REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Przedsiębiorca, E-commerce

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

PAIZ pomoże firmie w inwestycjach

Firmy krajowe zainteresowane inwestycjami mogą szukać informacji w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. PAIZ może wspierać przedsiębiorców również w zakresie pozyskiwania kapitału na inwestycje.

Spadnie rating dla Polski?

W ubiegłym tygodniu agencja Moody's podniosła rating dla Polski. Jeżeli nie podwyższymy wieku emerytalnego, nasze notowania spadną - grzmią eksperci.

Firma musi być innowacyjna

Aż 64 proc. Polaków twierdzi, że firma, aby przynosiła zysk, powinna być innowacyjna. 59 proc. badanych nie wie jak zdobyć kapitał na finansowanie przedsiębiorstwa - wynika z badania GfK Polonia na zlecenie PKPP Lewiatan.

Samsung Galaxy Note 10.1 – czy kryje w sobie coś ciekawego?

Po wielu plotkach, spekulacjach i obietnicach nadszedł czas na konkrety, tym razem już oficjalne. Samsung wreszcie odkrył fakty i pokazał światu swój najnowszy tablet Galaxy Note 10.1. Tu może pojawić się pewna nieścisłość, bo przecież Samsung Galaxy Note to „przerośnięty” smartfon. Czym jest w takim razie Galaxy Note 10.1?

REKLAMA

Samsung Galaxy mini 2 – kompakt w kolorowej obudowie

Kolejny telefon Samsunga na rynku – takie stwierdzenia nikogo już chyba nie dziwią, gdyż japoński producent szturmuje sklepu coraz to nowszymi urządzeniami. Tym razem mamy do czynienia z niewielkim urządzeniem o młodzieżowym wyglądzie. Poznajmy bliżej model Samsung Galaxy mini 2.

Nokia wprowadza nową rodzinę telefonów – seria Asha startuje

Wydawało się, że seria Lumia to przełomowy pomysł fińskiego producenta telefonów komórkowych, ale jak widać Nokia ma jeszcze kilka asów w rękawie. Niedawno została zaprezentowana nowa seria Asha przeznaczona dla mniej zamożnych, ale równie wymagających użytkowników. Poznajmy bliżej modele 202, 203 oraz 302.

Samsung Galaxy Ace 2 – porządna średnia półka

Samsung nie zwalnia i niemal co chwilę prezentuje swoje nowe modele z różnych serii w myśl dewizy „Dla każdego coś miłego”. Nie inaczej jest tym razem, gdyż jak zapowiedział japoński producent, już wkrótce na rynek może trafić model Galaxy Ace 2 – mocne urządzenie ze „średnio-wysokiej” półki cenowej.

Nokia szaleje – aparat o matrycy 41 Mpix w telefonie?

Mówi się, że telefonem komórkowym nie da się zrobić profesjonalnego zdjęcia wysokiej jakości. Czy aby na pewno? O ile kilka lat temu taka opinia była jak najbardziej zasadna, to już dziś, między innymi za sprawą Nokii, można ją wsadzić między bajki. Poznajmy bliżej telefon z aparatem o matrycy 41 Mpix.

REKLAMA

Wyższe opłaty za wywóz śmieci dla właścicieli nieruchomości

W 2013 roku właściciele nieruchomości nie będą mogli wybierać firmy wywożącej odpady. Zrobi to za nich gmina. UOKiK alarmuje, że dojdzie do ograniczenia konkurencji, a w rezultacie wzrosną ceny.

Perspektywy chińskiej gospodarki w 2012 roku

W roku 2011 chińska gospodarka zanotowała dynamiczny rozwój. Wzrost PKB w 2011 r. wyniósł 9,2%, według wstępnych szacunków, co plasuje Państwo Środka na drugim miejscu wśród światowych potęg gospodarczych. Najbardziej chińskiej gospodarce służą przemysł, odpowiedzialny za 47% PKB i usługi, generujące 43% PKB.

