| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Firmy niezbyt chętnie zatrudniają prawników na etatach

Firmy niezbyt chętnie zatrudniają prawników na etatach

Ponad 75 proc. wszystkich firm nie zatrudnia prawnika i nie korzysta z usług zewnętrznych kancelarii prawnych. Zdaniem przedsiębiorców najważniejszą przyczyną jest zbyt mała liczba problemów, do rozwiązania których potrzebna jest znajomość prawa. Najczęstszym źródłem pozyskiwania informacji o prawie są internet oraz Gazeta Prawna.

Gazetę Prawną cieszyć może fakt, że przedsiębiorcy zdecydowanie najczęściej sięgają po Gazetę Prawną, jeżeli chcą zdobyć informacje z pogranicza prawa i gospodarki. Naszą gazetę codziennie wybiera aż 58 proc. wszystkich firm, które zadeklarowały, że pozyskują informacje prawno-gospodarcze. Zdecydowanie najwięcej czytelników mamy wśród przedstawicieli średnich firm - aż trzech z nich kupuje Gazetę Prawną - oraz wśród dużych firm, gdzie Gazetę Prawną kupuje aż 62 proc. z nich. Jedyną konkurencją dla Gazety Prawnej może być Rzeczpospolita, po którą codziennie sięga 1/3 wszystkich firm zakupujących prasę o tematyce prawno-gospodarczej. Pozostałe dzienniki zajmujące się tą tematyką nie cieszą się zbyt dużym zaufaniem przedsiębiorców.

Równie dużą popularnością co Gazeta Prawna cieszy się wśród przedsiębiorców LEX i LEX Polonica. Wśród internetowych portali, które zawierają informacje z zakresu prawa i gospodarki zdecydowanie zajmuje on pierwsze miejsce (korzysta z niego 12 proc. wszystkich firm). Na tle LEXA i LEX Poloniki nie najgorzej wypada również wydawnictwo INFOR.PL, z którego korzysta o połowę mniej przedsiębiorców. Wśród portali internetowych Infor.pl zajmuje drugie miejsce. Sondaż pokazał jednak, że pomimo tego, że internet rozwija się bardzo dynamicznie i jest najszybszym źródłem informacji, to przedsiębiorcy dużo bardziej ufają informacjom przekazywanym za pomocą tradycyjnych papierowych gazet. Wszystkie liczące się portale internetowe nie mogą bowiem liczyć ogółem na takie zainteresowanie wśród przedsiębiorców co sama Gazeta Prawna.

Małe zainteresowanie przedsiębiorców zakupem portali internetowych zajmujących się tematyką prawno-gospodarczą nie oznacza, że przedsiębiorcy nie korzystają z internetu. Aż 70 proc. firm, które zadeklarowały, że poszukują informacji z zakresu prawa lub gospodarki, wskazało, że najczęściej robią to za pomocą internetu. Ich zdaniem ten sposób zdobywania informacji jest najwygodniejszy, gdyż bardzo łatwo można odszukać zagadnienia, które ich interesują w danym momencie. Nie bez znaczenia jest również fakt, że większość artykułów dostępna jest w internecie bezpłatnie.

Najczęściej przedsiębiorcy przeglądają strony internetowe Sejmu i ministerstw. Ich zdaniem to właśnie tam można znaleźć najwięcej informacji na temat propozycji zmian w prawie, a w strategicznym zarządzaniu firmą to właśnie tego typu informacje są najcenniejsze. Dużym zainteresowaniem przedsiębiorców cieszą się także portale prawne, jak np. infor.pl czy lex.com.pl. Na tego typu strony zagląda systematycznie 1/10 przedsiębiorców.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Finesia Consulting Sp. z o.o.

Usługi księgowe i kadrowo-płacowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK