| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Kredyty technologiczne z banków komercyjnych

Kredyty technologiczne z banków komercyjnych

Od nowego roku kredyt technologiczny będzie przyznawany przedsiębiorcom przez banki komercyjne. Bank Gospodarstwa Krajowego ma decydować wyłącznie o jego częściowym umorzeniu.

- Wniosek o przyznanie premii technologicznej przedsiębiorca będzie składał do BGK za pośrednictwem banku kredytującego. BGK zweryfikuje spełnienie warunków ustawowych dotyczących innowacyjności technologii oraz sposobu jej wdrożenia do produkcji na podstawie opinii jednostki naukowej. Po przyznaniu przez BGK promesy premii przedsiębiorca będzie mógł przystąpić do realizacji inwestycji. Przyznanie przez BGK tzw. premii technologicznej nastąpi dopiero po osiągnięciu przez przedsiębiorcę odpowiedniego poziomu sprzedaży towarów lub usług powstałych w wyniku wdrożenia nowej technologii - tłumaczy Ewa Balicka-Sawiak.

Banki kredytujące będą mogły zawierać umowy z przedsiębiorcami o udzielenie kredytu technologicznego do 31 października 2013 r. Dofinansowanie projektu w 85 proc. pochodzić ma z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a w 15 proc. ze środków krajowych. Z uwagi na to, że wchodząca w życie ustawa z 30 maja 2008 r. nadała Funduszowi Kredytu Technologicznego status państwowego funduszu celowego, rozpoczęcie realizacji projektu przewidziano na 1 stycznia 2009 r.

Nowe zasady przyznawania premii technologicznych

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Adam Makosz

adam.makosz@infor.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Rudzka Kancelaria Doradcy Podatkowego

Kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podatkowo-prawnej dużych i średnich polskich firm, międzynarodowych korporacji oraz podmiotów publicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK