| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Tańszy kredyt u pośrednika

Tańszy kredyt u pośrednika

Na rynku doradztwa finansowego robi się coraz ciaśniej. W walce o klientów firmy zapowiadają poszerzenie oferty i zwiększenie liczby oddziałów. Wiosną tego roku na rynku pojawi się też nowy gracz, niemiecki doradca finansowy - firma AWD.

– Wnioski kredytowe składane za pośrednictwem doradców finansowych traktowane są w bankach priorytetowo, w części z nich do obsługi pośredników wyznaczona jest osobna grupa pracowników – mówi Krzysztof Olszewski.
Kredyty hipoteczne to najpopularniejsze produkty w ofercie doradców. Drugim segmentem działalności jest doradztwo w zakresie finansów osobistych. Pomoc doradcy w wybraniu formy inwestowania czy oszczędzania na emeryturę może być nieoceniona.
Najwięcej produktów towarzystw funduszy inwestycyjnych oferuje Open Finance – 9 (funduszy otwartych, hedgingowych i funduszy funduszy), po 6 Expander, Xelion i Goldenegg.
Najaktywniejszy w ubezpieczeniach jest Goldenegg – sprzedaje produkty aż 10 firm ubezpieczeniowych (Expander – 8 i Xelion – 5). Doradcy proponują tradycyjne ubezpieczenia majątkowe i życiowe, jak również polisy mieszane, łączące w sobie elementy ochronne i inwestycyjne.

Co nowego?

Ciekawą propozycją jest oferowany przez Expander i Open Finance tzw. kredyt oszczędnościowy. Zasada produktu polega na tym, że klient otrzyma niższe oprocentowanie kredytu mieszkaniowego – nawet do 0,4 proc., jeżeli zdecyduje się na systematyczne oszczędzanie.
Nowością w ofercie Expandera jest również produkt dla osób obawiających się ryzyka kursowego. W ramach wieloletniego programu oszczędnościowego klienci mogą wypłacić część środków w sytuacji, gdy rośnie rata ich kredytu z uwagi na wzrost kursu franka szwajcarskiego CHF.
Xelion chce w tym roku powiększyć ofertę o produkty rynków walutowych oraz ubezpieczenia zdrowotne.

Maciej Bednarek


Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dariusz Dwojewski

Prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy i prawa oświatowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »