Kamera kieszonkowa – czy sprawdzi się w firmie?

Kamil Rogala
rozwiń więcej
Kamery kieszonkowe są szczególnie lubiane przez osoby, które nałogowo kręcą filmiki na YouTube.
Mamy XXI wiek i żyjemy w kraju z wolnym rynkiem. Daje to praktycznie nieograniczone możliwości w wyborze towarów. Obecnie bez znaczenia, czy potrzebujemy podręcznego urządzenia do nagrywania krótkich filmików dla siebie, czy może żyjemy i utrzymujemy się z nagrywania i produkowania filmów o profesjonalnej jakości, na rynku bez problemu znajdziemy kamerę odpowiednią dla siebie. Zacznijmy może od modeli, które przeznaczone są dla osób, które chcą je schować do kieszeni, a cena dopasuje się do każdego portfela. Na początek poznajmy kamery kieszonkowe

Kamery kieszonkowe są szczególnie lubiane przez osoby, które nałogowo kręcą filmiki na YouTube. Tego typu kamery to idealny wybór dla wszystkich, którzy szukają niskiej ceny i ekstremalnej wygody w użytkowaniu kamery. Kieszonkowe kamery cyfrowe są niezwykle popularne dzięki wygodzie użycia i niezwykłym możliwościom przenośnym. Podobnie jak kompaktowe aparaty fotograficzne, cyfrowe kamery kieszonkowe mogą być świetną alternatywą dla dużych i nieporęcznych kamer. Docenią je szczególnie osoby, które chcą sfilmować ciekawe sytuacje lub wydarzenia. Wystarczy trzymać kamerę w pogotowiu, w razie potrzeby wyjąć z torby, nagrać wydarzenie, a następnie przegrać wszystko na komputer i umieścić na stronie internetowej. Przejdźmy teraz do zagadnień technicznych.

Zobacz również: Macierze dyskowe – jakie mają znaczenie w firmowym serwerze?

Większość z kieszonkowych urządzeń renomowanych firm (z wyłączeniem najprostszych urządzeń nieznanych producentów) wykorzystują kodek MPEG-4/H.264. Tego typu kodek nie wymaga od komputera wysokiej mocy obliczeniowej, więc obróbka wideo trwa niezwykle krótko. Większość kamer tego typu posiada wysuwane złącze USB, które można podłączyć bezpośrednio do PC czy laptopa. Takie rozwiązanie uwalnia nas od zabawy z kolejnym kabelkiem. Niektóre modele kamer kieszonkowych wykazują się pogodo- i wodoodpornością. Dzięki temu nie musimy martwić się o sprzęt gdy zaczyna padać deszcz, lub gdy przypadkiem upadnie nam w błoto.

Wielkość kamer kieszonkowych, jak sama nazwa wskazuje, jest naprawdę… kieszonkowa. Większość urządzeń tego typu jest wielkości telefonu smartphone. Ceny tego typu urządzeń zaczynają się od około 160 zł. Pamiętajmy jednak, żeby nie wymagać od tego typu urządzenia zbyt wiele.

Kamery kieszonkowe mają niewielki obiektyw, słabiutki kodek MPEG-4 i malutkie wbudowane mikrofony, których jakość rejestrowanego dźwięku pozostawia wiele do życzenia. Po prostu są to kamery do kręcenia zwykłych filmików. Zapomnijmy również o niebotycznych pojemnościach pamięci. Jeśli trafimy na model ze slotem kart pamięci, będziemy mogli ją rozszerzyć do 8 lub 16 GB (w zależności od modelu). 

Zobacz również: Firmowy serwer kopii zapasowych – jaką obudowę wybrać?

Moja firma
Drogi prąd będzie przyczyną zahamowania sztucznej inteligencji?
07 maja 2024

Wykorzystanie sztucznej inteligencji to duże koszty energetyczne. Czy bez inwestycji w strukturę centrodanową i energetyczną rozwój AI wyhamuje? 

Chmura obliczeniowa - bezpieczeństwo danych w erze cyfrowej transformacji, czyli dlaczego polskiego przedsiębiorcy nie stać na rezygnację z chmury [WYWIAD]
06 maja 2024

Czym jest chmura obliczeniowa? Czy przedsiębiorca korzystający z chmury może czuć się bezpiecznie? Czy to opłacalna inwestycja? O tym wszystkim rozmawiamy z Tomaszem Stachlewskim, Head of Technology CEE w AWS. 

OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać
02 maja 2024

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt
30 kwi 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?
30 kwi 2024

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?
30 kwi 2024

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?
30 kwi 2024

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?
30 kwi 2024

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu
30 kwi 2024

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów
29 kwi 2024

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

pokaż więcej
Proszę czekać...