| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Na finansowanie wzrostu małej firmy

Na finansowanie wzrostu małej firmy

Polbank, znany z telewizyjnych reklam szybkich pożyczek, ma też ciekawą, przede wszystkim bardzo elastyczną, ofertę dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Depozytowy Rachunek Firmowy można też prowadzić bez konieczności posiadania rachunku bieżącego w Polbanku.

O POLBANKU

Polbank EFG jest oddziałem Eurobank EFG (EFG Eurobank Ergasias SA), drugiego co do wielkości banku w Grecji z aktywami sięgającymi 45 mld euro. Eurobank EFG jest notowany na ateńskiej giełdzie papierów wartościowych. Jego wartość rynkowa wynosi około 11 mld euro. W ciągu ostatnich lat bank z sukcesem rozpoczął działalność na terenie Bułgarii, Rumunii i Serbii. W Polsce Polbank EFG rozpoczął swoją działalność w połowie lutego. Do tej pory bank otworzył już 29 oddziałów w największych miastach. W tym roku planowana jest rozbudowa sieci placówek do 50 oddziałów w całej Polsce.

Kredyty zabezpieczone hipotecznie

Od początku swojej działalności Polbank EFG proponuje małym firmom możliwość udzielania kredytów zabezpieczonych hipotecznie. Takie zabezpieczenie może mieć niemal każdy kredyt dla małej firmy. Jest to preferowane przez bank zabezpieczenie, a objęte mogą nim być zarówno kredyty obrotowe, gdzie celem kredytowania jest działalność bieżąca, jak i kredyty inwestycyjne. W Polbanku zabezpieczenie hipoteczne powoduje, że zarówno warunki cenowe, jak i wysokość kredytu są zdecydowanie korzystniejsze dla klienta, niż w wypadku innych zabezpieczeń.

Iwona Zaleta, dyrektor Biura Małych Przedsiębiorstw: – Kredyty zabezpieczone hipoteką cieszą się dużym powodzeniem przede wszystkim dlatego, że przy zabezpieczeniu hipotecznym małe firmy mogą uzyskać bardzo wysokie kwoty kredytów przy umiarkowanym oprocentowaniu. Istotne jest również to, że nasza oferta kredytów zabezpieczonych hipotecznie skierowana jest również do firm działających na rynku relatywnie niedługo – min. 12 miesięcy. Taki sposób finansowania pozwala na uzyskanie kredytu na rozwój swojej działalności doświadczonym przedsiębiorcom. Dodam, że Polbank finansuje również małe firmy rozliczające się na zasadach ryczałtu ewidencjonowanego oraz karty podatkowej.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Łukaszewicz

Ekspert z zakresu zamówień publicznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK