| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Firma sprzątająca > Firma sprzątająca - pomysł

Firma sprzątająca - pomysł

Prowadzenie z oczekiwanym sukcesem firmy sprzątającej może nie być wcale łatwe w dzisiejszych czasach, konkurencja na rynku jest bardzo duża, ale nie należy rezygnować z własnych planów, jeżeli ma się dobry pomysł na własny biznes, sukces jest w zasięgu ręki.

Inna możliwość to firma Optinet www.optinet.com.pl oferująca profesjonalne urządzenia do sprzątania.

Na pewno jednak na początek potrzebne mogą być: odkurzacz przemysłowy, urządzenie do prania wykładzin, szorowarka, polerka, maszyna czyszcząco-szorująca. Może to być wydatek nawet rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Ceny

Niewątpliwie dużym wyzwaniem będzie dla Ciebie odpowiednie ustawienie cen za oferowane usługi. Pod tym względem konkurencja jest ogromna a każdy klient chce wydać jak najmniej a mieć czysto. Przygotowując się do wejścia na ten rynek, sprawdź w miarę możliwości dokładnie ceny bezpośredniej konkurencji. Ale pomyśl też np. o ofertach specjalnych, przedświątecznych, rabatach czy innych zachętach dla klienta, dzięki temu możesz dużo zyskać.

Może warto nawet zaryzykować pierwsze darmowe pranie, czy sprzątanie aby pokazać wysoką klasę oferowanych usług i w ten sposób zdobyć klienta (chociaż to też nie zawsze może przynieść oczekiwany rezultat). Niewątpliwie nawet w takiej branży jaką jest sprzątanie, prowadząc firmę musisz mieć głowę pełną pomysłów.
Trzeba pamiętać też (jeżeli masz zamiar brać udział w przetargach), że w większości organizowanych przetargów, to właśnie ceny usług mają kluczowe znaczenie. Chociaż ważne jest co ta cena obejmuje (np. podstawowe sprzątanie ale już za np. umycie okien, czy wypranie wykładzin trzeba płacić dodatkowo).

Wykorzystaj informacje branżowe dostępne w Internecie np. www.sprzatanie.info.pl - to dostępny serwis branżowy, znajdziesz tam informacje o technologiach, forum, katalog firm, giełdę.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Diana Borowiecka

Specjalista ds. PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »