| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Podpis elektroniczny w Chinach

Podpis elektroniczny w Chinach

Podczas Europejskiego Forum Podpisu Elektronicznego specjaliści odpowiedzialni za kształty rynków usług zaufania w krajach Europy Środkowej i Wschodniej mogą wymieniać się swoimi opiniami i doświadczeniami. 15. edycja konferencji była też niepowtarzalną okazją do poznania branży tych usług w Chinach.

WebTrust w Polsce i w Chinach:

- w Polsce jedyny kwalifikowany polski urząd certyfikacji, który przeszedł audyt WebTrust, to Certum (Unizeto)

- w Chinach audyt WebTrust przeszły trzy CAs: WoSign, SHECA, CFCA

Użycie e-podpisu w Chinach

- Każdy mieszkaniec Chin na co dzień używa aplikacji do e-podpisu  – mówił podczas XV EFPE Richard Wang – Najpopularniejszych z nich jest sześć.

Zobacz: Czy podpis elektroniczny może zabezpieczać transakcje dokonywane przez spółki?

W największym państwie Azji najczęściej aplikacji do składania podpisu elektronicznego używa się w bankowości (Internet Banking).

- Pojedynczy użytkownik posiada od 1-3 kluczy USB, w zależności od liczby posiadanych kont bankowych – mówił specjalista z WoSign.

Druga pod względem popularności aplikacja do e-podpisu stosowana jest w Systemie Zamówień Publicznych – każdy oferent musi posiadać certyfikat w formie klucza USB, wydany przez licencjonowane CA. Inne aplikacje do e-podpisu używane są do komunikacji z internetowymi systemami instytucji publicznych: podatkowym (Internet Tax System), rejestracji przedsiębiorstw (Company Registration System), celnym (Internet Customs System), OA w rządzie i przedsiębiorczości oraz do płatności online. Najnowszą, dobrze rokującą aplikacją jest eContract signature. W ciągu dwóch lat planowane jest wdrożenie kolejnych nowych.

Zobacz: Zamiast elektronicznego podpisu "zaufany profil"

Czy wiesz, że:

- tylko 2 z czołowych 10 e-commercowych stron w Chinach nie korzystają z certyfikatów SSL 

- w przypadku wielu dużych serwisów, w tym: bankowego, eGov czy kolejowego stosuje się certyfikaty self-signed SSL

- w Chinach darmowe certyfikaty DV wydawane są od stycznia 2015 przez WoSign.

Europejskie Forum Podpisu Elektronicznego (EFPE) to największa w Europie międzynarodowa konferencja poświęcona elektronicznym usługom zaufania, w tym: podpisowi elektronicznemu, PKI oraz elektronicznej identyfikacji. Organizowana jest corocznie w Polsce przez Unizeto Technologies SA i Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Zgodnie z przyjętą misją, EFPE jest szerokim i otwartym forum dyskusji, podczas którego prelegenci i uczestnicy z Unii Europejskiej, Europy Wschodniej i całego świata wymieniają się doświadczeniami i poglądami. Z tego względu wszystkie wystąpienia podczas EFPE są tłumaczone równolegle na oficjalne języki konferencji: angielski, polski oraz rosyjski.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Integra Consulting Poland

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK