Wprowadź swój biznes w przyszłość z Funduszami Europejskimi!

Wprowadź swój biznes w przyszłość z Funduszami Europejskimi! /fot. Shutterstock / ShutterStock
Przyszłością światowych i regionalnych gospodarek są innowacje. Kluczem do ich wdrażania jest współpraca nauki i biznesu. Dzięki nim wizjonerskie projekty przybierają realny kształt i rewolucjonizują rynek. Dla przedsiębiorców to szansa, by stanąć w jednym szeregu z najlepszymi. Jeśli masz innowacyjny pomysł, wymagający badań, eksperymentów i współpracy z naukowcami, sięgnij po fundusze europejskie!

Patent na sukces

Nowe technologie zmieniają świat, ale mogą też zmienić Twoje przedsiębiorstwo. Nowoczesne i unikalne produkty, usprawniony proces produkcyjny czy obniżenie kosztów własnych stanowią jedynie część korzyści, jakie niesie ze sobą połączenie sił nauki i biznesu. W Łódzkiem przekonuje się o tym coraz większa liczba przedsiębiorców, którzy skorzystali ze środków unijnych, by urzeczywistnić swoje pomysły. W dotychczasowych naborach w ramach działania 1.2.2 Projekty B+R przedsiębiorstw do dofinansowania wybrano projekty o łącznej wartości ponad 134 milionów złotych. Dzięki tym środkom mogą powstać takie innowacje, jak system świadomości sytuacyjnej dla pojazdów autonomicznych czy zrobotyzowany system symulacji lotniczych. Technologie rodem z dalekiej przyszłości to jednak nie wszystko. W planach jest również stworzenie nowatorskich filtrów do wody, idealnego stroju treningowego dla tancerek i wielu innych rewolucyjnych produktów, wśród których już niedługo może pojawić się także Twój! Jeśli masz innowacyjny pomysł, złóż wniosek w ramach aktualnego konkursu z działania 1.2.2 Projekty B+R przedsiębiorstw. Pula środków przeznaczonych na konkurs wynosi ponad 21 mln złotych. Nabór potrwa od 3 grudnia 2018 r. do 31 stycznia 2019 r.

Postaw na rozwój!

Rozbudowa lub modernizacja działu B+R pozwoli Ci wprowadzić firmę na wyższy poziom. Wiele łódzkich przedsiębiorstw już teraz może pochwalić się innowacyjnymi produktami i usługami, które powstały dzięki usprawnieniu działania zaplecza badawczo-rozwojowego. Wśród nich znajduje się Vimax Małgorzaty Rogiewicz z Przygonia w powiecie pabianickim. Firma oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania w zakresie kreowania zapachu, smaku i konsystencji produktów spożywczych. Od niedawna dzięki wsparciu ze środków unijnych Vimax korzysta z nowoczesnej aparatury laboratoryjnej i współpracy z jednostkami naukowymi. Innowacyjne rozwiązania pozwalają nie tylko na usprawnienie samego procesu badawczego, ale również na rozszerzenie oferty. Vimax to jednak tylko jedno z wielu przedsiębiorstw, którym dotacja pozwoliła zmodernizować dział B+R. W ramach działania 1.2.1 Infrastruktura B+R przedsiębiorstw realizowane projekty o łącznej wartości ponad 86 mln zł. Ta liczba już niedługo może się zwiększyć. Jeśli chcesz zainwestować w dział badawczo-rozwojowy, ale brakuje Ci środków, skorzystaj z funduszy europejskich. Na przedsiębiorców zamierzających inwestować w centra B+R czekają ponad 43 miliony złotych z poddziałania 1.2.1 Infrastruktura B+R przedsiębiorstw. Nabór wniosków potrwa od 27 grudnia 2018 r. do 8 lutego 2019 r.

