Ofensywa cyberprzestępców. Przechowanie danych w chmurze oszczędzi sporo kłopotów

shutterstock
Cyberprzestępcy coraz częściej biorą na celownik firmy, świadczące profesjonalne usługi, jak choćby biura rachunkowe. Udany atak hakerski może więc spowodować nieobliczalne szkody dla biura księgowego. Jak się przed tym chronić? Z pomocą przychodzi polska firma nazwa.pl oraz jej produkt - Cloud Backup.

Najgroźniejsze ataki hakerskie, jakie obecnie można wykryć, dzielą się na trzy główne grupy – phishing, który pozwala cyberprzestępcom dostać się np. do kont bankowych, „tradycyjne” malware,  wykradające dane z naszego komputera oraz ransomware, szyfrujące zawartość dysków komputerów, połączone z żądaniem wysokiego okupu za przywrócenie dostępu do naszych danych.

Trzeba też pamiętać, że w dobie epidemii koronawirusa coraz częściej pracę wykonuje się zdalnie, czasem z prywatnego komputera, czasem ze służbowego laptopa, wykorzystywanego niestety również do prywatnych spraw. Wiele osób nie korzysta z oprogramowania antywirusowego, ani nie umie zadbać o odpowiednie zabezpieczenie sieci domowej. A przecież, by paść ofiarą cyberwłamywaczy, wystarczy tylko kliknąć na fałszywy link w mailu, czy ściągnąć zainfekowany program ze strony, udającej bezpieczną.

Wszystko to sprawia, że rośnie ryzyko trafienia na celownik cyberprzestępców. A według raportu firmy Coverware, aż 18 proc. ataków ransomware wymierzonych jest w małe i średnie firmy, świadczące profesjonalne usługi finansowe, prawne czy medyczne.

Do tego hakerzy coraz częściej grożą ujawnieniem danych, uzyskanych dzięki złośliwemu oprogramowaniu. Nie trzeba tłumaczyć, co to oznacza dla firmy zajmującej się finansami innych przedsiębiorstw i mającej dostęp do poufnych danych. Biuro rachunkowe będzie się w takiej sytuacji liczyło nie tylko z żądaniem odszkodowania, ale także z utratą zaufania i odpływem klientów, co może doprowadzić do bankructwa.

Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa radzą, by nie płacić okupu, a skontaktować się z policją. Nawet jeśli jednak ktoś zdecyduje się na współpracę z cyberwłamywaczami, to znane są przypadki, gdy po zapłaceniu okupu blokada nie zostaje zdjęta. Do tego w pierwszym kwartale tego roku średnia wartość wypłaconego okupu na świecie (w porównaniu z ostatnim kwartałem 2019 roku) wzrosła o 33 proc. - do 111 tysięcy dolarów. A dla polskiego biura rachunkowego z segmentu MŚP taka kwota oznacza zrujnowanie budżetu.

Nawet jeśli biuro rachunkowe odmówi żądaniom sieciowych bandytów, pozostaną do zapłacenia koszty odzyskania danych przez biegłych informatyków, które mogą sięgnąć kilku, bądź kilkunastu tysięcy złotych. Do tego trzeba też doliczyć koszt alternatywny, czyli np. odszkodowania z powodu niedotrzymania terminów umów przez brak możliwości pracy po zablokowaniu komputerów.

Jak więc ustrzec się przed takimi problemami? Rozwiązanie jest proste, to Cloud Backup firmy nazwa.pl. Jak sama nazwa wskazuje, usługa ta polega na przechowaniu danych z dysków komputerów firmowych w bezpiecznej chmurze na serwerach najlepszego polskiego dostawcy usług hostingowych. Księgowy może sam wybrać, które katalogi mają być chronione i ustawić dla nich automatyczne robienie kopii, by nie zapomnieć o przesłaniu danych na serwery nazwa.pl.

Usługa, w przeciwieństwie do kosztu odzyskania danych lub haraczu, kosztuje „grosze”. Roczna promocyjna opłata to 60 złotych netto. Potem trzeba płacić 10 złotych netto za każdy miesiąc. W ramach opłaty dostajemy 1 TB szyfrowanego miejsca na kopie bezpieczeństwa z jednego komputera. Można też od razu wykupić usługę dla wszystkich komputerów w firmie.

Instalacja oprogramowania, przekazanie danych, a także ich odzyskanie, są proste i nie wymagają profesjonalnych umiejętności informatycznych. W razie potrzeby do dyspozycji, przez 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu, mamy wykwalifikowany zespół pomocy technicznej, który pomoże w kłopotach.

Podsumowując, w dobie coraz groźniejszych ataków hakerskich, dla każdego samodzielnego księgowego czy biura rachunkowego zabezpieczenie poufnych rozliczeń jest absolutną koniecznością. Dzięki profesjonalnej, prostej w obsłudze i taniej usłudze Cloud Backup od nazwa.pl, każdy profesjonalista może spać spokojnie. Jeśli nawet przydarzy się atak hakerski, który zablokuje firmowe komputery, to odzyskanie kopii danych nie będzie żadnym problemem. Cloud Backup powinien więc być jednym z tych rozwiązań, obok programu antywirusowego, które wpiszą się do katalogu narzędzi, bez których nikt, kto zajmuje się finansami nie może się obejść.

Jeżeli chcielibyście samodzielnie przekonać się, jak to działa w praktyce, nazwa.pl oferuje możliwość sprawdzenia tego. Czytelnicy infor.pl mogą teraz aktywować usługę Cloud Backup za darmo na okres 6 miesięcy. Wystarczy tylko przy zamówieniu na stronie www.nazwa.pl wybrać opcję Voucher i wpisać poniższy kod rabatowy:

cm97-3288-9822

Termin ważności kodu rabatowego: 30.09.2020 r.

Moja firma
Ogromne zmiany na rynku pracy w ciągu najbliższych 5 lat
07 maja 2024

Najbliższe 5 lat na rynku pracy ma przynieść ogromne zmiany. Według Adecco zniknie 83 miliony miejsc pracy, a na ich miejsce powstanie jedynie 69 milionów innych. Jakie posady są zagrożone? 

Nowa usługa finansowa dla prowadzących działalność gospodarczą: gotówka na niski procent
07 maja 2024

Teraz gotówka na niski procent lub przy spełnieniu dodatkowych warunków całkowicie nieoprocentowana, staje się nową usługą dla przedsiębiorców korzystających w mikrofaktoringu lub dopiero mających w planach skorzystanie z takiego instrumentu. W uproszczeniu ten nowy produkt przypomina zaliczkę tytułem wpływów z przyszłej faktury i pozwala na zachowanie płynności finansowej w okresie gdy jeszcze produkt nie został sprzedany a więc i faktura nie może być wystawiona.

Wartościowe środowisko pracy - czym jest, jak je stworzyć?
07 maja 2024

Dobra atmosfera w pracy przedkłada się na lojalność pracowników, ich motywację i zaangażowanie. Jak zapewnić pracownikom najlepsze employee journey? 

Jak Nvidia może zyskać na wartości dzięki inwestorom w akcje memy
07 maja 2024

Dzięki fantastycznemu rocznemu zwrotowi, przekraczającemu obecnie 220%, Nvidia stałą się jedną z najczęściej dyskutowanych spółek w ostatnim okresie i dowodem na to, że rynek technologiczny trzyma się dobrze. Czy spółka należy również do kategorii akcji memów, czy raczej jej wycena jest oparta o solidne podstawy?

Drogi prąd będzie przyczyną zahamowania sztucznej inteligencji?
07 maja 2024

Wykorzystanie sztucznej inteligencji to duże koszty energetyczne. Czy bez inwestycji w strukturę centrodanową i energetyczną rozwój AI wyhamuje? 

Chmura obliczeniowa - bezpieczeństwo danych w erze cyfrowej transformacji, czyli dlaczego polskiego przedsiębiorcy nie stać na rezygnację z chmury [WYWIAD]
06 maja 2024

Czym jest chmura obliczeniowa? Czy przedsiębiorca korzystający z chmury może czuć się bezpiecznie? Czy to opłacalna inwestycja? O tym wszystkim rozmawiamy z Tomaszem Stachlewskim, Head of Technology CEE w AWS. 

OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać
02 maja 2024

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt
30 kwi 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?
30 kwi 2024

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?
30 kwi 2024

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

pokaż więcej
Proszę czekać...