| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > Oferty szkoleń > Konferencja Swiss Learning, czyli jak zadbać o karierę twojego dziecka?

Konferencja Swiss Learning, czyli jak zadbać o karierę twojego dziecka?

Na zglobalizowanym rynku pracy walka o zdobycie najlepszych posad nie toczy się w obrębie jednego miasta, czy kraju. Pracodawcy mogą wybierać spośród absolwentów najlepszych uczelni na świecie. Warto mieć to na uwadze wybierając szkołę dla dziecka. W tym roku z ofertą szkół szwajcarskich zrzeszonych w ramach Swiss Learning będzie się można zapoznać 10 marca o godz. 18.00 na spotkaniu w domu handlowym Vitkac, w Restauracji Concept 13 w Warszawie.

Zobacz też: Samochodem do Szwajcarii

Swiss Learning International Platform

- Wielu rodziców postrzega Szwajcarię jako oazę oraz idealne miejsce kształcenia dzieci

w warunkach gwarantujących spokój i bezpieczeństwo – z dumą podkreśla Christophe X.Clivaz, Dyrektor Swiss Learning.

Międzynarodowa platforma edukacyjna Swiss Learning propaguje ideę szwajcarskiego kształcenia na całym świecie. Projekt powstał w 2006 r. z inicjatywy grupy właścicieli szkół z internatem. Celem organizacji jest zaprezentowanie ośrodków oświatowych na poziomie średnim, uniwersyteckim oraz zawodowym, które gwarantują doskonałą szwajcarską edukację. Ważnym elementem kształcenia jest także dbanie o to, by wychowankowie szkół nie tracili kontaktu nie tylko między sobą ale z samą Szwajcarią.

Od samego początku projekt cieszył się poparciem władz Szwajcarii. Ówczesny Minister Oświaty, Pascal Couchepin, stwierdził że to doskonała inicjatywa, dzięki której kraj zyskuje na międzynarodowej arenie.

Zobacz też: IV Forum Informatyki w Bankowości Spółdzielczej - 31 marca 2015 r.

Zalety szwajcarskiego systemu edukacyjnego

Prywatne szkoły dzienne oraz szkoły z internatem w Szwajcarii przyjmują obecnie uczniów od zerówki do 12 klasy. Większość tych szkół oferuje intensywną naukę języka angielskiego, francuskiego, włoskiego lub niemieckiego jako drugiego języka, by wszyscy uczniowie zostali jak najszybciej objęci podstawowym programem nauczania. Wiele z nich umożliwia również naukę w systemie dwujęzycznym. Oferowane programy kończą się egzaminami uznawanymi na całym świecie, takimi jak IGCSE, egzaminy kwalifikacyjne na poziomie zaawansowanym (Advanced Placement, AP), międzynarodowa matura (International Baccalaureate, IB), egzaminy A-Levels, szwajcarski federalny egzamin dojrzałości (Swiss Federal Maturity) lub matura francuska (French Baccalaureate) lub niemiecka (Abitur). Świadectwa z tych egzaminów są uznawane przez uniwersytety w Szwajcarii oraz uniwersytety w innych krajach zgodnie z ich indywidualnymi zasadami rekrutacji.

W tym roku z ofertą szkół zrzeszonych w ramach Swiss Learning będzie się można zapoznać 10 marca o godz. 18.00 na spotkaniu w domu handlowym Vitkac, w Restauracji Concept 13 w Warszawie.

Spotkanie uświetni Jego Ekscelencja Ambasador Szwajcarii w Polsce - Lukas Beglinger wraz z Dyrektorem Swiss Learning - Christophem X. Clivazem. Wydarzenie uatrakcyjni występ Marcina „Maskow” Kowalczyka, rekordzisty świata w układaniu kostki Rubika z zamkniętymi oczami.

Czytelnicy Infor.pl, zainteresowani wydarzeniem proszeni są o kontakt e-mailowy, na adres: tomasz.korniejew@infor.pl, w tytule wiadomości prosimy o wpisanie Spotkanie Swiss Learning.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kalicińska

Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK