MI: nagrody "Budowlana Firma Roku" i "Polski Herkules" rozdane

inforCMS
- Obecnie jesteśmy skoncentrowani na regulacjach, które będą równoważyć rynek popytu i podaży mieszkań, których dostępność wspiera budżet państwa - mówił podczas uroczystości wręczenia nagród przyznawanych przez miesięcznik Builder Podsekretarz Stanu Piotr Styczeń. Podczas uroczystości 25 lutego br. w Pałacu Lubomirskich w Warszawie wręczono wyróżnienia za rok 2009: Laury Buildera, Budowlana Firma Roku, Polski Herkules.

- Najbliższym naszym celem jest przygotowanie reformy budownictwa społecznego - powiedział wiceminister P. Styczeń. - Dobra sytuacja na rynku zamówień budowlanych infrastrukturalnych i kubaturowych powinna także już niedługo zachęcić inwestorów do większego zainteresowania budownictwem mieszkaniowym - dodał.

Podsekretarz stanu Piotr Styczeń wręcza Polskiego HerkulesaWyróżnienie Budowlana Firma Roku, stanowiące jednocześnie nominację do statuetki Polski Herkules w roku następnym, trafiło do rąk prezesów szesnastu firm. Poza firmami o profilu ściśle budowlanym, nagrody otrzymują także osoby i firmy spoza branży budowlanej.

Podstawę do oceny jest m.in. dostępność produktu lub usługi, nowatorstwo, dostosowanie do wymogów branży budowlanej, potrzeb klientów i zmieniającego się rynku, a także relacje firma - klient. Wśród tegorocznych laureatów znalazły się m.in. Politechnika Krakowska i Stowarzyszenie Architektów Rzeczypospolitej Polskiej.

Tytuł Polski Herkules otrzymują szefowie firm, którzy uzyskali szczególne osiągnięcia w branży budowlanej. Statuetki specjalne trafiają ponadto do organizacji oraz osób, które swoją działalnością wywarły wpływ na rozwój polskiego budownictwa. Jedną ze statuetek odebrał dr inż. Piotr Pachowski, wybitny konstruktor budowlany, autor ponad 170 projektów konstrukcyjnych, wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

Polskim Herkulesem uhonorowano ponadto prof. Leonarda Runkiewicza z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, zastępcę przewodniczącego Rady Naukowej Instytutu Techniki Budowlanej, doceniając tym samym wybitne osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i inżynierskie w zakresie projektowania konstrukcji żelbetowych. Tytułu Polskiego Herkulesa za działalność na rzecz rozwoju nowoczesnej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej otrzymał Polski Klub Infrastruktury Sportowej.

MI/IN

Zobacz także: Finanse i rozwój Wieszjak.pl

Moja firma
System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt
30 kwi 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?
30 kwi 2024

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?
30 kwi 2024

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?
30 kwi 2024

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?
30 kwi 2024

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu
30 kwi 2024

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów
29 kwi 2024

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?
29 kwi 2024

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

pokaż więcej
Proszę czekać...