| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Sejm odrzucił projekt ustawy w sprawie święta Trzech Króli

Sejm odrzucił projekt ustawy w sprawie święta Trzech Króli

Sejm odrzucił w piątek obywatelski projekt ustawy ustanawiającej święto Trzech Króli - 6 stycznia - dniem wolnym od pracy. Wniosek o odrzucenie złożyli posłowie PO.

Kropiwnicki powiedział w piątek z mównicy sejmowej m.in., że argumenty i wyliczenia, że państwa nie stać na ustanowienie kolejnego dnia wolnego od pracy były przytaczane, gdy decydowano o wolnych sobotach, tymczasem dochód narodowy mimo wprowadzenia wszystkich sobót wolnych wzrósł.

Podkreślił także, że Episkopat popiera tę inicjatywę, dlatego głosowanie w tej sprawie powinno być sprawą sumienia.

Po odrzuceniu przez Sejm projektu Kropiwnicki powiedział dziennikarzom, że nie odpuszcza tej sprawy. "Jestem zdumiony. Szczerze mówiąc nie liczyłem na to, żeby nastąpiło tutaj odrzucenie w pierwszym czytaniu" - powiedział Kropiwnicki. Dodał, że ma wrażenie, iż "nastąpiło jakieś zablokowanie się ze strony klubu PO".

Kropiwnicki zapewnił, że nie zamierza porzucić sprawy ustanowienia święta Trzech Króli dniem wolnym od pracy. "Także w tej chwili siądę i zastanowię się co robimy dalej. Z całą pewnością dzisiaj mogę powiedzieć jedno - że tego nie odpuszczam" - podkreślił.

W jego opinii, projekt został odrzucony, bo "zostały wykopane zbyt głębokie rowy, między formacjami, które są ideowo bardzo sobie bliskie".

Na pytanie, czy jest jakieś inne wyjście, aby święto Trzech Króli stało się dniem wolnym, odpowiedział, że są możliwe dwa rozstrzygnięcia.

"Albo sprawę zostawić tak jak ona w tej chwili jest, a wtedy na pewno stanie się jednym z ważnych elementów odpytywania kandydatów na posłów przy najbliższym wyborach, albo spróbować wrócić do Sejmu z milionem podpisów, przy podobnie sformułowanej inicjatywie" - powiedział Kropiwnicki.

Jego zdaniem, Polacy stracili szansę, aby w 30. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, "przywrócić to co zabrał im Gomułka".

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Marcin Pietrusiński

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »