REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Codzienna praca sekretarki - asystentki koncentruje się na przyjmowaniu interesantów, bezpośrednich kontaktach z szefem, prowadzeniu rozmów telefonicznych.
Codzienna praca sekretarki - asystentki koncentruje się na przyjmowaniu interesantów, bezpośrednich kontaktach z szefem, prowadzeniu rozmów telefonicznych.
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Zakres czynności sporządza się na podstawie regulaminu organizacyjnego, z którego dowiadujemy się jakie są obowiązki pracowników obejmujących poszczególne stanowiska w firmie.

Zakres obowiązków jest przeważnie sprecyzowany bardzo ogólnie, a zakres i zadania sekretarki są bardzo zróżnicowane. W zależności od tego gdzie sekretarka pracuje zależeć będzie jej zakres obowiązków.

REKLAMA

Inaczej jest w dużej firmie, w której sekretarka może mieć dwóch a nawet trzech szefów a inaczej w małej firmie gdzie podlegać będzie bezpośrednio pod jedną osobę, np. prezesa spółki.

Codzienna praca sekretarki - asystentki koncentruje się na przyjmowaniu interesantów, bezpośrednich kontaktach z szefem, prowadzeniu rozmów telefonicznych. Sekretarka odpowiada za rozkład zajęć szefa, przepisuje przygotowane przez szefa listy, może również być odpowiedzialna za samodzielne opracowanie listów i przygotowanie ich do podpisu przez przełożonego. 

Polecamy: Zasady skutecznej korespondencji

Ponadto często prowadzi sprawy osobowe pracowników (w małej firmie) i zaopatruje firmę w materiały biurowe a także gospodarcze. Może być również odpowiedzialna za załatwianie spraw w banku czy urzędzie. Uczestniczy w spotkaniach z interesantami w biurze i poza nim. Już na tych paru przykładach widać różnicę w zakresie czynności sekretarki. Różnice te zależą od struktury organizacyjnej firmy, ale i od oczekiwań szefa.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Można podzielić więc prace sekretarki na trzy podstawowe obszary działań:

  • zadania związane z planowaniem, np. planowanie terminów spotkań, konferencji, urlopów, szkoleń, wyjazdów służbowych, odprawa pracowników czy też spotkań z interesantami;
  • organizowaniem - przygotowanie wyjazdu służbowego przełożonego, od rezerwacji biletu, hotelu do przygotowania materiałów, prezentacji potrzebnych do spotkań podczas wyjazdu, sekretarka może być odpowiedzialna również za organizowanie posiedzeń zarządu, spotkań z klientami czy oficjalnych przyjęć;
  • wykonaniem - obsługa komputera, łączenie rozmów telefonicznych, wysyłanie i przyjmowanie korespondencji, prowadzenie i przechowywanie dokumentacji, a także dbałość o estetykę miejsca pracy.

Do obowiązków sekretarki - asystentki, mogą należeć również zadania merytoryczne, jak np: pisanie samodzielne listów, opracowań, protokołów ze spotkań, umów, uczestniczenie naradach, wyjazdach służbowych podczas których odpowiadać może za przygotowanie, gromadzenie i przechowywanie materiałów i dokumentów. 

Polecamy: Treść zapytania ofertowego

Zakres czynności prac sekretarki bywa jak widać bardzo zróżnicowany, dobrze przed podpisaniem umowy jest zapoznać się z zadaniami które przyjdzie nam realizować.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

REKLAMA

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

REKLAMA