REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przyszłość gospodarcza Gliwic

Gliwice - najlepszy adres w Polsce. /Fot. Fotolia
Gliwice - najlepszy adres w Polsce. /Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Dziennikarze z najważniejszych europejskich mediów gospodarczych odwiedzą Gliwice.

Przyjadą na zaproszenie prezydenta Zygmunta Frankiewicza. W czasie wizyty zapoznają się z potencjałem inwestycyjnym miasta, które systematycznie wzmacnia swoją pozycję na mapie najatrakcyjniejszych lokalizacji, m.in. dla inwestycji logistycznych, budowlanych oraz motoryzacyjnych.

REKLAMA

Dziennikarze z Niemiec, Francji, Belgii, Austrii oraz Wielkiej Brytanii, reprezentujący takie tytuły, jak “Property Week”, “Deutsche Welle”, “Automotive Logistics”, “Wiener Zeitung”, “Property Finance Europe” przyjadą do Gliwic 10 września w ramach Gliwice International Business Press Tour.

REKLAMA

- Przyjazd dziennikarzy do Gliwic to element naszej strategii promocyjnej, który poprzedza i stanowi uzupełnienie udziału miasta w międzynarodowych targach inwestycyjnych Expo Real w Monachium – wyjaśnia Katarzyna Kobierska, naczelnik Biura Rozwoju Miasta.

Głównym punktem wizyty dziennikarzy będzie zwiedzanie gliwickiej podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz spotkanie z firmami tam działającymi, m.in. z General Motors, Śląskim Centrum Logistyki i Aiut. Ponadto goście zapoznają się z prezentacjami dotyczącymi możliwości inwestycji, gospodarki oraz rynku nieruchomości, wezmą też udział w jednym z paneli dyskusyjnych podczas konferencji World Technopolis Association. W planach są również rozmowy z gliwickimi firmami z branży nowych technologii (m.in. i3D oraz Flytronic) i zwiedzanie placu budowy centrum handlowego Europa Centralna.

Zobacz serwis: Szkolenia

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- Zamierzamy tę wizytę wykorzystać bardzo efektywnie, tak aby nasi goście wyjechali bogaci w wiedzę dotyczącą zalet i potencjału naszego miasta, a przede wszystkim z przekonaniem, że tę wiedzę warto upowszechniać – mówi Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

Partnerami wizyty zagranicznych dziennikarzy w Polsce są firmy: Colliers International, Grant Thornton Frąckowiak, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Śląskie Centrum Logistyki, Segro, Helical Poland, General Motors Manufacturing Poland, Aiut, Müller - Die lila Logistik Polska oraz Technopark i Agencja Rozwoju Lokalnego w Gliwicach. Współorganizatorem jest firma Bluevine Consulting.

Źródło: Bluevine Consulting

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Troska i zrozumienie w kontakcie z pacjentami – klucz do profesjonalnej opieki zdrowotnej

    Empatia jest kluczowa w relacjach między personelem medycznym a pacjentami, będąc nieodzownym fundamentem wysokiej jakości opieki zdrowotnej. W obecnych czasach, gdy pacjenci mają coraz większe oczekiwania, a zmiany w medycynie są nieustanne, zdolność do empatii wyróżnia się jako jeden z głównych czynników wpływających na poziom świadczonych usług. Nawet w czasach, gdy technologie medyczne rozwijają się dynamicznie, to właśnie empatyczny kontakt między pacjentem a personelem zdrowotnym ma zasadnicze znaczenie. Umiejętność wczucia się w położenie innej osoby jest kluczowa, tworząc solidną podstawę dla profesjonalnej i skutecznej opieki nad pacjentami.

    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    REKLAMA

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    REKLAMA

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    REKLAMA