Ranking: Warszawa najlepszą destynacją turystyczną i biznesową

Warszawa, bulwary wiślane / Shutterstock

Zagraniczni turyści oraz firmy dostrzegają potencjał Warszawy. Miasto zwyciężyło w rankingu European Best Destination 2023 oraz znalazło się na szóstej pozycji w globalnym zestawieniu najlepszych miejsc do podróży biznesowych. 

Warszawa bardziej popularna wśród zagranicznych turystów 

Obcokrajowcy coraz częściej wybierają Warszawę jako cel swoich podróży. W tegorocznym rankingu najlepszych europejskich destynacji wyprzedziła ona popularne turystyczne miasta, takie jak Ateny, Praga czy Kopenhaga.

W Warszawie bogata historia łączy się z dynamicznym rozwojem gospodarczym i licznymi możliwościami spędzenia wolnego czasu. Dzięki dobrej siatce połączeń lotniczych miasto jest dziś dobrze skomunikowane z innymi europejskimi krajami, przy czym nadal pozostaje atrakcyjna cenowo dla turystów. - Rosnąca popularność Warszawy jako kierunku turystycznego przekłada się na większe zapotrzebowanie pod kątem rynku najmu krótkoterminowego – komentuje Adrian Barwicki, założyciel Rentujemy.pl.

Biznes też docenia Stolicę

Atuty Warszawy dostrzegają także międzynarodowe korporacje, jak Google czy Netflix, który wybrał Stolicę jako siedzibę dla całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Osoby odwiedzające miasto w celach biznesowych szczególnie doceniają szybkie łącza internetowe, dogodne połącznia lotnicze oraz standard miejsc noclegowych.

- W czasie podróży służbowych szczególne znaczenie mają komfortowe warunki do pracy, w tym odpowiednie wyposażenie oraz szybki i niezawodny dostęp do internetu. Dlatego w przypadku lokali, którymi zarządzamy, zwracamy szczególną uwagę na zapewnienie gościom odpowiednich warunków do wygodnej i wydajnej pracy zdalnej – mówi Adrian Barwicki.

Wynajem krótkoterminowy – nowa forma biznesu 

Dla wielu właścicieli mieszkań i inwestorów wynajem krótkoterminowy może stać się doskonałym źródłem dodatkowego przychodu. Potwierdza to raport „European Investor Intentions Survey 2023” firmy doradczej CBRE, w którym Warszawa zajęła dziewiąte miejsce wśród europejskich miast, w których inwestorzy nieruchomości oczekują najwyższych zwrotów, wyprzedzając Sztokholm i Pragę.

- Ze względu na dynamiczny rozwój i liczne atuty, możemy spodziewać się dalszego wzrostu liczby turystów odwiedzających Warszawę. Tym samym będzie rósł popyt na lokale do najmu krótkoterminowego. Wielu właścicieli mieszkań obawia się zniszczenia swojej nieruchomości czy konieczności nieustannego zaangażowania w obsługę oferowanego miejsca noclegowego – tłumaczy Adrian Barwicki.

Rosnąca popularność Warszawy i przewidywany dalszy wzrost gospodarczy sprawiają, że stolica Polski stanowi dziś idealny rynek dla innowacyjnych inwestycji w obszarze nieruchomości.

Źródło: Rentujemy.pl

Moja firma
Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?
30 kwi 2024

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?
30 kwi 2024

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?
30 kwi 2024

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu
30 kwi 2024

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów
29 kwi 2024

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?
29 kwi 2024

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej
26 kwi 2024

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?
25 kwi 2024

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

pokaż więcej
Proszę czekać...