| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Prostsza droga dla małych firm

Prostsza droga dla małych firm

Nie ma tygodnia, by na platformie Start nie zarejestrowała się kolejna spółka. Na początku marca było ich już 35. Z wypełnieniem formularza przez internet nie ma żadnego problemu, można zrobić to w kilka minut.

Łukasz Jagiełło mówi, że platforma Start jest przeznaczona dla tych firm, które są za małe, by wejść na giełdę. Jak pokazuje kilkumiesięczne doświadczenie, najchętniej wybierają ją te przedsiębiorstwa, które szukają od kilkuset tysięcy do 2 mln zł.

Ponieważ Start nie jest platformą transakcyjną, jej rola sprowadza się do zainicjowania kontaktu. Co się potem dzieje, nie zależy już od GPW.

 5 KROKÓW 
Jak przejść program Start

 1 Rejestracja spółek i inwestorów – otrzymanie identyfikatora (loginu) i ustalenie hasła.

 2 Zamieszczenie przez spółkę informacji dotyczących działalności oraz kwoty i przeznaczenia kapitału, jaki zamierza pozyskać.

 3 Po aktywacji informacje zamieszczone przez spółkę są widoczne dla inwestorów (wybranych lub wszystkich).

 4 Wybór biura maklerskiego, które przeprowadzi ofertę publiczną.

 5 Nawiązanie kontaktów między stronami inicjują inwestorzy. Transakcje odbywają się na podstawie indywidualnych uzgodnień poza platformą.

– Każda propozycja jest rozpatrywana przez inwestorów tak jak każdy inny projekt. Czas, jaki upływa od zainicjowania kontaktu i podpisania odpowiednich umów inwestycyjnych zależy od procedur poszczególnych funduszy – mówi Łukasz Jagiełło.
Przyznaje, że zainteresowanie platformą jest cały czas duże, i to zarówno ze strony spółek, jak i inwestorów.

Nic dziwnego, gdyż venture capital intensywnie szukają atrakcyjnych pomysłów na biznes, a spółki – kapitału. Nawet jeżeli teraz nie myślą o giełdzie, za kilka lat może się to zmienić.


Stanisław Koczot

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kopeć & Zaborowski

Kopeć & Zaborowski (KKZ) to jedna z wiodących firm na polskim rynku prawniczym, specjalizująca się w sprawach z zakresu prawa karnego, gospodarczego, prasowego, ochrony dóbr osobistych a także z zakresu prawa pracy. Innym aspektem działalności KKZ jest przeprowadzanie na zlecenie podmiotów gospodarczych profesjonalnych audytów śledczych związanych z wykrywaniem nadużyć wewnątrz firm, a także mającymi na celu racjonalizację wydatków.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »