REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Ubezpieczenia osobowe, Ubezpieczenie na życie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Sukcesja firmy od strony finansowej - praktyczne porady

Sukcesja firmy od strony finansowej - w jaki sposób do niej podejść? Na co zwracać szczególną uwagę? Skąd wziąć pieniądze na proces sukcesji przedsiębiorstwa? Czy ubezpieczenie na życie przedsiębiorcy może pomóc? Oto kilka praktycznych porad.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC fizjoterapeutów

1 czerwca 2019 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia OC podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Rozporządzenie doprecyzowuje kwestie ubezpieczenia zawodowego, jakie musi posiadać każdy fizjoterapeuta prowadzący działalność gospodarczą. W świetle nowych przepisów takie ubezpieczenie mają obowiązek posiadać wszyscy fizjoterapeuci prowadzący działalność gospodarczą – zarówno w formie podmiotu leczniczego, a także jako indywidualna lub grupowa praktyka fizjoterapeutyczna.

Lepsza ochrona klientów firm ubezpieczeniowych od stycznia 2016 r.

Projekt ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej jest odpowiedzią na nieuczciwą sprzedaż polisolokat przez firmy ubezpieczeniowe. Umowy dla klientów były konstruowane w sposób niekorzystny, między innymi poprzez wprowadzanie zapisów o odstąpieniu od umowy, które powodowały utratę prawie wszystkich oszczędności.

Będą znaczne ułatwienia w sektorze ubezpieczeń

Parlament Europejski przegłosował poprawki do projektu przepisów dotyczących zasad udzielania informacji przez agentów ubezpieczeniowych. Zakup ubezpieczenia ma być znacznie łatwiejszy i bezpieczniejszy.

REKLAMA

Kto i kiedy może uzyskać odszkodowanie?

Uprawnienie do dochodzenia odszkodowania przysługuje każdemu, kto został poszkodowany w wyniku zdarzenia, które spowodowane zostało z winy innego podmiotu. Do kręgu omawianych osób zaliczyć można, w zależności od rodzaju zdarzenia będącego przyczyną poszkodowania, m.in. kierowcę samochodu, pasażera, rowerzystę, motocyklistę, pieszego, pracownika, pacjenta, ofiarę przemocy.

Procedura sądowa dochodzenia odszkodowania

Ile trwa postępowanie odszkodowawcze? Jak wysokie są koszty sądowe? Jakie są koszty strony przeciwnej? Czy warto iść do sądu po odszkodowanie? Odpowiadamy na te pytania.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę odszkodowawczą?

Decydując się na współpracę z kancelarią odszkodowawczą poszkodowany powinien zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które mają duży wpływ na jakość i ostateczną cenę usługi dochodzenia odszkodowania.

Obowiązkowe ubezpieczenia OC

Rzecznik Ubezpieczonych informuje, że 11 lutego 2013 r. upłynął rok od wprowadzenia zmian m.in. w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Tym samym ustał okres dualizmu systemów prawnych. Jedną z najważniejszych zmian jest modyfikacja zasady automatyzmu (klauzuli prolongacyjnej), nie powinno się już zdarzać zjawisko podwójnego ubezpieczenia.

REKLAMA

Pułapki w ubezpieczeniach na życie

Wykupując tzw. polisę na życie, chcemy, aby nasi bliscy otrzymali należne odszkodowanie. Tymczasem może się okazać, że w umowie ubezpieczenia znajduje się zapis, który będzie uprawniał Towarzystwo Ubezpieczeń do zmniejszenia, a nawet odmowy wypłaty odszkodowania.

Ubezpieczenia na życie pod lupą

Jednym z ostatnich działań Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów było badanie rynku ubezpieczeń na życie. Wynik kontroli okazały się zaskakujące. Wiele firm stosowało bowiem niedozwolone klauzule w umowach ubezpieczeniowych.

REKLAMA