Oryginalne walentynki mogą uderzyć w kieszeń

Zbliżające się Walentynki stwarzają okazję, by przełamać codzienną rutynę. Tego dnia można dać się ponieść odrobinie fantazji i szaleństwa. Jednak warto też pamiętać o swoim portfelu, by nie wpaść w spiralę zadłużenia.

Rutyna dnia codziennego wciąga niezauważalnie. Każdego dnia robimy to samo, wpadamy w swoisty rytm. Często tracimy przez to entuzjazm i energię. Nie dajmy się nudzie i marazmowi. Trochę inwencji i dobry koncept ubarwią szare dni, obudzą z zimowego snu i dostarczą zakochanym wiele radości. Zbliżające się Walentynki stanowią ku temu doskonałą okazję.

Chcąc wyrwać się ze szponów konwencji i powielania utartych schematów, warto zaplanować Dzień Świętego Walentego z odpowiednim wyprzedzeniem. Zastanówcie się, czy wolicie spędzić go aktywnie i nieco zwariowanie, czy raczej spokojnie, lecz niecodziennie. W obu przypadkach jest
w czym wybierać.

Zakochany Paryż

Na lubiących podróże romantyków czeka Paryż. To prawdziwa mekka dla zakochanych. Wieża Eiffla, Luwr, Łuk Triumfalny, Katedra Notre-Dame oraz wiele małych paryskich restauracji o niepowtarzalnym klimacie, przyciągają co roku około 30 mln turystów z całego świata. Dla wielu to sposobność na oryginalne oświadczyny. Niestety taki wyjazd, połączony z kolacją i noclegiem, stanowi spore obciążenie dla portfela. Aby móc cieszyć się urokami francuskiej stolicy należy liczyć się z wydatkiem rzędu 3 tys. zł lub – gdy organizację wyjazdu zostawimy na ostatnią chwilę – nawet większym. Jeśli nie dysponujemy taką kwotą, nie musimy rezygnować z podróży. 

Polecamy: Czy potrafimy kupować rozsądnie?

– W przypadku, gdy nie posiadamy odpowiedniej sumy na sfinansowanie planów, zarówno tych walentynkowych, jak i związanych z innymi okazjami, możemy rozważyć zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Przy stałych i stabilnych wpływach zdołamy szybko i bez problemów spłacić pożyczoną kwotę, a wybór najlepszej dla nas oferty bankowej umożliwi ograniczenie kosztów okołokredytowych do minimum – zapewnia Arkadiusz Rembowski z Money Expert i Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF).

Romantyczne tete-a-tete

Ci, którzy nie chcą zadłużać się na większe kwoty, a mimo to pragną spędzić walentynkowy wieczór w oryginalny sposób, mogą pokusić się o wyjazd na weekend w jednym z luksusowych, pięciogwiazdkowych hoteli, na przykład w rodzimej stolicy. Luksusowy pokój i kolacja w eleganckiej restauracji, to z pewnością atrakcyjna propozycja dla zakochanych. Koszty, jakie się z tym wiążą, mieszczą się w kwocie 1 tys. zł.

Podobna suma środków potrzebna jest do sfinansowania romantycznego weekendu w SPA. To idealne rozwiązanie dla tych par, które pragną zregenerować siły, zadbać o swój wygląd i dać się ponieść słodkiemu lenistwu. Jednocześnie stanowi odskocznię od codzienności i jest świetną okazją do spędzenia czasu z ukochana osobą.

Miłość pełna wrażeń

Zakochani żądni wrażeń i ekstremalnych doznań również mają szereg możliwości na spędzenie wyjątkowych i niezapomnianych Walentynek. Skok na Bungee, szaleństwo na stoku w jednym z zagranicznych górskich kurortów – to tylko niektóre z propozycji. A może romantyczny i szalony lot balonem? Wybór zależy od naszej inwencji, zamiłowań, ale też w dużej mierze od finansów.

O ile odrobina wariactwa i spontaniczności jest zdecydowanie wskazana przy planowaniu i korzystaniu z walentynkowych atrakcji, to w kwestii pozyskania środków na ich sfinansowanie konieczna jest rozwaga. Szczególnie, gdy potrzebną kwotę pożyczamy z banku.

- Decydując się na zaciągnięcie finansowego zobowiązania, nie dajmy się ponieść emocjom. Pamiętajmy, by podobne decyzje podejmować racjonalnie. Dobrze zapoznajmy się z dostępnymi kredytami, porównajmy uważnie oferty i dokładnie przeanalizujmy naszą zdolność spłaty zadłużenia, aby uniknąć przyszłych problemów – radzi Arkadiusz Rembowski.

Money Export, Związek Firm Doradztwa Finansowego

Moja firma
System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt
30 kwi 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?
30 kwi 2024

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?
30 kwi 2024

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?
30 kwi 2024

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?
30 kwi 2024

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu
30 kwi 2024

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów
29 kwi 2024

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?
29 kwi 2024

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

pokaż więcej
Proszę czekać...