| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > ABC szkoleń > Coaching zdrowia

Coaching zdrowia

W ostatnich 10 latach coaching znalazł się w głównym nurcie życia osobistego i pracy zawodowej w skali światowej. Jeśli kiedyś dotyczył dwóch głównych kategorii - life coachingu dla osób prywatnych i executive coachingu dla menedżerów w korporacjach, obecnie ewoluuje i rozprzestrzenia się w postaci setek wariantów i hybryd. Jednym z tych wariantów jest Coaching Zdrowia.

Coaching Zdrowia przeznaczony jest dla osób, które:

    szukają wsparcia w nieustających wysiłkach związanych ze zmniejszeniem wagi ciała;

    przeżywają kryzys w trakcie kuracji odchudzających;

    chcą zapanować nad emocjami;

    chcą pokonać stres;

    cierpią na bezsenność;

    walczą z nałogiem;

    i innymi problemami zdrowotnymi, które mają podłoże psychosomatyczne.

Podczas indywidualnych sesji coachingowych możesz zanalizować swoje nawyki żywieniowe i styl życia, odzyskać wewnętrzną równowagę i pewność siebie, dowiedzieć się w jaki sposób skrywane emocje wpływają na twoje ciało. Coaching pomaga również rozpracować mechanizm powstawania nałogu oraz skonfrontować się ze swoimi ograniczającymi przekonaniami i na pewno wzmocnić swoje zaangażowanie, motywację oraz dotrzeć do własnych rozwiązań.

Zobacz serwis: Szkolenia

Jak widać coachowie i formy coachingu są przeróżnych rozmiarów, kształtów i kolorów. Czynniki, które można brać pod uwagę w rozróżnieniach, to między innymi ramy czasowe, środek przekazu coachingu oraz długość i częstotliwość sesji. Ci z nas, którzy prowadzili coaching dla klientów wiedzą, jak silnie może wpłynąć na czyjeś życie. Odczuliśmy ten wpływ również na sobie. A teraz możemy przenieś doświadczenie coachingowe każdej z tych osób na cały świat i wyobrazić sobie, że coaching jest integralną częścią codziennego życia. W świecie, w którym obowiązywałyby fundamentalne zasady coachingu, ludzie byliby zaangażowani w dotrzymywanie zaciągniętych wobec siebie zobowiązań, do prowadzenia przynoszącego satysfakcję życia osobistego i zawodowego. Byłby to świat ciekawości, zadziwienia i słuchania w zupełnie nowy sposób.

Autor: Elżbieta Lange

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Biuro Rachunkowe BMGM Spółka z o.o.

Usługi księgowe i doradztwo biznesowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »