Główne zmiany podatkowe w 2011 roku - szkolenie

Belgijska Izba Gospodarcza (Belgian Business Chamber) oraz CTN Polska Sp. z o. o. zapraszają na szkolenie poświęcone najważniejszym zmianom w prawie podatkowym jakie obowiązują od początku 2011 roku. Szkolenie odbędzie się 22 lutego 2011 roku w Warszawie. Szczegóły poniżej.

Początek roku jest okresem szczególnego zainteresowania tematami księgowymi i podatkowymi. Sporządzanie sprawozdania finansowego za rok 2010 oraz nowe przepisy wchodzące w życie od 1 stycznia 2011 zmuszają przedsiębiorców i kadrę zarządczą do poświecenia czasu tematom podatkowym.

Jest to więc idealny moment na analizę dotychczasowego funkcjonowania działu księgowego i dostosowanie się do nowych i korzystnych przepisów podatkowych.

Szkolenie jest adresowane do:
Przedsiębiorców oraz managerów średniego i wyższego szczebla

Celem spotkania jest prezentacja przepisów podatkowych które pozwalają na:
1. zmniejszenie wysokości płaconych podatków,
2. przesunięcie terminów płatności podatków,
3. zmniejszenie ilości pracy działu księgowego i kosztów jego funkcjonowania.

Równocześnie zostaną zaprezentowane najistotniejsze zmiany w prawie podatkowym (VAT i CIT).

W części poświęconej zmianom w VAT obowiązującym od 1 stycznia 2011 zaprezentowane zostaną m.in. kwestie związane ze zmianą stawek VAT, nowymi zasadami odliczania VAT od samochodów i paliw oraz zasadami dotyczącymi faktur elektronicznych. 

VAT 2011 - wszystkie zmiany w jednym miejscu

Kasy fiskalne 2011

W trakcie prezentacji zmian w podatku dochodowym omówione zostaną przede wszystkim nowe rozwiązania dotyczące opodatkowania aportów do spółek osobowych oraz opodatkowania dywidend.

Program szkolenia:
1. Prezentacja wybranych ogólnych zasad wynikających z obowiązujących przepisów podatkowych,
2. Prezentacja przepisów pozwalających na zmniejszenie wysokości płaconych podatków, przesuniecie terminów ich płatności oraz zmniejszenia kosztów funkcjonowania działu księgowego,
3. Prezentacja najistotniejszych zmian w VAT od 1 stycznia 2011,
4. Prezentacja najistotniejszych zmian w CIT od 1 stycznia 2011,
5. Pytania i dyskusja.

Prelegent spotkania:

Michał Deskur - Partner, Prezes Zarządu i założyciel biura księgowego CTN Polska Sp. z o. o. 

Michał Deskur posiada wieloletnie doświadczenie w pracy we Francji w międzynarodowej firmie audytorskiej. Od ponad 10 lat zarządza biurem księgowym specjalizującym się w kompleksowej obsłudze księgowej spółek o kapitale belgijskim i francuskim. 

Michał Deskur doradza wielu belgijskim i francuskim inwestorom w zakresie finansowym i księgowym w procesie tworzenia i pozyskiwania podmiotów działających na terenie RP. Doradztwo dotyczy projektów inwestycyjnych oraz transakcji restrukturyzacyjnych związanych z podziałami, fuzjami i przejęciami. Posiada także bogate doświadczenie w organizacji kompleksowej obsługi księgowej dużych przedsiębiorców. 

CTN Polska Sp. z o. o. posiada szerokie doświadczenie w problematyce rozliczania projektów inwestycyjnych współfinansowanych ze środków publicznych oraz obsłudze spółek działających w specjalnych strefach ekonomicznych. 

Data szkolenia: 22.02.2011, godz. 9:00-12:00

Miejsce
: Atrium International, Al. Jana Pawła II 23, II piętro, Warszawa

Koszt
:
Członkowie Belgijskiej Izby Gospodarczej: 140 PLN + 23% VAT(172,20 brutto)
Nie-członkowie: 220 PLN + 23% VAT (270,60 brutto)

Język
: Polski

Organizatorzy zachęcają do szybkiej rejestracji - dla pierwszych dwóch osób udział w szkoleniu gratis!

Formularz rejestracyjny dostępny na stronie belgium.pl

Patronat medialny:
Biznes.wieszjak.pl
prawnik.pl
taxfin.pl
pit.pl
vat.pl

Moja firma
OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać
02 maja 2024

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt
30 kwi 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?
30 kwi 2024

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?
30 kwi 2024

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?
30 kwi 2024

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?
30 kwi 2024

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu
30 kwi 2024

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów
29 kwi 2024

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?
29 kwi 2024

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

pokaż więcej
Proszę czekać...