Otocz innowacje opieką

Instytucje otoczenia biznesu posiadają istotny wpływ na rozwój całego regionu. Tworzą nie tylko dobry klimat dla firm, ale przede wszystkim wspierają przedsiębiorców w wielu istotnych kwestiach: od finansów aż po pośrednictwo między sektorem prywatnym a administracją lokalną czy państwową. Parki technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości czy ośrodki szkoleniowo-doradcze to tylko część ogromnej siatki podmiotów otaczających i kształtujących biznes. W Łódzkiem działa wiele tego typu instytucji, między innymi powstały ze środków unijnych w 2016 roku Inkubator Elektrotechniki, którego celem jest łączenie innowatorów z biznesowymi liderami poszczególnych branż. Dzięki temu przyczynia się on do wdrażania innowacji w regionie i realizacji nowatorskich pomysłów, które często nie trafiłyby na rynek, gdyby nie odpowiednie wsparcie.

W ramach obecnie ogłoszonego konkursu dla poddziałania 2.1.2 Profesjonalizacja usług biznesowych to przedsiębiorcy z sektora MŚP mogą starać się o wsparcie w formie zakupu usługi doradczej świadczonej przez instytucję otoczenia biznesu na rzecz przedsiębiorcy. Nowy konkurs zawiera listę usług, które mogą podlegać dofinansowaniu, a część z nich zakłada nawet możliwość uzyskania dotacji na wdrożenie rezultatu usługi. Wykonawcą usługi mogą być instytucje otoczenia biznesu posiadające akredytację ośrodka innowacji lub instytucje, których usługi znajdują się w Bazie Usług Rozwojowych prowadzonej przez PARP, przy założeniu spełnienia definicji IOB. Nabór wniosków rozpocznie się 27 grudnia 2018 r., a zakończy 28 lutego 2019 r. W puli środków przeznaczonych na konkurs są ponad 4 miliony złotych.

Twoja firma na zagranicznych rynkach

Innowacyjne produkty i usługi też potrzebują promocji. Jednak dla mniejszych przedsiębiorstw udział w zagranicznych targach czy wystawach często wydaje się poza zasięgiem. Dlatego warto sięgnąć po wsparcie ze środków unijnych. Przekonała się o tym firma Yavo, producent wyrobów medycznych jednorazowego użytku (np. chirurgiczne) , która dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich mogła zaprezentować swoje produkty na międzynarodowych wydarzeniach branżowych. Możliwość wejścia na nowe rynki i stworzenia sieci kontaktów, a w konsekwencji pozyskanie nowych kontrahentów, , to duża szansa dla każdego przedsiębiorstwa – także Twojego! Jeśli chcesz promować swoją firmę na świecie, złóż wniosek o dotację w ramach poddziałania 2.2.1 Modele biznesowe MŚP. W puli środków przeznaczonych na dofinansowania jest ponad 21 milionów złotych. Nabór potrwa od 27 grudnia 2018 r. do 15 lutego 2019 r.

Chcesz rozwijać swój biznes? Sięgnij po fundusze europejskie!

W latach 2014-2020 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego przeznaczono na rozwój gospodarczy aż 1,95 miliarda złotych. Część
z tych pieniędzy może trafić do Ciebie. W czterech konkursach prowadzonych aktualnie przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi na projektodawców czeka ponad 90 milionów złotych. Chcesz konkurować z najlepszymi? Postaw na innowacje! Sprawdź harmonogram naborów, złóż wniosek i wprowadź swój biznes w przyszłość z funduszami europejskimi!

Masz pytanie dotyczące konkursu? Zgłoś się do Punktu Konsultacyjnego Centrum Obsługi Przedsiębiorcy!

Zadzwoń pod nr 42 230 15 55/56 lub napisz na info@cop.lodzkie.pl i dowiedz się więcej!

Moja firma
System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt
30 kwi 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?
30 kwi 2024

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?
30 kwi 2024

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?
30 kwi 2024

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?
30 kwi 2024

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu
30 kwi 2024

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów
29 kwi 2024

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?
29 kwi 2024

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

pokaż więcej
Proszę czekać...