Karty sportowe to przepis na zdrowie

Karty sportowe to przepis na zdrowie / Źródło zewnętrzne

W dzisiejszym biznesie wsparcie aktywności fizycznej przez pracodawców to nie tylko benefit, ale strategiczna inwestycja w zdrowie, zaangażowanie i efektywność pracowników. Regularna aktywność fizyczna wpływa korzystnie na zdrowie, wydajność, zadowolenie oraz atmosferę w pracy. To zadanie dla działów HR, które mogą wprowadzać proste rozwiązania, jak aktywne przerwy czy dostęp do programów fitness. 

Wprowadzenie takich inicjatyw, w tym kart sportowych FitProfit i FitSport, przyczynia się do obniżenia poziomu stresu, poprawy zdrowia oraz budowania zaangażowanej kultury organizacyjnej. Pracodawcy, którzy wspierają aktywność fizyczną, stają się atrakcyjniejszymi miejscami pracy, co przyciąga talenty i zwiększa lojalność pracowników.

Karty sportowe to długoterminowe korzyści

Wprowadzenie kart sportowych, takich jak FitProfit czy FitSport wraz z możliwością dołączenia osób towarzyszących, dzieci czy dziadków, przynosi długoterminowe korzyści zarówno dla pracowników, jak i firmy. Pracownicy czują, że pracodawca dba o ich zdrowie i dobrostan, co zwiększa ich lojalność i satysfakcję z pracy. Lepsza forma fizyczna to mniej zwolnień lekarskich, większa produktywność oraz lepsza atmosfera w zespole.  - Dbałość o wellbeing pracowników przekłada się bezpośrednio na zyski firmy. Aż 70% naszych klientów dofinansowuje karty sportowe. Badania pokazują, że inwestycje w świadczenia prozdrowotne zwracają się ponad dwukrotnie. Pracodawca, który promuje regularną aktywność, rozwija firmę w sposób zrównoważony, odnosząc sukcesy dzięki lojalności i zaangażowaniu pracowników – podkreśla Joanna Skoczeń, Prezes VanityStyle.

WHO rekomenduje więcej ruchu

FitProfit i FitSport oferują dostęp do tysięcy obiektów sportowo-rekreacyjnych w Polsce, zapewniając szeroki wybór aktywności, co sprzyja utrzymaniu zdrowia fizycznego i psychicznego pracowników. Promowanie aktywności fizycznej nie dotyczy tylko rekomendowanego przez WHO poziomu ruchu, ale także utrzymania ogólnej kondycji psychofizycznej, zapobiegając wypaleniu zawodowemu.

Działy HR, wprowadzając tego typu programy, wspierają nie tylko samopoczucie pracowników i ich rodzin, ale także budują lepszy świat i zdrowsze społeczeństwo. Atmosfera i kultura pracy, na którą mają wpływ pracodawcy, przekładają się na ogólny dobrostan psychiczny i fizyczny zatrudnionych osób. Wprowadzenie programów sportowo-rekreacyjnych, takich jak FitProfit i FitSport, to kluczowy element wspierania zdrowego stylu życia.

Więcej na www.vanitystyle.pl 

Moja firma
Wsparcie dla firm rozwijających się - ulga na innowacyjnych pracowników
19 wrz 2024

Ulga na innowacyjnych pracowników jest przeznaczona dla podatników prowadzących działalność badawczo-rozwojową, przez którą zgodnie z art. 4a pkt 26 ustawy CIT rozumie się działalnością twórczą obejmującą badania naukowe lub prace rozwojowe, podejmowaną w sposób systematyczny w celu zwiększenia zasobów wiedzy oraz wykorzystania zasobów wiedzy do tworzenia nowych zastosowań.

Transformacja zaczyna się od lidera
18 wrz 2024

Rozmowa z Krzysztofem Witkowskim, partnerem w EY Academy of Business, o tym, dlaczego inwestycje w rozwój power skills są dziś konieczne dla wzrostu organizacji

Karty sportowe to przepis na zdrowie
18 wrz 2024

W dzisiejszym biznesie wsparcie aktywności fizycznej przez pracodawców to nie tylko benefit, ale strategiczna inwestycja w zdrowie, zaangażowanie i efektywność pracowników. Regularna aktywność fizyczna wpływa korzystnie na zdrowie, wydajność, zadowolenie oraz atmosferę w pracy. To zadanie dla działów HR, które mogą wprowadzać proste rozwiązania, jak aktywne przerwy czy dostęp do programów fitness. 

Przedsiębiorca w obliczu powodzi - jakie ma możliwości [KOMENTARZ]
18 wrz 2024

Przedsiębiorca w obliczu powodzi - jakie ma możliwości. Komentuje Monika Piątkowska, doradca podatkowy w e-pity.pl.

Jak bezpiecznie rozpocząć działalność w branży beauty? [Poradnik]
18 wrz 2024

Jak bezpiecznie rozpocząć działalność w branży beauty? Oto poradnik dla przyszłych właścicieli salonów kosmetycznych.

Przedsiębiorcy z terenów objętych powodzią mogą opłacić składki do 15 września 2025 r.
18 wrz 2024

Za okres od 1 sierpnia do 31 grudnia 2024 r. składki można opłacić w terminie do 15 września 2025 r. Do opłaconych w ten sposób składek nie będą naliczane odsetki za zwłokę. Kiedy ZUS może umorzyć składki?

Wypalenie zawodowe to już problem występujący w każdej firmie. Jak można zminimalizować jego skutki
17 wrz 2024

82 proc. pracowników jest dziś narażonych na wypalenie zawodowe, wynika z badania firmy Mercer przeprowadzonego w sierpniu tego roku. Wszelkie okoliczności, od warunków pracy po sytuację rodzinną i zagrożenia klimatyczne, nie są sprzyjające zmarginalizowaniu tego zjawiska.

Wakacje od ZUS. Nowa ulga dla przedsiębiorców
17 wrz 2024

Wakacje od ZUS. Nowa ulga dla przedsiębiorców. Od 1 listopada 2024 r. przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z wakacji składkowych. Jakie są warunki, by skorzystać z wakacji składkowych? Gdzie należy złożyć wniosek?

ZUS umorzy składki przedsiębiorcom dotkniętym przez powódź. Wnioski o pomoc będą traktowane priorytetowo
16 wrz 2024

Przedsiębiorcy, którzy ponieśli straty w wyniku powodzi mogą składać wnioski do ZUS nie tylko o odroczenie terminu płatności składek lub rozłożenie na raty, ale także o ich umorzenie. Jak uzyskać pomoc?

Branża winiarska walczy o uregulowanie sprzedaży przez internet
16 wrz 2024

- Handel alkoholem przez Internet przypomina dziś prawdziwy Dziki Zachód, zależy nam na zapanowaniu nad tym chaosem i jasnych zasadach dla wszystkich - mówią przedsiębiorcy z branży winiarskiej i apelują o uregulowanie kwestii sprzedaży ich produktów przez internet. Pismo w tej sprawie trafiło właśnie do Ministerstwa Rolnictwa. Na ewentualnych zmianach najbardziej zyskaliby mali, krajowi producenci wina, miodu pitnego czy cydru, którzy bez możliwości sprzedawania swoich produktów za pomocą internetu – są praktycznie skazani na niebyt. Najdobitniej pokazał to czas pandemii. 

pokaż więcej
Proszę czekać...