Nieopłacanie składek ZUS - podwójna kara będzie zlikwidowana

Nieopłacanie składek ZUS. Podwójne karanie za brak płatności składek ZUS może zostać wkrótce zlikwidowane. Ministerstwo Pracy przedstawiło projekt zmian w ustawie o ubezpieczeniach społecznych i kodeksie karnym.

300 przepisów karnych do zmiany, aby ulżyć przedsiębiorcom

Resort sprawiedliwości zapowiedział zmianę ponad 300 przepisów karnych, które utrudniają obecnie prowadzenie działalności gospodarczej. Depenalizacja ma znieść zbędną, w ocenie pomysłodawców, odpowiedzialność karną blokującą rozwój firm.

Pomoc publiczna dla spółek motoryzacyjnych

Prawo do otrzymywania pomocy publicznej nadal dla spółek motoryzacyjnych z SSE. Od 2001 roku spółki motoryzacyjne ze specjalnych stref ekonomicznych otrzymały pomoc o wartości 922 mln zł.

Zatory płatnicze – bariera rozwoju małych firm

Aż 61 proc. mikro i małych przedsiębiorców boryka się z zatorami płatniczymi. Niewielkie firmy, które nie otrzymują zapłaty od swoich klientów, nie płacą kontrahentom.

Zmiana czasu 2012 – uważaj przedsiębiorco!

Zmiana czasu 2012. W nocy z soboty (24 marca) na niedzielę (25 marca) zmieniamy czas z zimowego na letni. Jakie skutki wywołuje zmiana czasu dla przedsiębiorcy?

Inflacja w lutym

Inflacja w styczniu wyniosła 4,3 proc. Ceny galopują, płace stoją w miejscu.

Na EURO 2012 wzrośnie zatrudnienie

Eksperci szacują, że w trakcie EURO 2012 zatrudnienie wzrośnie o 6 proc. Mistrzostwa przełożą się na spadek bezrobocia.

Dyrektywa zabawkowa 2013

Dyrektywa zabawkowa 2013. Od 20 lipca 2013 roku dyrektywa zabawkowa będzie obowiązywała w zmienionej formie. Do prawa krajowego nowe przepisy mają być wdrożone najpóźniej do 20 stycznia 2013 roku.

Patent europejski

Patent europejski umożliwi redukcję kosztów ubiegania się o ochronę patentową na terenie UE nawet o 80 proc. Patent europejski uprości również procedurę.

Concierge – pomysł na biznes

Concierge, czyli specjalista do zadań najróżniejszych. Jest ich niewielu, ale potrafią zdobyć wyprzedane bilety lub zabytkowe auto. Dowiedz się na czym polegają usługi concierge oraz co należy do zadań concierge.

Firma lepsza niż etat

Większość Polaków uważa, że własna firma ma większą szansę na rozwój niż przedsiębiorstwa państwowe - wynika z badań instytutu GfK Polonia na zlecenie PKPP Lewiatan.

Ubezpieczenie wypadkowe 2012

Ubezpieczenie wypadkowe 2012. Od 1 kwietnia wzrost składki wypadkowej na 2012 rok. Sprawdź jaką wysokość ma ubezpieczenia wypadkowe w 2012 roku.

Samsung Galaxy Beam – smartfon z wbudowanym projektorem

Jeszcze kilka lat temu aparat fotograficzny w telefonie był niezwykłym luksusem i nietypowym dodatkiem. Dziś akcesorium tego typu jest obecne praktycznie w każdym, nawet najtańszym egzemplarzu. Historia zatacza koło, a takim luksusem obecnie są projektory w telefonie. Być może za kilka lat takie dodatki również będą standardem, ale aby się o tym przekonać będziemy musieli poczekać jeszcze kilka lat.

ZTE Era – nowa era na rynku smartfonów?

ZTE bardzo sprawnie radzi sobie na niezwykle trudnym rynku smartfonów. Jest to tak naprawdę mało znany producent, gdyż w porównaniu z Samsungiem czy LG, firma ZTE jest na dobrą sprawę kopciuszkiem. Tak czy inaczej opisywana firma nie popada w kompleksy i dość sprawnie radzi sobie z konkurencją zyskując coraz większe rzesze zwolenników.

Nokia Lumia 610 – ciekawy smartfon dla oszczędnych

Z pewnością wiele osób pamięta czasy, kiedy na rynku telefonów komórkowych dominowała Nokia. Niestety potem na rynek wkroczył Samsung, LG, HTC oraz Blackberry, zaś Nokia z brakiem pomysłu na nowe urządzenia spadła na szary koniec. Teraz, z nową serią Lumia fiński producent stara się odzyskać serca wiernych niegdyś klientów. Czy model Lumia 610 przyczyni się do sukcesu?

Samsung Galaxy S III – rewolucja z 4,8-calowym wyświetlaczem

Co prawda do premiery Samsunga Galaxy S III pozostało jeszcze sporo czasu, ale gorączka na rynku jest strasznie wysoka. Niestety model Galaxy S III nie został pokazany na targach MWC 2012, ale w sieci ciągle pojawiają się nowe informacje na temat modelu. Czym więc będzie cechował się flagowy telefon firmy Samsung?

Abolicja składek ZUS – ustawa umorzeniowa

Abolicja składek ZUS. Nadchodzi abolicja składkowa dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Do Sejmu trafił projekt ustawy umorzeniowej zakładającej abolicję składek ZUS dla przedsiębiorców, którzy mają zadłużenie wobec ZUS za lata 1999-2009.

Rośnie bezrobocie

W lutym stopa bezrobocia osiągnęła poziom 13,5 proc. W styczniu była niższa - 13,2 proc. - wynika z szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Raport odpadów - sprawozdanie z gospodarki odpadami do 15 marca

Raport odpadów, czyli sprawozdanie z gospodarki odpadami przedsiębiorcy muszą złożyć do 15 marca. Na kim spoczywa obowiązek złożenia sprawozdania z gospodarki odpadami ?

Komu opłaca się założyć IKZE, żeby oszczędzać?

Od dwóch miesięcy istnieje możliwość oszczędzania dzięki IKZE – Indywidualnym Kontom Zabezpieczenia Emerytalnego. Na razie oszczędzanie z IKZE umożliwiają tylko dwa banki – Kredyt Bank i Deutsche Bank. Dzięki takiemu oszczędzaniu odliczymy dokonane wpłaty od dochodu.

Będą kwoty kobiet w zarządach spółek

Komisja Europejska zastanawia się nad ustaleniem kwot kobiet w zarządach spółek. Zmiany miałaby zapobiegać dyskryminacji.

Kryzys gospodarczy jest już w Polsce

Kryzys gospodarczy. Według polskich firm kryzys dosięgnął już krajową gospodarkę. Przedsiębiorcy nie mają też nadziei na poprawę sytuacji - wynika z badań Instytutu Keralla.

Zapis windykacyjny – nie tylko dla przedsiębiorców

Zapis windykacyjny to nowość wprowadzona od 23 października 2011 r. Zapis windykacyjny rozszerza możliwości testatora w rozporządzaniu swym majątkiem na wypadek śmierci.

Fundusze dają zarobić

Poprawa sytuacji na rynkach finansowych sprzyjała funduszom. Najwięcej można było zarobić na funduszach akcji małych i średnich spółek.

Instrument Szybkiego Reagowania - drugi nabór

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza drugi nabór firm do projekt Instrument Szybkiego Reagowania. Dowiedz się w jaki sposób ubiegać się o nieodpłatne szkolenia.

Zatory płatnicze zabijają małe firmy

23 proc. przedsiębiorców i 20 proc. menedżerów uważa, że brak płatności w terminie nie jest czymś złym jeżeli umożliwia finansowanie własnej działalności - wynika z badań Krajowego Rejestru Długów.

Przeszkody w rejestracji znaku towarowego (cz. 2)

Warto wiedzieć jakie są przeszkody w uzyskaniu prawa ochronnego na znak towarowy i tak stworzyć nasz znak, aby ich uniknąć, ponieważ uzyskanie prawa ochronnego znacznie podnosi wartość przedsiębiorstwa.

Przeszkody w rejestracji znaku towarowego (cz.1)

Zgodnie z prawem własności przemysłowej na znak ochronny może być udzielone prawo ochronne, jeżeli nie zachodzą przeszkody rejestracji. Jakie są przeszkody rejestracji i czym jest zdolność odróżniająca znaku?

Limit składek ZUS 2012

Limit składek ZUS 2012. Publikujemy zestawienie limitów składek ZUS na 2012 rok. Dowiedz się jakie są limity dla ubezpieczenia zdrowotnego, emerytalnego i rentowego.

Limit składki zdrowotnej 2012

Limit składki zdrowotnej 2012. Dowiedz się jaki jest limit składki zdrowotnej na 2012 rok.

Kontrola poczty pracowniczej przez pracodawcę

Kiedy pracodawca może kontrolować służbowy e-mail pracownika? Dowiedz się jakie prawa ma pracodawca oraz co dzieje się w sytuacji, gdy pracownik wykorzystuje pocztę firmową do spraw prywatnych.

Zmiana składu osobowego spółki jawnej - skutki

Zmiana składu osobowego spółki jawnej. Jakie skutki wiążą się z wejściem nowego wspólnika do spółki jawnej? Ekspert wyjaśnia jakie następstwa wiążą się z ze zmianą składu osobowego spółki cywilnej.

38 proc. Polaków woli firmę niż etat

38 proc. Polaków woli założyć własną firmę niż pracować na etacie. Działalność gospodarczą planuje rozpocząć 36 proc. Polaków - wynika z badań GfK Polonia.

Jak usunąć swoje dane z rejestru dłużników?

Banki nie chcą wiązać się z dłużnikami, którzy nie spłacają rat w terminie. Dlatego byłemu dłużnikowi zaleca się sprawdzenie swojej historii kredytowej, zanim złoży wniosek o finansowanie. Jeżeli wszystkie zaległości są już uregulowane, dłużnik może wystąpić o wykreślenie z rejestru dłużników.

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami a zwolnienie od VAT

Usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami nie zostały wymienione w prze­pisach określających wyłączenia ze zwolnienia od VAT. W przeszłości jednak w przy­padku gdy wynagrodzenie podatnika było określane w formie prowizji, kwotę tego wynagrodzenia mnożyło się razy 30.

Spółki kapitałowe w organizacji

Z reguły wspólnicy jeszcze przed założeniem właściwej spółki kapitałowej (tj. spółki z o.o. lub spółki akcyjnej) muszą dokonywać czynności potrzebnych do zorgani­zowania spółki. Wówczas można prowadzić w pewnym zakresie działalność w formie tzw. spółki w organizacji.

Czym jest znak towarowy?

Znak towary jest symbolem pozwalającym odróżnić towary jednego przedsiębiorstwa od towarów innej firmy. Ma on duże znaczenie dla reklamy produktu lub usługi i znacznie podnosi wartość przedsiębiorstwa.

Spółki osobowe - poradnik

Spółka osobowa to przede wszystkim zrzeszenie osób - wspólników tworzacych spółkę. Zastanawiasz się nad założeniem spółki osobowej? Ekspert wyjaśnia zasady jakie rządzą spółkami osobowymi.

Wspólnotowy znak towarowy

Od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej możemy dokonywać rejestracji znaków towarowych w Urzędzie Harmonizacji Rynku Wewnętrznego. Ochrona zgłoszonych tam znaków towarowych rozciągać się może na terytorium całej wspólnoty.

Spółki kapitałowe - cechy

Dowiedz się jakie są charakterystyczne cechy spółek kapitałowych. Ekspert wyjaśnia istotę spółek kapitałowych.

REKLAMA