REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Przedsiębiorca, E-commerce

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Waloryzacja emerytur

Co najmniej 68 zł podwyżki dla wszystkich emerytów. Od 1 marca świadczenia emerytalne wzrosną z uwagi na waloryzację.

Optymalizacja kosztów przez ergonomię

Rozwiązania ergonomiczne mogą być traktowane jako inwestycja. Skutecznie wprowadzone przyczyniają się do podniesienia efektywności oraz pozwalają osiągnąć wysoką stopę zwrotu. W jaki sposób wdrożyć rozwiązania ergonomiczne w firmie?

Świąteczne zakupy: ile wydamy w dobie kryzysu?

Pomimo wiszącego w powietrzu kryzysu i zaciskaniu pasa przez państwo, Polacy planują wydać na świąteczne zakupy więcej niż w ubiegłym roku. Kupujący częściej skorzystają też ze sklepów za pośrednictwem internetu.

Umowy śmieciowe bo prawo nieelastyczne

Większa elastyczność prawa może pomóc w zmniejszeniu ilości umów śmieciowych. Nowe rozwiązania pomogą w rozwoju sektora MŚP.

REKLAMA

Sklep w USA i UE - jak robić zakupy?

Zastanawiasz się nad zrobieniem zakupów w zagranicznym sklepie? Pamiętaj o kilku zasadach, które pomogą chronić przysługujące Ci prawa. Ekspert podpowiada na co zwracać uwagę robiąc zakupy w sklepie z USA lub UE.

Czy firma musi mieć zgodę autora na wykorzystanie utworu?

Twoja firma wykorzystuje zdjęcia lub odtwarza w lokalu muzykę? Pamiętaj o uzyskaniu zgody autora na wykorzystywanie utworu. Ekspert wyjaśnia kiedy przedsiębiorca może wykorzystać utwór innego autora.

Składka rentowa 2012 - podwyżka od 1 lutego

Już od 1 lutego pracodawcy zapłacą podwyższoną o 2 pkt proc. składkę rentową – rząd przyjął 16 grudnia projekt nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. To raczej kiepski prezent gwiazdkowy rządu dla firm.

Efektywne oszczędzanie – jak kontrolować zużycie energii?

Aż 85% Polaków wyraża swoją aprobatę dla oszczędzania energii cieplnej – wiąże się to z przyrostem postaw proekologicznych. Jednak nie każdy radzi sobie z oszczędzaniem w praktyce. Jak efektywnie obniżyć zużycie energii cieplnej, żeby móc cieszyć się nawet kilkudziesięciu procentowymi oszczędnościami?

REKLAMA

Cechy idealnego handlowca w procesie rekrutacji

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym, co tak naprawdę ma decydujący wpływ na sukces procesów handlowych? Odpowiedź jest prosta: ludzie a przede wszystkim odpowiedni dobór handlowców, gdyż to od nich właśnie w dominującej części zależy powodzenie lub fiasko sprzedaży. Warto, zatem przyjrzeć się bliżej tej profesji i spróbować określić cechy, jakie powinien posiadać idealny przedstawiciel handlowy, a co za tym idzie, na co zwracać szczególną uwagę w procesie rekrutacji pracowników do działów sprzedaży.

Firmy będą zatrudniać w kryzysie

W kryzysie nie będzie redukcji. Wręcz przeciwnie. Więcej firm planuje zatrudnienia niż redukcje - wynika z badania przeprowadzonego przez agencję Randstad.

Zniesławienie przez internet – odpowiedzialność

Każda osoba ma prawo do tego, by krytykować innych ale musi oczywiście uważać na konsekwencje jakie się z tym wiążą. Osoba, która zostanie zniesławiona może skierować przeciw autorowi akt oskarżenia oraz pozew o zadośćuczynienie. Jaka kara grozi za zniesławienie?

Utrata zasiłku chorobowego

Utrata prawa do zasiłku chorobowego jest dotkliwą konsekwencją nie przestrzegania przepisów dotyczących ubezpieczeń społecznych. Dowiedz się kiedy przedsiębiorca utraci prawo do zasiłku chorobowego.

Zamiana renty na emeryturę

Wbrew obawom wielu rencistów, w obecnym stanie prawnym zamiana renty na emeryturę jest dokonywana z urzędu, co do zasady bez konieczności dopełniania skomplikowanych formalności. Diabeł jednak, jak zwykle tkwi w szczegółach.

Firmy gotowe na kryzys?

Sektor MŚP jest gotowy na nadejście kryzysu. Pomimo pesymizmu jaki ogarnął mikro, małe i średnie firmy, przedsiębiorcy są gotowi na inwestycje - wynika z badań prowadzonych przez Instytut KerallaResearch.

Unia fiskalna w Europie?

Europejscy przedsiębiorcy popierają pomysł utworzenia unii fiskalnej dla krajów członkowskich. Zmiany miałyby zapewnić dyscyplinę w finansach publicznych.

Działalność spółki w pierwszych miesiącach możesz rozliczyć później

Przedsiębiorca zakładając działalność gospodarczą musi wskazać okres czasu przyjmowany za rok podatkowy. Warto przemyśleć dobór terminów. Rozpoczynając działalność w drugiej połowie roku, działalność spółki w pierwszych miesiącach można rozliczyć w kolejnym roku kalendarzowym.

Ważne zmiany dla przedsiębiorców w 2012 roku

Wyższe ceny oleju napędowego, zwiększone koszty pracy i wzrost składki ZUS – to tylko niektóre zmiany jakich doświadczy w 2012 roku przedsiębiorca. Humor może poprawić firmom wyższy limit kilometrówki i likwidacja podwójnej zaliczki za listopad.

Konsument szybciej pokłóci się z przedsiębiorcą

Komisja Europejska przedstawiła pakiet wniosków ustawodawczych gwarantujących, że konsumenci państw UE będą mogli rozwiązywać konflikty z przedsiębiorcami bez wchodzenia na drogę sądową.

Pomysł na biznes

Pomysł na biznes to pierwszy z kroków w drodze do założenia działalności gospodarczej. Własna firma wymaga nie tylko doskonałej organizacji i zdolności odczytywania trendów panujących na rynku, ale przede wszystkim dobrego pomysłu na biznes.

Fundusze akcji zagranicznych w Polsce

Zarządzanie z Polski funduszami nie musi być mniej efektywne od działalności funduszy, których siedziba znajduje się poza granicami naszego kraju. Przyjrzyjmy się funduszom akcji zagranicznych. Dlaczego krajowe instytucje przygotowały ofertę z funduszami, inwestującymi za granicą?

Polska znów zieloną wyspą

W III kwartale 2011 wzrost gospodarczy wyniósł 4,2 proc. - poinformował GUS.

Dlaczego brak porozumienia w USA zaszkodzi rynkom?

Rynki akcji zareagowały na wiadomość o braku porozumienia między amerykańskimi politykami. Trudności, związane z redukcją budżetu i zmianą ordynacji podatkowej, będą odczuwalne dla rynków jeszcze przez kilkanaście miesięcy. Czy silna zależność między sytuacją rynkową a areną polityczną w USA utrzyma się w przyszłym roku?

Wymianę opon na zimowe wrzucisz do kosztów

Zima rodzi potrzebę wymiany opon letnich na zimowe. W dobrej sytuacji są przedsiębiorcy, którzy mają możliwość zaliczenia poniesionych wydatków do kosztów podatkowych. Nie dotyczy to jednak wszystkich prowadzących działalność gospodarczą.

Tworzenie strony internetowej a przepisy prawa

Tworzenie strony internetowej, niezależnie od jej przeznaczenia, wiąże się z powstaniem praw i obowiązków. O jakich zobowiązaniach mowa? Ekspert wyjaśnia jakie przepisy znajdują zastosowanie do problemów związanych z tworzeniem strony www.

Zwolnienia w firmach to ostateczność

Polskie firmy wolą optymalizować koszty bez zmian kadrowych - wynika z raportu KPMG. Pogarszająca się sytuacja gospodarcza nie musi wiązać się ze zwolnieniami.

Polak zagraniczny przedsiębiorca

Od nowego roku polski obywatel, który posiada firmę za granicą będzie mógł założyć w Polsce oddział bez potrzeby jej rejestracji w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Zbędne będzie również załatwianie jakichkolwiek spraw w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych czy też w Urzędzie Skarbowym.

Abolicja składek ZUS

Abolicja składek ZUS dla chałupników pod znakiem zapytania. Zakład Ubezpieczeń Społecznych stanowczo domaga się od przedsiębiorczych matek i chałupników zaległych składek od działalności gospodarczej. O ile kobiety nie muszą obawiać się ZUS-u, dzięki ustawie abolicyjnej, o tyle kwestia chałupników pozostaje nadal nierozwiązana.

Jak założyć firmę?

Zastanawiasz się jak założyć własną firmę? Ekspert przeprowadzi Cię przez cały proces rozpoczynania działalności gospodarczej krok po kroku. Dowiedz się, w jaki sposób stać się przedsiębiorcą. Załóż własną firmę.

Firmy wezmą 100 mld złotych

Duże i średnie firmy zanotowały po dziewięciu miesiącach 2011 r. bardzo dobre wyniki finansowe. Wynik finansowy netto wzrósł o ponad 11 mld zł w stosunku analogicznego okresu w 2010 r. - podał GUS.

Prawo do zasiłku chorobowego po ustaniu ubezpieczenia chorobowego

Prawo do zasiłku chorobowego po ustaniu ubezpieczenia może przysługiwać albo na zasadzie kontynuacji prawa nabytego w czasie trwania ubezpieczenia albo może zostać nabyte już po ustaniu ubezpieczenia.

Trochę prywatności – jak stworzyć niewidzialny folder?

W systemie Windows istnieje możliwość zmiany wyglądu każdego z folderów. Niekiedy jednak przydałaby się funkcja ukrywania folderów, aby zabezpieczyć swoje prywatne dane przed oczami wścibskich współpracowników. Na szczęście istnieje na to sposób. Jak więc stworzyć niewidzialny folder?

Samsung Galaxy Y – smartfon dla nieco młodszych biznesmenów?

Firma Samsung w pogoni za galopującym HTC zaprezentowała nowe urządzenie przeznaczone dla nieco młodszych użytkowników. Samsung Galaxy Y to urządzenie dla osób, które potrzebują stałego i wszechstronnego kontaktu z otoczeniem bez żadnych ograniczeń i barier. Czy nowy Samsung Galaxy Y prezentuje coś oryginalnego?

Jak stworzyć dysk tylko dla zalogowanych użytkowników?

Korzystając z firmowego komputera należy zachować dyskrecję i anonimowość. Jest to szczególnie istotne, jeśli z jednego komputera korzysta kilka osób. Można stosować zaszyfrowane magazyny danych, foldery zabezpieczane hasłem, ale najlepszym sposobem jest stworzenie osobnej partycji dysku, która będzie dostępna jedynie dla konkretnego użytkownika. Jak stworzyć taki prywatny dysk?

Nieformalne zakończenie działalności gospodarczej a ZUS

Dla prawidłowej likwidacji działalności gospodarczej nie wystarczy, aby przedsiębiorca przestał świadczyć usługi lub sprzedawać towary. Potrzebna jest także formalna likwidacja, która polega między innymi na wyrejestrowaniu działalności w urzędach oraz uregulowaniu podatków.

System operacyjny telefonu – jak się w tym połapać?

Jeszcze kilka lat temu smartfon kojarzył się z dotykowym ekranem i na tym kończyła się wiedza przeciętnego użytkownika na ten temat. Dziś nie zawsze jest lepiej, gdyż mnogość najróżniejszych funkcji, systemów i innych dodatków sprawia, że nawet fani najnowszych gadżetów potrafią się zmieszać. Najważniejszym elementem dzisiejszych smartfonów jest system operacyjny. Poznajmy więc najważniejsze pozycje, które królują na rynku smartfonów.

Zabezpieczenia mechaniczne – jak zabezpieczyć firmowego laptopa?

Firmowy laptop nie ma lekko. Rzadko kiedy leży spokojnie na biurku w gabinecie czy w torbie w szatni. Zazwyczaj laptop podróżuje razem z nami, narażany jest na zmiany temperatury, często pracuje w słabych warunkach, o wszelkich uderzeniach, zarysowaniach czy kontaktach z poranną kawą nawet nie wspominamy. W tym całym zamieszaniu bardzo często zapominamy o zabezpieczeniu sprzętu przed kradzieżą, a w podróży jest to aż nadto możliwe.

Firmowy laptop – jak ochronić go przed kradzieżą?

Jeszcze kilka lat temu prawdziwą plagą była kradzież telefonów komórkowych. Obecnie złodzieje stali się jeszcze bardziej „ambitni” i zuchwali sięgając po dużo droższe laptopy. Statystyki są bezlitosne – co roku w naszym kraju ginie kilkanaście tysięcy komputerów przenośnych, zarówno note- jak i netbooków. W jaki sposób prosto i skutecznie ochronić swojego laptopa?

Nowy laptop firmowy – czy dodatkowe oprogramowanie jest niezbędne?

Kupując nowy laptop, w większości przypadków, otrzymujemy sprzęt z zainstalowanym już systemem operacyjnym. Obecnie jest to zazwyczaj system Windows 7 w różnych konfiguracjach. Co prawda jest to dość udany, szybki i stabilny system, jednak instalowane przez producentów laptopów oprogramowanie może sprawić, że nawet nowy komputer nie będzie działał tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Czym jest tak zwany crapware i czy jest to niezbędne oprogramowanie?

