| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Droższe przelewy i wypłaty

Droższe przelewy i wypłaty

Największe banki detaliczne - PKO BP, Bank BPH i ING Bank Śląski - podnoszą lub podniosły już opłaty. Więcej kosztuje nie tylko prowadzenie konta, ale również wykonywane operacje.

Ponadto niska opłata za prowadzenie konta nie oznacza automatycznie niskich kosztów. Przede wszystkim trzeba skalkulować, ile zapłacimy za pakiet operacji, które wykonujemy regularnie, np. 10 przelewów przez internet po 50 groszy to koszt 5 zł, jeśli do tego dodamy opłatę za prowadzenie konta w wysokości 6 zł – to opłata sięga 11 zł. W takiej sytuacji bardziej opłacalne jest droższe konto, nawet za 8-9 zł, ale z darmowymi przelewami przez internet. Nie musi to być zmiana banku, wystarczy zmiana typu konta. Często lepiej wybrać droższe, ponieważ zasada jest taka, że im wyższa opłata za konto, tym niższe prowizje za operacje.

Aktywni skorzystają

Jest to korzystne wyjście dla osób, które wykonują wiele operacji.
W niektórych bankach, np. w MultiBanku, płacimy za prowadzenie Multikonta Ja 3 zł plus osobno, co miesiąc, 2 zł za kartę, ale wszystkie przelewy internetowe są bezpłatne.
W BPH za konto Sezam zapłacimy 6,95 zł, a za dostęp do bankowości elektronicznej kolejne 8 zł, z kolei Srebrny Sezam kosztuje 9,95 zł, ale zdalne kanały do obsługi konta są już w pakiecie. Z kolei w Pekao Eurokonto Standard kosztuje wprawdzie 8,50 zł, ale bank nie pobiera opłaty za kartę debetową i za przelewy wykonywane przez internet, telefon i SMS.
Jeśli często wypłacamy gotówkę z bankomatu, to ogromne znaczenie będzie miała wielkość sieci, z której można korzystać za darmo. Banki podpisują umowy o współpracy i pozwalają za darmo korzystać z maszyn konkurencji.


Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Nowak-Piechota

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »