REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowa bezpłatna aplikacja dla przedsiębiorców

Nowa bezpłatna aplikacja dla przedsiębiorców
Nowa bezpłatna aplikacja dla przedsiębiorców

REKLAMA

REKLAMA

Aplikacja „Warszawa dla Biznesu” ma za zadanie ułatwić przedsiębiorcom dostęp do informacji o aktualnych usługach wsparcia oferowanych przez instytucje otoczenia biznesu działające na terenie Warszawy.

REKLAMA

„Muszę znaleźć prawnika, dystrybutora, a także partnerów handlowych. Muszę zająć się brakującymi rozwiązaniami technologicznymi. Szukam pożyczki na preferencyjnych warunkach. Jak mam się do tego zabrać?” – z takimi pytaniami przedsiębiorcy zwracają się do ośrodka Enterprise Europe Network przy PARP, którego celem jest pomoc firmom maksymalnie wykorzystać ich potencjał innowacyjny i wspieranie ich działalności na rynkach zagranicznych.

REKLAMA

- Ustalenie przez przedsiębiorcę, kto i jak może mu pomóc, jest często bardzo skomplikowane i czasochłonne. Oferta instytucji otoczenia biznesu jest bogata, ale coraz częściej wyzwaniem staje się znalezienie instrumentu, który najlepiej odpowiadałby oczekiwaniom, potrzebom i profilowi danej firmy. Chcielibyśmy, aby przedsiębiorca nie był odsyłany od drzwi do drzwi. Dlatego stworzyliśmy Warszawę dla Biznesu – jedno miejsce, które pozwala jednym kliknięciem myszy znaleźć usługi wspierające aktywność firm na rynkach zagranicznych oraz ich działalność innowacyjną – powiedziała podczas konferencji prasowej zorganizowanej w ramach XIV Forum Edukacyjnego MŚP Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

E-ułatwienia dla przedsiębiorców

REKLAMA

Usługi doradcze i informacyjne z zakresu prawa zagranicznego, prawa Unii Europejskiej, prawa własności intelektualnej, zamówień publicznych a także pomoc w eksporcie, transfer technologii, finansowanie działalności, rozwiązywanie sporów transgranicznych – to niektóre z instrumentów wsparcia, które przedsiębiorca może wyszukać dzięki Warszawie dla Biznesu. Wystarczy tylko wejść na stronę, wybrać interesującą nas usługę i zadzwonić do właściwego eksperta. Aplikacja jest dostępna również przez urządzenia mobilne (smartfon lub tablet), umożliwiając szybki przegląd aktualnych usług wsparcia, bazę instytucji otoczenia biznesu, ich lokalizację oraz bezpośredni kontakt do ekspertów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nowa aplikacja przeznaczona jest zarówno dla dużych korporacji, jak i dla małych i średnich firm. Poprzez uruchomienie Warszawy dla Biznesu chcemy zachęcić do działania wszystkich, którzy planują rozpocząć lub rozwijać własny biznes a nie wiedzą, do kogo mogą zwrócić się o pomoc.

Warszawa dla Biznesu jest efektem intensywnej współpracy ponad 20 wiodących organizacji wspierających rozwój przedsiębiorczości, takich jak: Ministerstwo Gospodarki, Urząd Patentowy RP, e-PUNKT, Izba Celna, Europejskie Centrum Konsumenckie, Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów UE, Krajowy Fundusz Kapitałowy S.A., Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera czy Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych SA. Mamy nadzieję, że współpraca instytucji otoczenia biznesu będzie się pogłębiała i Warszawa dla Biznesu stanie się kompendium wsparcia dla przedsiębiorstw zainteresowanych rozpoczęciem lub rozwojem swojego biznesu w Warszawie.

Zapraszamy do odwiedzenia strony:
www.warszawadlabiznesu.een.org.pl

Ułatwienia w zakładaniu działalności gospodarczej

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PARP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

REKLAMA

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

REKLAMA