Windows 7 – jak wyłączyć nieużywane funkcje systemu?

W systemie Windows 7 jest wiele funkcji, których wcale nie musimy używać, jeśli korzystamy z innych programów. Może to być na przykład przeglądarka Internet Explorer, jeśli korzystamy np. z Firefox’a, gry Microsoftu takie jak Saper czy pasjans, a także funkcje typu Tablet, jeśli pracujemy na laptopie lub komputerze stacjonarnym. Jak wyłączyć te funkcje i co na tym zyskamy?

Konsumpcja zabije kryzys wśród firm

Sprzedaż detaliczna wzrosła w październiku br. o 4,1 proc. wobec września i 11,2 proc. w ujęciu rocznym - poinformował GUS. Czy wzrost konsumpcji ochroni Polskę przed kryzysem?

HTC Zeta – nadeszła era potężnych smartfonów

Firma HTC zaczyna zadziwiać. Jeszcze jakiś czas temu telefony nie były mocniejsze od kalkulatorów, dziś zaś w naszych kieszeniach pojawiają się smartfon, które swoimi parametrami mogą zawstydzić nie jeden komputer. Jednym z takich wynalazków jest nowy HTC Zeta, którego parametry wręcz powalają. Czym charakteryzuje się ten tytan wśród telefonów?

Amazon Blaze - nowy smartfon do walki z iPhonem

Firma Amazon, wyraźnie rozochocona ogromnym sukcesem na polu czytników elektronicznych książek oraz bardzo ciepłym przyjęciem nowego tabletu Kindle Fire, próbuje swoich sił na polu smartfonów. Nowy telefon z logiem Amazon również prezentuje się niezwykle ciekawie. Czyżby pojawił się nowy, poważny gracz na rynku elektronicznych gadżetów?

Motorola XT615 – „słabsza” wersja RAZR dla mniej wymagających

Od momentu, w którym firma Motorola została przejęta przez koncern Google, kondycja przedsiębiorstwa znacząco się poprawiła, a nowe telefony okazują się coraz ciekawsze. Jednym z przedstawicieli nowej grupy jest Motorola XT615, która skierowana jest do ludzi młodych. Co prawda nowy model jest swego rodzaju zubożałą wersją topowego RAZR, jednak parametry wcale nie są słabe, a telefon może być idealną pozycją dla osób, które szukają przede wszystkim rozrywki.

Praca zdalna – niezależność i swoboda czy nieustanny obowiązek?

Praca zdalna jest formą wykonywania powierzonych zadań poza siedzibą firmy. Jest to telepraca, której zasady w postaci np. poświęconych godzin dzienne, regulujemy sami, a fakt używania do niej technik elektronicznych powoduje, że możemy spełniać swoje obowiązki we własnym domu, mając kontakt z przełożonym jedynie poprzez e-maile, skype’a czy też telefonicznie.

Kapitał na biznes - 8 sposobów na jego zdobycie

Zdobyć kapitał na biznes można na wiele sposobów. Ekspert przedstawia listę 8 skutecznych metod pozyskiwania finansów na start dla małej firmy.

W Polsce słaby klimat dla biznesu

Negatywnie i gorzej niż w październiku oceniany jest ogólny klimat koniunktury w przemyśle - podał GUS. Małe firmy zbroją się przed kryzysem?

Kumulatywne zastosowanie przepisów prawa prasowego i prawa cywilnego

Czy istnieje możliwość kumulatywnego zastosowania przepisów prawa prasowego i cywilnego celem ochrony dóbr osobistych przez osobę wymienioną w art. 31 prawa prasowego?

Odpowiedzialność z tytułu rękojmi za nienależyte wykonanie umowy o roboty budowlane

Ekspert wyjaśnia czytelnikom na jakiej podstawie, poza sankcjami przewidzianymi w umowie, możemy dochodzić rękojmi z tytułu nienależytego wykonania umowy o roboty budowlane. Czego możesz żądać opierając się na odpowiedzialności z tytułu rękojmi?

Import z Chin: Zwyczaje chińskich biznesmenów

Przed rozpoczęciem nawiązywania kontaktów z chińskimi biznesmenami warto poznać reguły i zwyczaje obowiązujące w Państwie Środka. Ekspert zdradza tajniki zwyczajów chińskich kontrahentów.

Import z Chin: konfucjanizm i Chińczycy

Przedsiębiorca planujący rozpocząć prowadzenie interesów z kontrahentami z Chin powinien pamiętać o odrębnościach kulturowych. Ekspert wyjaśnia czym jest konfucjanizm i jak idea konfucjonistyczna przenika do chińskiego biznesu.

REKLAMA