maja 2024

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?
14 maja 2024

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę
14 maja 2024

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?
13 maja 2024

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?
10 maja 2024

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?
09 maja 2024

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

Polacy już nie oglądają telewizji?
09 maja 2024

Polacy coraz rzadziej oglądają telewizję, a coraz częściej wybierają platformy streamingowe. Według ekspertów to te oferujące treści sportowe będą wybierane najczęściej. 

Co to jest sztuka cyfrowa i dlaczego warto w nią inwestować
09 maja 2024

– Dzięki łączeniu sztuki i nowych technologii możemy dziś pokazać w każdym miejscu na Ziemi wybitnych polskich artystów i nasz wyjątkowy kraj. To również absolutny strzał w dziesiątkę dla branży inwestycyjnej! – mówi Tomasz Jaworski, promotor Polski na świecie, mecenas sztuki, kolekcjoner, Prezes grupy innowacyjnych projektów SMARTVerum.

Brak chętnych do pracy. Restaurator oferuje prawie 1300 zł za pomoc w znalezieniu kelnera
08 maja 2024

Sezon letni jeszcze się nie rozpoczął, a w branży gastronomicznej i hotelowej już, tak jak co roku, brakuje pracowników. Właściciel bistro w Aoście na północy Włoch oferuje bon wartości 300 euro osobie, która pomoże mu znaleźć kelnera. 

pokaż więcej
Proszę czekać...