| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Szansa na 200 tys. miejsc pracy

Szansa na 200 tys. miejsc pracy

Europa Środkowa przyciąga coraz więcej inwestycji o charakterze usługowym. W Polsce takie projekty realizują tacy potentaci jak IBM, Hewlett-Packard, Motorola, Volvo, Lufthansa, Shell. Będą kolejni, a więc mamy szanse stać się liderem w Europie.

Z kolei w Poznaniu koncern farmaceutyczny GlaxoSmithKline (GSK) do końca 2005 r. uruchomi Europejskie Centrum Wsparcia Informatycznego. Zatrudni 30 wyspecjalizowanych informatyków, którzy dostarczą zagranicznym oddziałom rozwiązania z zakresu infrastruktury informatycznej. Prezes GSK w Polsce Cameron Marshall wskazuje, że na lokalizację wpłynęły „doskonała ocena już istniejącego zaplecza technicznego w fabryce GSK w Poznaniu, wysoka kompetencja zespołu IT oraz potencjał naukowo-techniczny polskich ośrodków akademickich”.
Spełniamy wymagania
– W perspektywie 5 lat w tym segmencie rynku może powstać nawet 200 tys. miejsc pracy. Polska ma szanse stać się liderem w napływie inwestycji zagranicznych do sektora nowoczesnych usług, spełnia bowiem wszystkie wymagania: niskie koszty pracy, dostępność wykwalifikowanej siły roboczej, znajomość języków obcych, rozwiniętą infrastrukturę telekomunikacyjną i wzrost gospodarczy. Myślimy o wykorzystaniu w tym celu SSE – mówi Sebastian Mikosz, wiceprezes PAIiIZ. Potwierdza to Jacob de Tusch-Lec, strateg inwestycyjny banku Merrill Lynch: – Polska gospodarka bardzo skorzystała na dostosowaniu do potrzeb Unii. Firmy z Europy Zachodniej będą w coraz większym stopniu korzystały z polskich pracowników w celach outsourcingowych na potrzeby sektora usług.
Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Zbigniew Żukowski


Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

RT Tax Poland

Założona w 2000 roku firma jest obecnie jednym ze światowych liderów. Oferuje usługi zwrotu podatku dla osób, które pracowały za granicą. RT Tax posiada około 400 przedstawicielstw w 40 krajach na całym świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK