| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Kto składa deklaracje co kwartał

Kto składa deklaracje co kwartał

Za III kwartał 2007 r. zarówno mali podatnicy, którzy wybrali metodę kasową, jak i inni spełniający ustawowe warunki, powinni złożyć deklaracje najpóźniej 25 października. Do rozliczeń służy formularz VAT-7K.


W przepisach określono zasady przeliczenia kwot wyrażonych w euro. Przeliczenia dokonuje się według średniego kursu euro ogłaszanego przez NBP na pierwszy dzień roboczy października poprzedniego roku podatkowego, w zaokrągleniu do 1 tys. zł.


Do rozliczeń kwartalnych służy deklaracja VAT-7K. Formularz ten składa się z kilku części. I tak np. część C służy do rozliczenia transakcji podlegających opodatkowaniu oraz podatku należnego, a także transakcji wykonywanych poza terytorium kraju. W części D podatnicy dokonują rozliczenia podatku naliczonego. Z kolei część E przeznaczona jest do obliczenia wysokości zobowiązania podatkowego lub kwoty zwrotu. W części F zamieszczane są informacje dodatkowe, a w części G - informacje o załącznikach.


25 października upływa termin złożenia deklaracji VAT-7K za III kwartał


GDZIE SKŁADAĆ DEKLARACJE

Wyjaśnijmy, gdzie należy składać deklaracje kwartalne VAT-7K. W poz. 6 wspomnianej deklaracji wpisuje się urząd skarbowy właściwy ze względu na miejsce wykonywania czynności. Jeżeli czynności te wykonywane są na terenie objętym zakresem działania różnych urzędów skarbowych, jest to urząd skarbowy właściwy ze względu na adres siedziby podatnika, jeżeli podatnik jest osobą prawną lub jednostką organizacyjną niemającą osobowości prawnej, lub urząd skarbowy właściwy ze względu na miejsce zamieszkania, jeżeli podatnik jest osobą fizyczną. W przypadku gdy podatnik nie posiada stałego miejsca zamieszkania lub siedziby albo stałego miejsca prowadzenia działalności na terytorium kraju, wpisuje się Drugi Urząd Skarbowy Warszawa-Śródmieście.


KRZYSZTOF TOMASZEWSKI

krzysztof.tomaszewski@infor.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe PROGRES s.c.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK